SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do Maka i innych

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3380

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Maku co sądzisz o informacji podanej w ostatnim numerze "SdW" (fragment):
"Raport prof. Beukera sekretarza komisji medycznej IFBB przedstawiony na ostatnim Kongresie IFBB w Yangonie:
Podczas naukowego kongresu medycznego (...) podano informację, że na 41 przebadanych próbek odżywek i suplementów różnego pochodzenia, głównie oferowanych przez Internet, w 17 przypadkach stwierdzono w nich obecność zakazanych hormonów, od nandrolonu po testosteron. Szczególnie jeśli używa się takich preparatów przez dłuższy okres czasu, istnieje duże ryzyko uzyskania pozytywnego wyniku badań antydopingowych, tak jakby zażywało się klasyczne sterydy. Ponadto naukowcy wykryli wiele podróbek na rynku: legalne (w USA) prohormony androstendiol i DHEA zawierały testosteron. Inne odżywki skażone były prohormonami lub sterydami, włączając w to preparaty w tabletkach, kapsułkach, zastrzykach i proszku. Dodatki sterydów wykryto m.in. w glutaminie, preparatach witaminowo-mineralnych i witaminach. Oznacza to, że odżywki zakupione z niepewnego źródła mogą być niebezpieczne dla sportowców wyczynowych. Dla zmniejszenia ryzyka wpadki na badaniach antydopingowych kupujcie więc tylko produkty dużych, znanych firm odżywkowych."
Wcześniej także jest stwierdzenie, że większość hormonów znajduje się w aminokwasach.
Co sądzicie o tym? Zwraca uwagę fakt, że nieprawidłowości wykryto w 17 spośród 41 próbek, czyli w aż 40%. Nie jest to też jakas opinia sklepikarza czy zawodnika, ale oficjalny raport IFBB. Przecież branie takich witamin czy glutaminy przez np. rok, nawet jeśli ilości hormonów są niewielkie moze mieć nieciekawe kosekwencje, pal sześć badania antydopingowe, ale może nie wiemy, że chodzimy cały czas na lekkim koksie.
Czekam na opinie.

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 738 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25259
falcone: z mietkiem w kreatynie to byl tylko zart,
poszukaj w archiwum listu Likwiduja Hiteca, zrozumiesz mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1542 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15275
no a ja zamowilem produkty advantage RX nowa firma i bog wie co oni mi tam wsypia :((

Ale najwyzej umre piekny duzy i mlody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak wiem, o tym oswiadczeniu, byla wzmianka w jednym z ostatnich numerow czasopisma Newsweek. Zastanawia mnie jednak fakt o jakiej dosutnej formie testosteronu, pisza w tym raporcie? Doustnej, gdyz innej formy podania suplementu, czy odzywki, w warunkach domowych nie widze. Jedyna znana obecnie postac doustnej formy testetosteronu to undecaonate, ester rozpuszczalny tylko w tluszczach, przechowywany dluzej w temp. powyzej 10 st. C, traci swoja aktywnosc biologiczna, czyli do odzywek nie nadaje sie calkowicie.
Cos mi sie wydaje, ze najbardziej wiarygodny jest oryginalny raport komisji, bo jak znam zycie panowie dziennikarze cos poprzekrecali. Nie ulega jednak watpliwosci, ze byc moze, niektore firmy cos podsypuja do swych produktow, ale brzmi to jak wykrety zawodnika przed komisja antydopingowa, ze on tylko jadl legalne odzywki kupione w sklepie. Swiat sportu, to swiat wielkich pieniedzy, czasem brudnych i nieraz juz wydawano w nim idiotyczne werdykty, dla ochrony nieuczciwych sportowcow, ich trenerow i calego zaplecza, ktore za nimi stoi. Kto wie, czemu tak naprawde ma sluzyc wspomniany przez Ciebie raport? Zniszczyc konkurencje? Ochronic zawodnika? Kto to wie?

