SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do silaczy, co to za technika?

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4361

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez p-aR-ker z działu Strongman.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 501 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11881


Witajcie, znalazlem na jednej ze stron o trojboju, zdjecia ktore (mam nadzieje) widzicie. Zastanawia mnie co to za technika, podkladanie jakichs desek pod sztange, mam jeszcze kilka gdzie gosciu podklada mniej tych "desek" i jeszcze inne ktore zamieszczam nizej, na ktorych sztanga jest podwieszona na linie i jedno gdzie sztanga jest ograniczana takimi rurkami. Ciekawi mnie czy to cos daje, bo tak na zdrowy rozum to to daje raczej na tricepsy w tej fazie ruchu, na na klatke pewnie tez ale czy warto tak obciazac stawy? jestem pewien ze oni w ten sposob biora ciezary poza ich zasiegiem, wiec w taki wypadku kontuzja to zaden problem. Ciekawe czy silacze jak 666 czy Metrowiec robia cos takiego i jesli tak to napiszcie jak to dziala, a jesli nie to napiszcie co o tym sadzicie. Pozdrawiam.

"He who makes a beast of himself
gets rid of the pain of being a man"

ignorance is bliss

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 501 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11881


To troche potrwa bo nie mam abonamentu. Chyba sobie zamowie koszulke bo fajna, ale czy sa XXXL?

"He who makes a beast of himself
gets rid of the pain of being a man"

ignorance is bliss

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 501 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11881


I jeszcze takie, nie wiem moze to juz bylo, ale szukalem w archiwum (X ) i nie znalazlem, wiec pytam.

"He who makes a beast of himself
gets rid of the pain of being a man"

ignorance is bliss

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 501 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11881


I jeszcze taka, czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.

"He who makes a beast of himself
gets rid of the pain of being a man"

ignorance is bliss

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 721 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12281
nie złe widoki ale niestety nie mam pojecia co to za technika

"lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znależć"

"lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znależć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
może chodzi o to, żeby opuszczał tylko do poziomu deseczek

gg 1892497
Pozdrawiam wszystkich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
boogie ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 6905 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80672
Może tutaj chodzić o powtórzenia niepełne, częściowe ( koleś robi jedno - i asekurujący zabiera górną deseczkę, drugie trochę głębsze - i asekurujący zabiera drugą deseczkę itd.) Tak robi 4-5 ruchów zakończonych np. 1 pełnym powtórzeniem. Chociaż może chodzić o coś innego. ( zaczekamy na specjalistów).

BOOGIE WOOGIE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 501 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11881
Mariusz_1979 to napewno chodzi o to zeby opuszczal do tych desek, ale ciekaw bylem opini specjalistow czy taki treningu duzo daje i czy jest on tylko dla zaawansowanych, czy robili kiedys takie powtorzenia itd.

Boogie mi sie wydaje ze on robi to powtorzenie ciezarem poza jego zasiegiem dlatego ma te deski, podchodzi raz przy 5 deskach, jak idzie gladko to odejmuja jedna i znow probuje az kiedys zrobi pelne powtorzenie. Taki mi sie wydaje ale faktycznie moze jakis specjalista sie wypowie.

"He who makes a beast of himself
gets rid of the pain of being a man"

ignorance is bliss

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Daje i to sporo. Tylko odradzam deseczki, bo mozna sobie cos uszkodzic (peknie np. mostek).
Technika polega na tym, ze zaczynamy od bardzo duzego ciezaru i systematycznie staramy sie zwiekszyc zakres ruchu - wlasnie po to te liny lub klatka.
Znacznie lepiej sie to robi w klatce lub na suwnicy.
AFAIK ta metode po raz pierwszy zastosowal Paul Anderson.

bst
Happy HIT follower
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19976
Cwiczenie nazywa sie Board Press. Uzywane jako Max Effort Ex. przy teningu w systemi Westside Barbell Club. Poszukaj na sieci, jest pelno stron z board'ami wlacznie. Przymierzam sie do sprawdzenia tego sposzobu trenowania.
A cwicznie to powinno przebiegac tak: robimy serie 3-powtorzeniowe, a jak nie dajemy rady to robimy single, az pobijemy swoj max dla tego cwiczenia. Uzywamy nie dluzej niz 3 tyg robiac cwiczenie raz w tyg.

Pozdrawiam
Roland

Pozdrawiam
Roland

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 501 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11881
Wielki dzieki Roli i BST, wyglada to ciekawie i moze tez zaczne tak cwiczyc, ale to kiedys, bo narazie normalnie dobrze idzie. Pozdrawiam.

"He who makes a beast of himself
gets rid of the pain of being a man"

ignorance is bliss

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Kuraś

Wiecej