SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do Boruty i innych bjj

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6540

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
Chlopaki. Od jakiegos czasu na SFD widze zarysowuje sie glupawy podzial na tych co cwicza bjj i innych. To jeszcze moge zrozumiec. Ale po co udowadniac sobie nawzajem ze moja sztuka walki jest lepsza od twojej? Ze bjj jest lepsze niz powiedzmy karate, czy na odwrot? Uwazam ze nie po to jest forum zeby sie na nim wzajemnie obrzucac blotem ( bo nie da sie ukryc bylo pare takich klotni ), a po to zeby moze w jakis sposob poglebic swoja wiedze o MA. Po to zeby w spokojny i rzeczowy sposob wyjasnic bokserowi zalety parteru, wytlumaczyc moze mu jakas technike. Po to zeby wytlumaczyc zapasnikowi, ze przeciwnikowi nie trzeba lamac karku, a wystarczy mu odpowiednio przydzwonic noga czy piescia. Wiadomo ze kazdy kto bawi sie w jakies MA bedzie bronil swojej do upadlego. Ja nie twierdze ze moje judo jest genialne na ulice, ale wiem ze co byscie mi nie mowili o bjj i tak nie bede tego trenowal, bo kocham to co robie. Ale nikogo nie przekonuje do upadlego ze to NAJ... sztuka walki. Kazdy lubi to co robi. Po jaka cholere sie klocic? Nie lepiej pogadac o jakich zawodach, czy wykonaniu technik, a moze o taktyce walki? Ja nie uwazam sie za mistrza, ale pare lat juz sie przewracam po macie i mam wiedze, ktora sie chetnie podziele z innymi, jesli tylko beda chcieli, a nie koniecznie chcieli mi udowodnic ze ich dzwignia jest lepsza niz moja. Kazda technika ma swoje zastosowanie, swoje plusy i minusy, nie ma rzeczy doskonalych.
Pozdrawiam

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4420 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
moznaby powiedziec, ze mnie tonie dotyczy, bo nie cwicze Bjj, ale znam realia i wiem, ze styl walki, ktory nie posiada dobrego parteru raczej nie ma szans "na ulicy", niestety niektórym mozna to wiele razy tłumaczyć, a i tak to nic nie daje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nic Ci nie poradze ze co jakis czas, a ostatnio coraz czesciej przezywamy najazdy nawiedzonych d****i ktorzy poza atakami na Bjj nic sensownego nigdy nie napisali. Bardzo chetnie rozmawiam na merytoryczne tematy, ale sam Ci ich jak to powiedzialem juz Fiodorowi wymyslal pod innym nickiem nie bede. Dlaczego nie zaproponujesz jakiegos tematu?


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4420 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
żle napisałem, styl, który nie jest wszechstronny i nie ewoluuje ma małe szanse na ulicy.
to chciałem powiedziec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
wiesz nie jestem taki pewnien. Mam kumpla, ktory nie boi sie dac po mordzie 2 razy wiekszemu od siebie ( i nie raz juz takich nalal ), a w parterze to na ulicy pewnie ani razu sie nie bil. Ja owszem mialem w zyciu pare sytuacji z "ulicy" i nie powiem wyszedlem z nich bez parteru, choc z kilku co prawda za pomoca duszenia lub dzwigni. Ale nie ma to jak gosc nie ma pojecia o podcieciach, zle postawi noge, ty ciachhhhh... i gosc sie nakrywa nogami. To dla mnie sa najbardziej techniczne rzuty
Pozdrawiam

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
ok zaproponuje temat, dyskusje o technikach : jakie techniki uwazacie za najbardziej "techniczne", wymagajace najmniej nakladu sily dajace przy tym jak najlepszy efekt ( nie koniecznie zlamany kark przeciwnika ). Ja uwazam za takie wszystkie podciecia przesuwanych nog, trafione w moment, kontrola przeciwnika do upadku na ziemie, a potem dzwignia. Niestety ograniczam sie do technik judo, bo nie znam zbyt dobrze technik innych MA. Chetnie poznam Wasze zdanie i wasze techniki

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak juz napisalem nie raz moze byc system skuteczny ale nie kompletny, moze byc i skuteczny i kompletny. Ten drugi jest lepszy, ale ten pierwszy tez nie jest zly.
Podciecia sa ok. Takze wszelkie wycinki. Duszenia, dzwignie, przetoczenia w parterze. Kombinacja np banka i tai otoshi tez jest wg mnie techniczna


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kingeri!

Rickson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wiem, ze na ulicy nie ma zadnych regul ale to juz troche przesada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Macciej: "...Ja nie uwazam sie za mistrza, ale pare lat juz sie przewracam po macie i mam wiedze, ktora sie chetnie podziele z innymi..."
i mi wlasnie o to chodzi. ja do tej pory trenowalem tylko kyokushin, od jakiegos czasu ucze sie bjj z kaset szkoleniowych, i to jest wlasnie ten problem ze z kaset. w moim miescie nie ma judo, zapasow, bjj, wiec nie mam innego wyjscia.
i w zwiazku z tym prosze Ciebie i innych oczywiscie, o rady o tym jak trenowac, na co zwracac uwage, nie mam doswiadczenia wiec nie wiem o co pytac.:(
do tej pory idzie mi calkiem niezle, ale czuje ze moze byc lepiej.


McLogan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
mclogan jakie masz te kasety te od karola????


Pozdrawiam

KAIN
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sumo vs Bjj :>

Następny temat

BJJ kontra...BJJ ?!

WHEY premium