SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do ratowników i nie tylko.

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3944

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sytuacja:
Człowiek (przeciętnej budowy) topi się (nie umie pływć) 50 m. od brzegu na głębokości powiedzmy 10m, brak sprzętu ratowniczego.
Pytanie:
Czy dasz radę uratować go?

among the blind a one-eyed man is king
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30
Mialabym niezly dylemat. Niby mam tego ml.ratownika, ale nie czuje sie na silach by plynac 50m na maxa, "klocic" sie z tym topielcem i jeszcze 50m z nim wracac i przeprowadzac pierwsza pomoc. W przepisach jest powiedziane ze jesli oceniasz ze Twoje zycie moze byc zagrozone podczas akcji- nie masz obowiazku skakac, szczegolnie gdy masz uprawnienia tylko ml. ratownika. Jeszcze jedna sprawa- moja decyzja zalezala by rowniez w duzej mierze od warunkow atmosferycznych. Z drugiej strony wiem ze gdybym nie skoczyla- pozniej wyrzuty sumienia nie daly by mi spokoju.


Trzeba byc twardym a nie mietkim

Trzeba byc twardym, a nie mietkim!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7832 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 81052
jesli bym byl doswiadczony plywakiem(do konca niejestem mysle ze bym podjal wyzwanie.

Moderator na emeryturze.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myślę,że jest to sprawa charakteru a tagże chwili w jakiej się znajdujemy.Widziałem sytułację,że dobrze pływający goście wpadali w taką panikę,że nie moggli się ruszyć a do wody skoczył koleś po ,którym nikt by się tego niespodziewał.

pozdrowienia ...bolo..

bolo75
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myślę,że jest to sprawa charakteru a także chwili w jakiej się znajdujemy.Widziałem sytułację,że dobrze pływający goście wpadali w taką panikę,że nie moggli się ruszyć a do wody skoczył koleś po ,którym nikt by się tego niespodziewał.

pozdrowienia ...bolo..

bolo75
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7832 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 81052
zgadzam sie z Toba

Moderator na emeryturze.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4424 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
agresywny? spokojny? przytomny? żywy? czy to jezioro, morze? jakie są fale? - to bardzo ważne aspekty.
generalnie bez sprzętu szanse baaardzo maleją...

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Widziales kiedy spokojnego czlowieka , który nie umie pływać i właśnie się topi? A trupa nie ma po co wyciągać. Oczywiście mówię o przytomnym, a skoro nie wymieniam innych czynników to nie ma potrzeby ich dodawać(fale, wiry czy rekiny...)
Co do poprzednich wypoweidzi, nie pytam o stan emocjonalny i odwagę, ale o realne szanse: uda się - czy sam się utopię.

among the blind a one-eyed man is king
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Niewiem jakbym zadzialal w extremalnej sytuacji ale w tej chwili nie mam odpowiednich przygotowan by temu podolac.




Pozdrawiam. Tomek

Moderator działów: Aktualności, Sporty ogólnorozwojowe & Nasze hobby

"Na tyle jesteś dobry, na ile jest dobry twój najsłabszy punkt"

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2648
uda się (sprawdzone)
to niestety zależy tylko od Ciebie i Twoich umniejętności jeżeli masz zamiar stanąć na plaży to musi być to poprzedzone treningiem (bez tego szanse maleją) i oczywiećsie pierwsza pomoc (przećwiczona przynajmneij na specjalnych manekinach); nie wyobrażam sobie ratownika stojącego "na straży" bez przygotowania;
a wszystkim ratowniekom należy życzyć jak najmniej interwencji

/pozdrawiam

/katarzyn

/katarzyn

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4424 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
mnie juz sie 2 razy udało.

p.s. widziałem topiącego się, który zachowaywał sie spokojnie.
p.s.2. podstawa to sprzęt: bojka sp, koło, rzutka, węgorz etc. czy chociażby materac dmuchany, piłka, wiosło, butelka plastikowa...

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oczywiście, że dam radę,ale nie jestem pewien czy dla obcego ruszę d..ę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Super Dunks

Następny temat

O lekkoatletyce

WHEY premium