SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do sambistów

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2732

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Chodzi mi o czyste sambo i czyste bjj. Bez tego co potem poprzejmowali od innych stylów.

Wiadomo że domeną sambo są "leg locks"
A bjj walka gardą


Pytanie czy też w Sambo pracuje sie na glebie gardą??
Jakies inne większe róznice?



KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB

"The ground is my ocean, I'm the shark, and most people don't even know how to swim."

Zmieniony przez - KAIN w dniu 2002-10-08 21:53:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 241 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2809
Tak w Sambo jest walka garda ale nie ma jej tak duzo jak w Bjj.
Natomiast jest stojka czego w bjj sa znikome ilosci.
Stojka jest polaczniem rzutów z judo i zapasow.
W dziki temu ze w Sambo jest stojka jest plynijsze przejscie miedzy stojka a parterem. W Bjj nie ma stojki rzuty sie uzupelnia z zapasow i nie ma tu tak plynnego przejscia miedyz stojka a patrerem.

Zanim przerzucilem sie na Sambo obawial sie barku gardy ale moje obawy zosatly rozaine gdy na treningu zobaczylem techniki z gardy, rolowania, przejscia, dzwignie itp.

Podoba mi sie w Sambo spojnosc w chytach w stojce jak i parterze. Czego w bjj czasm barkowalo i nie stawian gardy na tak waznym miejscu jak w bjj. Uwazam ze dobres sprowadzni jest waznjsze niz garda. W bjj jest odwrotnie co czesto widac po zawodnikach bjj ze jak nie sa wztnie sprwadzic na zmnie kogos tak aby zajac dogodna pozaycje po obaleniu to sciagaja przecwikia do grady gdzie z ktorej nie potafi sie poznaj juz wydostac i w nie przegrywaja. Garda to wazna rzecz dlamni ale nie az tak wazna jak to jest w bjj waznijsze dalmnie jest dobre sprowadzani na ziemie tak zby zajc dogodna pozaycje odrazzu po rzucia a nie sadac z kims do gardy i pzoanj sie martwic co dalej.No domena sambo sa dzwignie na nogi.
Sambo tez przeszlo rwolucje i garda w sambo zosatlmocno ulepszona i zaraca sie na nia wuieksz uwage niz kiedys.

Oglonie rzecz biorac to sa glowne roznice medzy Sambo a BJJ. A reszta to juz kwestja czlowieka i jego predyspozycji.

Sventevith - The Ancient Pagan God Of Slavs

Sventevith - The Ancient Pagan God Of Slavs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Oczywiście Sog dla Ciebie. O taka wypowiedź mi chodziło!


Z tego co napisałeś mi też bardziej by chyba pasowało (chodź cholera wie ) Sambo heh szkoda że na razie tak mało jest rozpowszechnione w Polsce no i mało sekcji!

KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB

"The ground is my ocean, I'm the shark, and most people don't even know how to swim."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 241 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2809
Zapomniałem napisać o jeszcze jednym aspekcie który wpłyną na różnice Sambo i BJJ są to zasady sportowe. A miano wice w BJJ gdy walka za długo się w stójce toczy jest nakaz sprowadzania do parteru, w Sambo jest odwrotnie gdy za dużo w parterze po 1 minucie wstają do stójki. Wydaje mi się ze Tu jest problem czemu w BJJ nie przywiązuje się wagi takiej do sprowadzeń w Sambo czemu kiedyś nie przywiązywało się tak dużej uwagi do grady.
Teraz Sambo mocno jest zrewolucjonizowane i gardy jest dużo jaki i technik wszelakich z niej.
Jest jeszcze różnica jedna w zawodach nie wolno dusić w SAMBO. Ale to jest tylko w zawodach gdyż wszyscy Sambisci trenują duszenia i je doskonale znają. Musza znać duszenia i obronę przed nimi ponieważ w Judo duszenia są dozwolone a Sambisci startują w Judo bardzo często. Judo jest podzbiorem technik Sambo. Dlatego tez Sambisci startują w Judo a Judocy w Sambo już nie. Miale okazje popatrzeć na Sparing w parterze Judoki z Sambista to judocy nie mili zbyt dużych szans na zasadach Judo. Na zasadach Sambo gdzie można było dzwignie na nogi zakładać odklepywali co klika sekund dosłownie ale nie ma co się dziwić nie znaj dzwigni na nogi to i nie znaj jak się przed tym bronić ani kiedy grozi im dzwignia na nogi co było widać ponieważ te nogi sami praktycznie podawali do założenia leg locka.

Na treningach SAMBO w SAMBO SYSTEM POLSKA ćwiczymy wszystko jesteśmy ukierunkowani na wszechstronny grappling ze wszystkim co przydatne, jest garda są duszenia, rożne dzwignie, także i z gardy, mnóstwo leg lockow i stawiając mocno na dobre sprowadzanie na zimie czy to poprzez rzuty, wycięcia czy wejścia w nogi. Tak można scharakteryzować trening SAMBO w SSP no i instruktorami są trenerzy z wieloletnim stażem w SAMBO i utytułowani w zawodach co zapewnia wysoki poziom w nauczaniu.

Co jest lepsze raczej trudno mówić ponieważ w przypadku porównania takich dwóch styli najważniejszym czynnikiem jest człowiek a nie styl ponieważ są bardzo do siebie podobne.

Dla mnie jest lepsze Sambo z powodów które wymieniłem, ilości gardy stójka, leglocki no i trenerzy takiej klasy u których w przypadku innych szkół potrenować mogę tylko na stażach, tu takiego trenera mam na stale i to stylu który mi bardziej odpowiada wiec wybór w moim przypadku był oczywisty.


Sventevith - The Ancient Pagan God Of Slavs

Sventevith - The Ancient Pagan God Of Slavs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
No Svetevith. Napracowales sie.Sog.
Duzo wiesz... a wiesz moze czy w okolicach 3city bedzie niedlugo SAMBO ?

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
No no, Sventevith, dobry artykuł. Masz SOG'a

Doradca w działach: Mieszane sztuki walki - MMA i Style tradycyjne
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A odemnie SOG za reklamowanie naszego milusiego SAMBO :)

Sambo System Polska - www.sambo.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3584
Dobrze napisane Sven :) Duzo prawdy w tym o czym mowisz. Stojki w Bjj nie za wiele (chyba ze plus stojka Judo jak u nas w sekcji :D ). Co do gardy w Bjj, duzo czasu sie temu poswieca ale innych elementow tez jest mnostwo. Pozatym wlaka garda jak cale sport Bjj za***iscie bawi, nie zamienilbym Bjj an zaden inny styl ale z mila checia potrenowalbym troche sambo, chocby do tych slawnych leglockow ;)

when in doubt... choke 'em out!

when in doubt... choke 'em out!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
No tak to jeszcze dodam ze z tymi duszeniami to jest tak ze ich w sportowym Sambo nie ma ale na sekcji jest i zawsze bedzie pare osob co liznely Judo lub BJJ i non-stop dusza czy to z gardy czy mata-leo itp. Ja tez dusilem ale dzisiaj sie dowiedzialem ze sie w sportowym sie nie dusi hehe Sam trener nawet komus tam trojkata zalozyl.
A i jeszcz w Sambo nosi sie takie krotkie spodenki by lepiej nogi bylo widac

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

GG

Następny temat

DLA FANOW BOKSU...

WHEY premium