SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dołączenie interwałów do treningu

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2546

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
Wiek 17 lat
Staż 1,5 roku
Wzrost 176 cm
Waga 78.5kg
Ilość treningów na tydzień 3 (Poniedziałek/Środa/Sobota)
Cel Redukcja i progres siły

Pierwsze pytanie odnosi się czy warto dodać interwały do treningu (Dodam, że poza siłownią nie mam w planie zbyt dużo aktywności fizycznej). Jeśli tak to robić je po każdym treningu siłowym czy np. tylko w środę kiedy mam 2 dni na regeneracje do kolejnych treningów, a może wrzucić w dni nietreningowe? Oraz czy warto próbować interwałów z obciążeniem?

Drugie pytanie odnosi się czy plan nie będzie przeładowany. Do swojego planu dodałem w oba dni 2 x plank (max) i do planu B ,,Dzień Dobry" Wychodzą 23 serie na trening.


Trening
Dzień A (22 serie)
-Przysiad x 4 serie
-Podciąganie na drążku nachwytem max powtórzeń (chwilowo 3-4) x 1
-Wiosłowanie x 4
-Wyciskanie na klatę na ławce płaskiej x 4
-Wyciskanie chwytem wąskim x 4
-Wyciskanie sztangielek bokiem x 4
-Plank x 2 (max)

Dzień B (22 serie)
-Front przysiad x 4
-Martwy Ciąg x 4
-Dzień Dobry x 4
-Wyciskanie żołnierskie x 4
-Podciągnięcia na drążku max powtórzeń nachwytem (Chwilowo 4-5) x 1
-Uginanie ramion x 4
-Plan x 2 (max)

Pozdrawiam :)


Zmieniony przez - KapiXXX w dniu 2018-03-11 21:05:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
KapiXXX
U mnie akurat bieżnia odpada a burpesy wydają się fajną opcją :) Tylko pytanie czy robić w dni nietreningowe czy po treningu.


jak masz możliwość to robiłbym w dni wolne od treningu tak że np. 4 x trening silowy 3 x interwał jak nie to wówczas po trenignu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
zamiast dzien dobry wolałbym dać marty na prostych nogach i normalny bym wywliminował z tego planu.
W B klatki nie trenujesz ?

W jakiej formie zamierzasz robić interwały i jak długo ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
W wcześniej w dzień B miałem wyciskanie na skosie ale ktos mi podpowiedział, żebym nie wrzucił jednego dnia wyciskania na klatę i wyciskania żołnierskiego.

Martwy na prostych to ciekawa opcja ale dlaczego rezygnować z klasycznego biorąc pod uwagę, że w dużej mierze zależy mi na sile?

Co do interwałow do końca nie wiem ale myślę, że jakieś burpeesy dosyc intensywnie 30s robienia 30s przerwy.


Po twojej sugestii z brakiem ćwiczenia na klatkę z planem B moze wywalić to dzień dobry i po wyciskaniu żołnierskim wrzucić wyciskanie sztangielek leżąc?



Zmieniony przez - KapiXXX w dniu 2018-03-12 21:54:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Bo martwy potem dzien dobry to raczej dla dcinka lędżwiowego już sporo przeciążenie, moze jak już to daj mc i coś na dwugłowe, jak nie masz np maszyny do uginania to zbieranie grzybków(mc z hantlą)

Nie widze problemy robić wyciskania i zołnierksiego, pewnie komuś o to chodzi że barki przy skosie już będą pracowały.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
Zamiast tego dzień dobry to wrzucę cos na dwójki z tym nie będzie problemu bo akurat maszynę na siłowni do tego mam.

Jak wrzucę dodatkowo wyciskania sztangielek na ławeczce do tego treningu to nie będzie przeładowany?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
wtedy bedziesz miał 30serii roboczych
sporo ale jest do ogarnięcia, zobacz ile czasu Ci zajmię trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
Wyjdzie 27 serii wiec nie jest tak źle. Pytanie czy to nie zbyt dużo obojętność. Jak zrobię fronty,wyciskania i martwe to ubijania nóg i ramion pójdą szybko. Jak zrobię ten trening to napisze jak czasowo wyszło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
Część siłowa treningu B bez planków trwała 1 godzinę i 5min ale było naprawdę ciężko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
KapiXXX
Wyjdzie 27 serii wiec nie jest tak źle. Pytanie czy to nie zbyt dużo obojętność. Jak zrobię fronty,wyciskania i martwe to ubijania nóg i ramion pójdą szybko. Jak zrobię ten trening to napisze jak czasowo wyszło.


są same ciężkie, złożone ćwiczenia i może być ciężko przy większej objętości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
tak jak napisałem uciąłem z tego treningu 2 serie planków bo to byłoby już przeładowane. więc wyszło 25 serii. Zostawićten trening czy coś w nim zmieniać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
to zależy, jeśli było naprawdę ciężko to możesz gdzieś jeszcze obniżyć do 3 serii
przy mniejszych partiach np
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa czy redukcja ?

Następny temat

jak zrzucić nadwagę w wieku 14 lat

WHEY premium