SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do jakiego lekarza isc i co mu powiedziec?;p

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1079

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 268 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2496
Naczyatlem sie duzo i stwierdzilem ze musze sprawdzic, czy mam problem z tarczyca,trawieniem i czy nie mam tasiemca.
Do jakeigo lekarza powinienem sie udac, zeby zrobic na to wszystko badania? I czy sa platne.
(Od kad zaczalem nie idzie mi masa, trening i dieta mam naprawde dobrze zrobione - juz pokazywalem w innych tematach)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 246 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8814
Jak siedzisz za biurkiem to zwracam honor i cofam to co powiedziałem. Tak czy inaczej wywal oliwe skoro Ci nie służy. Weź też pod uwagę że jeżeli jesz posiłek z oliwą i ona powoduje przeczyszczenie to pokarm krócej będzie przechodził przez jelito cienkie i się dobrze nie wchłonie i tutaj w takim razie szukałbym problemu.

Również pomyśl o zwiększaniu kcal. Jeżeli dodasz przykładowo 1000kcal i nie zaczniesz tyć to bardziej prawdopodobne że coś jest nie tak. Dodaj 1k kcal do diety i sprawdź co się będzie działo. Dodając dużą ilość kcal do aktualnej diety i sprawdzając jak organizm na to reaguje możesz wywnioskować czy faktycznie jest coś nie tak z jelitami itp.

Skoro jesteś ektomorfikiem z b. szybka przemiana materii to sprobuj jeść 4 posiłki dziennie zamiast 5-6 i tak jak pisałem wcześniej pomyśl o tłustym mięsie. Znam ektomorfików którzy ważąc niewiele więcej niż Ty musieli dostarczyć 4-5 tys kcal żeby przytyć i to nie pracując fizycznie.

Układając diete weź pod uwagę że kilogram szynki to 2500kcal (21g tłuszczu i 18g białka na 100g) natomiast kilo piersi z kurczaka to nie więcej niż 1000kcal. Różnica olbrzymia a dodatkowo duża ilość tłuszczu może zmniejszy Twój metabolizm.

Co do wywalania kasy - nie oszukujmy się, ten sport jest dla ludzi których stać na to żeby wydać kilkaset zł miesięcznie na diete, a jak dojda do tego suple to łatwo można przekroczyć 1k miesięcznie jedząc poprostu dobrze i zdrowo.

Zmieniony przez - satyr85 w dniu 2013-03-12 12:58:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Do lekarza rodzinnego i on da skierowanie na odpowiednie badania lub do specjalisty, wszytsko bezpłatne, chyba że nie będzie Ci się chciało czekać to pójdziesz prywatnie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21771 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Internista = skierowanie do endokrynologa / gastroenterologa. Jednak miej na uwadze bardzo odległe terminy do tych specjalistów. Licz się również z tym, że możesz nie otrzymać skierowań na życzenie.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1135 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18361
No jak nie, wejdzie, powie "dzien dobry, nie idzie mi masa'' i od razu dadzą co trzeba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21771 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 246 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8814
Idz do lekarza 1 kontaktu i weź skierowanie na podstawowe badania z krwi - pomęcz go o badania na tarczyce (lekarz 1 kontaktu może Ci dać) + obowiazkowo CRP - przy większości stanów zapalnych w organizmie będziesz miał podwyższone crp a to już conieco powie. Niekoniecznie masz tasiemca kolego ;) Jest wiele chorób jelit, które skutkuja gorszym wchłanianiem pokarmu. Zmierz sobie temperature rano i wieczorem i napisz tutaj czy nie masz podwyższonej + napisz tutaj dokładnie masz objawy (o ile jakiekolwiek masz)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21771 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Jak w tym przypadku:

https://www.sfd.pl/Bulimia-t926298.html

, prawdopodobnie doszło do autodiagnozy.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 246 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8814
Autodiagnoza nie jest zła o ile ktoś ma jakieś pojęcie o tym co mówi. Moja autodiagnoza na klinice okazała się trafna chociaż w szpitalu powiatowym stwierdzili że mam problemy z głowa i z crp 50 wypisali mnie do domu w stanie dobrym. Znajomy miał takie same problemy jak autor tematu. Chodził po lekarzach (nie mógł przytyć) chodził po lekarzach, wyłudzał skierowania, na klinice okazało się że ma spłaszczenie kosmków jelitowych chociaż niejeden lekarz mówił mu że ma kuku na muniu.

alternatorbiceps - spróbuj dodać do diety kcal do każdego posiłku, chociażby pod postacia rodzynek czy oliwy, zwiększ węglowodany i zobacz jak będziesz reagował. Może jesteś ektomorfikiem i potrzebujesz dużo więcej kcal niż dajesz w tym momencie organizmowi.