Moderator działu Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Niestey nie znam angielskiego na tyle, aby czytać raporty, ale może ktos mógłby zerknąć na stronę www.ifbb.com i sprawdzić czy jest coś na ten temat.

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
maku ma racje,istnieje tylko jedna forma oralna nadrolonu i testosteronu,na dodatek srednio skuteczna,bardziej juz pasuje tu dodatek jakis pochodnych tescia np nasz stary kochany mietek.
p.s.sa podane suplementy i odzywki w ktorych znaleziono te substancje?od dzis nie kupuje u cybera tylko te z dopalaczem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Niestety podano tylko ze najwięcej jest w aminokwasach, a znaleziono je także w glutaminie i witaminach.

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 259 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7737
teraz się domyślam skąd się wzieły u mnie te bóle gastryczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3338 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15112
Coś musieli pokręcić. Przecież nie opłacalne dla firmy produkującej odżywki byłoby dodawanie koksu do suplementów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Myslę, że wprost przeciwnie. Parę mg metki dodane do aminokwasów nie zrobi wielkiej różnicy cenowej, a zadowolenie klientów, przywiazanie ich do firmy i w związku z tym zwiększenie obrotów może być bardzo duże. Ponadto dodanie czegoś do jednego produktu może spowodować to, że zadowolony klient będzie używał tez innych, czystych produktów tej firmy. Myślę, że ogólnie to sie może opłacać.

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3338 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15112
Parę mg. Ale weźmy pod uwagę to, że firma produkuje parę ton odżywek i z tych kilku mg robi się kilkaset kilo, lub ton do jednej partii - a to chyba się nie opłaca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
666 D. Mirowski
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2738 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21181
Sonbaty jezeli cos insunujesz apropo aminkwasow Dimitri to my razem z Cyberem i jszcze dwoam kolegami ,ktorych nie znasz no ,a moze widziales w klubie jestesmy juz "zywymi trupami" bo spozywamy je w ilosci 50szt Cyber je teraz 60sz dziennie nie liczac BCAA.
Nie wiem czy wiecie ale w sieci jest wiele roznych serwisow poswiecony kulturystyce i trojbojowi. Chodzi mi tu o strony anglojezyczne ,na ktorych sa umieszczane sklepy internetowe i oferowane rozne produkty nieznzych zuplenie nikomu firm przewaznie firm odzwirciedlacacych dany serwis. I to prawdobobnie chodzi o takie typu pseudo firmy, ktore chca sie jakos przebic.
Wydaje mi sie ze w raporcie przetlumaczonym przez dziennikarzy jest pewnego typu nagonka na zamawianie odzywek z USA przez net. Moze ktos cos zle zrozumial albo tlumaczylk to ktos kot nie ma o tym zielonego pojecia. Tak samo nie wiem czy pamietacie byl porgram w TVN rozmowy w toku gdiz eporuszano porblem sterydow. Byl tam pan doktor , ktory nie mial zielonego pojecia o tym sporcie. Moze to tez sie tyczy tlumaczenia. Moze podkreslam bo raporu mowiacego cos o sklepach internetowych na stronie sie udalo mi doszukac. Mozliwe ze cos przoczylem. Jezli ktos cos znajdzie to niech wklei tekst zeby byl widoczny dla wszystki. To powinno rozwinac dyskusje i wtedy wysuniemy swoje wnioski i stwierdzimy fakty.
Podzielam tez zdanie Maka. Mozliwe tez ze chodzi o domieszki metki, lub poprostu dodanie prohormonow np. do glutaminy. Jednak mimo to jestem ciekaw tresci orginalu. Nie watpie jednak ze tak nie jest jezli to jest raport IFBB. To jest nawet calkiem prawdopodobne. Jest nawet takie czsopismo w USA " Powerlifting USA Magazine" gdzie sa zamieszczane tego typu nieznaych srodkow reklamy , ktore nawet maja sterydopodobne nazwy.

666

Burneika Sports Team

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

supplementy sojowe

Następny temat

HMB w płynie?

WHEY premium