SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dość tego...czas na zmiany

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21341

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 141 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1613
Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego zacnego działu i chciałbym z wielką pompą dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy wagi dwucyfrowej... ale po kolei.
Mam 35 lat, pracuje fizycznie w magazynie 9h dziennie (około 50h tygodniowo).Nosze sobie przez cały dzień napoje, soki itd co mnie już powoli męczy, ale dzięki temu mam za co rodzinę utrzymać. Po 17 stej przychodzę do domu, jem obiad (zupa, jakies miecho, pyry ) póżniej jakieś tam pierdoły przy kompie, tv i około 20 stej piwko ...wlaśnie PIWKO....2-4 dziennie idzie. Konczę browarki około 23 ciej do których nic na szczęście nie podjadam i idę spać. Tak właśnie wygląda mój szary ,polski dzionek. Parę lat tak zeszło i 117 kg w dupie siedzi, przy 181 cm wzrost.Moja piękniejsza polówka już od dawna mi marudzi o tym ale co ja na to poradzę,że piwo strasznie lubie i każdy wieczór mi towarzyszy przed kompem.
I tak bez zmian dopóki we wtorek nie odebrałem wyników z badań okresowych pracowniczych.
-cholesterol 260
-trójglicerydy 7
-ciśnienie 160/110
to tylko te podstawowe wyniki co mnie trochę zaniepokoiły. Wiec ja googla odpalam i czytam , czytam... po 4h wreszcie zrozumiałem co ja zrobiłem własnemu organizmowi przez te wszystkie lata i do czego to może w najbliższym czasie doprowadzić. !!! Zesrany wczoraj cały wieczór czytałem te forum, i to co zrobili niektórzy użytkownicy graniczy z cudem ..wielkie graty panowie. Tak się zaczytałem że zapomniałem o czteropaku zimnym w lodówce i wczoraj pierwszy raz od kilku miesięcy poszedłem spać na "czczo" bez piwka :)
Moim celem jest:
- drastycznie ograniczyć spożycie piwa ( innego alko nie pijam )
- wywalić 20kg z dupska
- poprawić kondycję fizyczną
To tak na razie w ramach początku, nie myślę na razie o treningu siłowym bo praca jak na razie wykańcza mnie fizycznie, za to na rower zawsze chętnie wsiądę.
Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi, słowa krytyki i całą resztę ..ja naprawdę się zaczynam bać o moje zdrowie .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pomysł dobry ale jak będzie tym razem z jego realizacją
W razie czego jak mówi powiedzenie: "do trzech razy sztuka"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
Witaj Tadzik.

Pewnie zaraz ktoś każe Ci wypełnić ankietę z regulminu działu, więc zrób to.
Dobrze że powiedziałeś sobie dość i chcesz coś zmienić. Ja potrafiłem zapuścić się do tego stopnia, że ważyłem i 123kg. Ale ciśnienie od podstawówki książkowe, zawsze jakaś aktywność była.
Będę podpatrywał, kibicował oraz pomagał na ile potrafię.
Najpierw dieta do ustalenia i wyprostowania oraz alkohol do wywalenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9033 Napisanych postów 82681 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699319
cześć T@dzik
trenujesz już coś ,czy narazie tylko plany ?
rozpisz jadłospis z całego dnia
jak kolega wyżej napisał -najlepiej wypełnij ankietę co ułatwi sprawę
https://www.sfd.pl/***REGULAMIN_DZIAŁU,_ANKIETA***-t817850.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
Czasem taki kop w postaci tragicznych wyników jest świetną motywacją do radykalnej zmiany nawyków żywieniowych oraz ruszenia dupska przed telewizora. Także do dzieła.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 141 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1613
Dzięki, za tak szybkie i miłe powitanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 141 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1613
właśnie zakładam dziennik, i po przeczytaniu paru innych postów kolegów dziś wyalilem wsie zupki w proszku na śniadanie, bułki kajzerki, ser żółty i topiony. Zrezygnowałem z zupy z makaronem na obiad i właśnie jestem po kolacji. Piwo z lodówki wy..waliłem :)
@ Amidoman mam nadzieję że wspólnymi siłami cos wymyślimy :)
@ flex trochę kiedyś siłka w młodości była i 3 lata temu aktywnie rower jak pogoda była. W wakacje zrobiłem 1.5k km i bez żadnej diety w 3 miechy 15 kg wypociłem..... mam ten post w linku z ankietĄ edytowac czy zrzut zrobić z danymi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
kopiuj -> wklej ->i wypełniasz

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1180542
Mnie też po części wyniki badań okresowych zmotywowały także bodziec jest jak widać dobry. A że redukcję robi się w kuchni to jedziesz: odpowiednia micha, aero i będzie efekt.
Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Leeeee, to nie tak zle z waga. Mój rekord to 126kg/183cm. Wyniki faktycznie dają do myślenia. Najważniejsze ze zrozumiales i masz motor do działania. Jeśli nie masz przeciwwskazań do siłowni to pewnie i tak na niej wylądujesz . Poczytaj o odzywnianiu bo to w sumie najważniejsze. Jeszcze w sprawie siłowni - nie moge porównywać w pełni do siebie, bo nie pracuje fizycznie, ale często po całym dniu w biurze tez się nie chce. Stad m.in. trenuje rano. Wierz mi, po porannym treningu czy aerobach, nie czuć zmęczenia, wręcz masz kopa i dzień jest .... Lepszy? Nie wiem niestety jak to by było w przypadku Twojej pracy. Reasumujac, witamy w dziale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 141 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1613
Zdjęcie sylwetki (mile widziane): jak zrobię to wstawie
Wiek :35
Waga :117
Wzrost :181
Staż treningowy: 0
Obwód pasa : 115
Obwód klaty: 119
Obwód uda: 72
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): praca fizyczna okioło 50h w tygodniu
Dostęp do siłowni / sprzętu domowej siłowni : 0
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : 2x przepuklina
Stan zdrowia: -1
Preferowane formy aktywności fizycznej: rower
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : -----
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: -----
Wrażliwość na stymulanty: ----
Możliwości finansowe: 500 zł na start miesięcznie damy radę
twoje pytanie -cel/problem/opis:

i dziennik :






dodać trzeba jeszcze 3 kawy bez cukru w ciągu dnia o godz 6, 13, 17 i 2 litry wody gazowanej nał...a


Zmieniony przez - T@dzik w dniu 2013-09-12 20:23:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rama i makaron do wywalenia. Zwykle masło, makaron pełne ziarno. Proporcje makro ok, ilosciowo wylicz zapotrzebowanie. Pamiętaj tez, ze ok 400 pln zaoszczedzisz na piwie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dawid Damasik - przygotowania do Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy 2014

Następny temat

Nadwaga, Ciężka praca - jaka dieta?

Wiecej