SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobór Treningu przy problemach z kręgosłupem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9500

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

29

Waga

80

Wzrost

184

Cel treningowy

Redukcja masy ciała

Staż treningowy na siłowni

Długa przerwa

Uprawiane inne sporty

Bieganie , wcześniej przez 5 lat sporty walki

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Zwykła ławka prosta i skośna , hantle , gryf prosty , łamany

Dieta

Obecnie zbilansowana na poziomie 2200 kcal ( Co 2-3 tygodnie obcinam po 100 kcal , start od 2400 kcal) 200 g Białka - 70 g Tłuszczy - 190 g Węgli

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Kontuzja pleców odcinek L-S

Zażywane suplementy

Białko i Witaminy

Ostatnio przerabiany plan

Plan podany powyżej

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Obecnie nie mierzyłem maksów .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777625
PanOs
Korzystają już z tego że chce doprowadzić się do stanu użytkowania jakie inne badania warto wykonać pod kontem sportu ? Dostałem takie zalecenie od znajomego trenera ( Pełna morfologia z rozmazem , witamina d3 , fosfokreatyna , glukoza , insulina , cholesterol z frakcjami , trójgliceryny , próba wysiłkowa )


Jeszcze do tego byś sobie mógł machnąć hormony ewentualnie jeszcze cały lipidogram.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Jest jakiś specjalny pakiet medyczny gdzie mogę sobie wykupić cały zestaw takich badań ? U mnie w LuxMed muszę mieć skierowanie od internisty i kardiologa aby takie badania wykonać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
PanOs
ronie220
Pod czyim okiem będziesz przechodził rehabilitację ?


Mam zaprzyjaźnionego fizjoterapeutę który zajmuje się też piłkarzami


Całe szczęście, bo już myślałem, że bedziesz pracował pod okiem jakiegoś rehabilitanta z nfz. W moim przypadku ograniczało się to do wykonywania ćwiczeń dla starych dziadków, które można znaleźc w gazecie typu Pani Domu.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777625
PanOs
Jest jakiś specjalny pakiet medyczny gdzie mogę sobie wykupić cały zestaw takich badań ? U mnie w LuxMed muszę mieć skierowanie od internisty i kardiologa aby takie badania wykonać.


Kojarzę są takie pakiety medyczne w ramach, których możesz sobie zrobić takie badania ale ja z reguły robię to prywatnie bo musiałbym odwiedzić 5 specjalistów żeby zrobić porządnie badania, a jeszcze połowa by powiedziała, że nie ma podstaw do zlecenia badań.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Ja osobiście korzystam z LUX MED w sobotę byłem po skierowania na badania .Pani Doktor bez problemów zleciła takie badania : Test wysiłkowy , OB , Morfologia Krwi , Mocz badania ogólne ,Glukoza ,Elektrolity , Lipidogram , 20 Alt , 21 AST , Kreatynina , 100 TSH , Insulina . Myślę że powinno to wystarczyć.

Panowie jakie trening polecicie przy takiej kontuzji pleców jak opisałem powyżej . Obecnie cały czas jestem na redukcji około 2100 Kcal . Osobiście lepiej reagowałem na wszelkiego rodzaju FBW itp .Z racji dolegliwości chce wykluczyć MC i siady z treningu

Pozdrawiam


Zmieniony przez - PanOs w dniu 2018-05-21 14:20:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777625
Ja robię ćwiczenia w odciążeniu ewentualnie wdrażam jakieś maszyny jeśli jest problem z plecami. U mnie taki sposób postępowania się sprawdza

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Trening pleców oprzyj na podciąganiach lub ściąganiach na drązku zaś na nogi-wykroki lub siady bułgarskie z hantlami. Powinno być ok.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Badania i leczenie w trakcje . Właśnie zakończyłem powyższy plan 8 tygodni . Czas ułożyć nowy aby dalej trochę oszczędzać kręgosłup .Wybór padł na plan ronie220 .

Góra 1:

1.Wyciskanie sztangi leżąc
2.Wyciskanie żołnierskie
3.Wiosłowanie lub podciąganie na drążku
4.Wyciskanie na skosie dodatnim sztangi /sztangielek
5.Wyciskanie wąskim chwytem
6.Uginanie ze sztangą stojąc

Dół:

1.Przysiad Bułgarski
2.Martwy ciąg ze sztangielkami
3.Wykroki chodzone ze sztangielkami
4.Uginanie podudzi
5.Wspięcia na palce stojąc

Góra 2:

1.Wyciskanie sztangielek na poziomej ławce
2.Wyciskanie sztangielek siedząc lub wznosy na bok
3.Wiosłowanie sztangielką
4.Szrugsy ze sztangą/sztangielkami
5.Francuskie wyciskanie
6.Uginanie sztangielek z supinacją nadgarstka

Starałem się maksymalnie odciążyć kręgosłup .Czy jakieś zmiany przychodzą wam jeszcze do głowy ? Pytanie w jakim zakresie powtórzeń ćwiczyć , jeżeli cel to cały czas redukcja .Obecnie obniżyłem kcal z 2100 na 200 Kcal .


Zmieniony przez - PanOs w dniu 2018-05-27 17:57:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zakresy mogą być takie same jak w okresie budowania masy.


Co do kręgosłupa: warto przemyśleć kwestie wyciskania żołnierskiego. Tutaj jest pewne osiowe obciążenie i łatwo o przeprost. Ruch więc jest ryzykowny.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
O jakim zakresie myślisz ?

To możemy zamienić wyciskanie żołnierskie na wyciskanie hantli siedząc i jako drugie ćwiczenie dodać wznosy boczne hantli ?


Zmieniony przez - PanOs w dniu 2018-05-27 21:10:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Plan Porada

Następny temat

Trening początkującego

WHEY premium