SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do Guru -skolioza

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2731

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No niestety i na mnie padło...
Guru! Mam 24 lata, skoliozę w odcinku piersiowym(wykrytą niedawno, po niedowładzie jednej ręki). Zasięgałem już porad lekarzy. Ale chciałbym poznać i Twoje zdanie w dwóch sprawach:
1.Na basenie tylko synchroniczne style (żaba, motyl) czy mogę/powinienem kraulem?
2.Ciężary, bardzo trudno mi zrezygnować z treningu, dlatego, czy ćwiczenia obciążające osiowo kręgosłup (przysiady, martwy ciąg, wyciskanie stojąc, siedząc-nad głowę muszę eliminować z treningu całkowicie?
Jak to skrzywienie skorygować, czym pomóc sobie oprócz standardowych ćwiczeń rozciągających i prawidłowej postawy przy czynnościach codziennych?
Czy to w ogóle możliwe, abym zdołał "wyprostować" to co się stało i wrócić do pełnego treningu?
Ups, wyszło ponad dwie sprawy...ale bardzo proszę o opinię.


among the blind a one-eyed man is king
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Za mało danych - tu trzeba zobaczyć kręgosłup, zdjęcia i mierzyć kąty. Inaczej odpowiedź będzie niewłaściwa. Jeśli masz prawdziwą skoliozę z rotacją - koniec siłowni. Jeśli to jest czynnościowe skrzywienie niewielkiego stopnia - wystarczy pływalnia (crawl też), ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe, środki przeciwzapalne. Daj więcej danych, albo zeskanuj zdjęcia, albo podaj kąty.
Pozdrawiam.

guru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To czynnościowe skrzywienie, bez rotacji, chodzi tylko o to czy mogę w czsie "rehbilitacji" kontynuować trening, obciążając osiowo kręgosłup, czy tylko pływalnia?

among the blind a one-eyed man is king
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czynnościowe skrzywienie bez rotacji pozwala na kontynuowanie treningów. Kontroluj co jakis czs ten kręgosłup i zwracaj uwagę na ewentualny ból. Okresowo niesterydowe środki przciwzapalne. Za 2-3 tygodnie będzie w sklepie Arthryl (siarczan glukozaminy Hi Tec Nutrition) - zobacz, może taki regenerator zda egzamin.

guru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki. Rzecz w tym , że bólu nie ma...jest tylko skrzywienie.

among the blind a one-eyed man is king
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W takim razie ćwicz i kontroluj.
Pozdrawiam.


guru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1814 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17188
Jak wygląda skolioza z skrzywieniem rotacyjnym? Chyba dobrze napisalem

http://forumzn.katalogi.pl/topic.asp?topic_id=234 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nadgarstek

Następny temat

Mama

WHEY premium