Zmieniony przez - satyr85 w dniu 2013-03-11 14:57:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 268 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2496
Z tym ze ja dostaje biegunek po czasie i sram na tlusto, czasem zielono od oliwy. Temu uwarzam zep owinienem sie przebadac. Do tego, od listopada progresu nie mam wiec kutfa, serio moge cos miec, albo z tarczyca, trawieniem czy ch** wie czym :P
Jak lekarz mi po badaniach powei ze panikowalem, to glupio z mojej strony.
Nie wiem czy dodawanie kcal cos da, bo jadlem dziennie to samo, a cwiczylem ~2/3 dni w tygodniu a diete dzienna mialem jak w Dzien treningowy (Normalne zapotrzebowanie + 20% calosci) i .. d upcia. Juz mi naprawde szkoda kasy. WIec jak lekarz powie ze wszystko ok. To sprobuje pojechac na kreatynie, bo mi troche zostalo a pozniej lapne sie za metke/odloze kase na deca (jestem mega zielony w sterydach)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 246 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8814
Jaka metka? Na głowe upadłeś z 10 piętra? Rozwolnienia po oliwie to u niektórych normalka - widocznie takie źródło tłuszczy u Ciebie odpada. Czytałem Twoje poprzednie posty i wyszło że pracujesz fizycznie (na budowie). Jeżeli to aktualne to Twoja dietka to pierdoła, a dodatkowo piszesz że jesteś ektomorfikiem.

Przy Twojej wadze (jeżeli dalej to jest 68 kilo) od 600g mięsa dziennie + od 400g w górę kaszy/ryżu/makaronu/płatków + warzywa + skoro masz problemy to wywal całkowicie oliwe i szukaj innego źródła tłuszczów.


Przy Twojej wadze w pracy:
biurowej siedzacej spalalbys okolo 100kcal
Biurowej chodzacej 200kcal
Na budowie 400kcal

Różnica 200kcal na godzine w stosunku do większości osób z forum co daje jedyne 1600kcal na dobe porównujac normalna prace do fizycznej.
Źródło:
www.odchudzanie-zdrowe.pl/kalkulator_spalania_kalorii.htm

Jedz ile wlezie to jedyny sposób. Dieta która sobie ułożyłeś to może być dobra dla pakujacego licealisty a nie osoby ciężko pracujacej fizycznie.

P.S. Zastanowił bym się biorac pod uwagę Twoje zapotrzebowanie kaloryczne i charakter pracy nad tłustym mięsem - karkowka i szynka. Z węglowodanów tyle kcal nie wycigniesz, nie ma uja we wsi.

Ułóż diete od nowa, oprzyj na tłustym mięsie, warzywach i złożonych ww (makaron durum, brazowy ryz albo ryz basmati czy jakoś tak). Do wyliczonego w poprzedniej diecie zapotrzboeania dodaj spokojnie 1000kcal. Masa nie będzie szła - dodawaj więcej.

Pójdziesz do lekarza i Cie wysmieje z taka dieta bo dla ciężko pracujacego fizycznie mezczyzny dzienne zapotrzebowanie wg. starych podreczników medycznych to 3.5-4 tys kcal. A Ty co? Panie doktorze jem 2 tys, zapierniczam jak wół i nie rosnę

Zmieniony przez - satyr85 w dniu 2013-03-11 18:21:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 268 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2496
Nie czytales wszystkich. ZMienilem prace bo masa nie szla, teraz siedze ciagle za biurkime ;D

No ale ciebie poslucham, sprobuje z tym durumem, itd. ZObaczymym, aczkolwiek to bedzie chyba moja ostatnia deita, bo serio. Tyle kasy juz wywalilem w bloto, ze to jest kosmiczna porazka



Aha i diete mam 3500, mimo siedzenia na tylku ;P. Na budowie mialem 4700

Zmieniony przez - alternatorbiceps w dniu 2013-03-12 12:21:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pocenie sie

Następny temat

Ból nad pośladkiem po aktywności fizycznej

WHEY premium