SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dlaczego te ławki do ćwiczeń są źle zaprojektowane? Chcą naszego bólu i chorób?

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 4311

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 114 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 854
Witam, mam pytanie odnośnie domowej oryginalnej (nie samoróbki) ławeczki do ćwiczeń, postanowiłem takową zakupić do domu co by w wolnej chwili trochę pomachać sztangą. Kilka takich ławeczek oglądałem - i ku mojemu zdziwieniu - stojaki na gryf są dokładnie w tym miejscu gdzie powinno się prawidłowo gryf trzymać podczas ćwiczeń. Jak to możliwe? Czy producenci takich ławek nie zapytali żadnego specjalisty gdzie powinno się gryf trzymać podczas ćwiczeń aby nie uszkodzić nadgarstków? Proszę o pomoc bo ja w tym temacie poległem na tą chwilę. Przykładowe zdjęcie takiej ławeczki poniżej, którą dzisiaj oglądałem i chciałem kupić, jednak z obawy o zdrowie zrezygnowałem.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dlatego ja nie lubię zsynchronizowanych ławek ze stojakami ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
A czego się spodziewać od ławki za ok 400 zł, i dlatego najlepiej kupić ławkę z regulacją skosa i stojaki osobno i wtedy sobie ustawiasz pod siebie

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 114 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 854
anubis84
A czego się spodziewać od ławki za ok 400 zł, i dlatego najlepiej kupić ławkę z regulacją skosa i stojaki osobno i wtedy sobie ustawiasz pod siebie


witam, ok używana ok 400-500 nowa w sklepie pewnie kilka razy drożej, ale nie o to chodzi czy ławka kosztuje 40, 400 czy 4000 tys zł tylko czemu producent nie zrobił jej prawidłowo ? wystarczyłoby 20 cm do środka lub na zewnątrz stojaki i już byłoby ok. Po prostu tego nie mogę zrozumieć, to tak jakbym wyprodukował rower z kwadratowymi kołami bo tani, ale jaki sens?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Tego Ci nie wytłumaczę dlaczego tak to robią i z czego to wynika. Moze są robione pod gryfy 180 cm i jak by było szerzej to gryf by nie wszedł.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Nie ma czegos takiego jak odpowiedni rozstaw dla każdego ćwiczącego. Jeden ma 160cm, a inny ponad 2 metry, trudno by i dla jednego i dla drugiego wymagania co do szerokosci chwytu były identyczne. Dlatego nie zawsze stojaki zespolone z ławką są idealne.
Inna sprawa to jak anubis wspomniał, ze konstrukcja może być pod konkretną dłogosć gryfu.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 114 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 854
anubis84
Tego Ci nie wytłumaczę dlaczego tak to robią i z czego to wynika. Moze są robione pod gryfy 180 cm i jak by było szerzej to gryf by nie wszedł.


no to węziej zrobić i nie ma problemu!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
a jakbyś chciał robić wyciskanie z węższym rozstawem dłoni? Wtedy było by że nie da rady chwycić węziej by móc zaangażować inne rejony klaty

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 114 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 854
QUEBLO
a jakbyś chciał robić wyciskanie z węższym rozstawem dłoni? Wtedy było by że nie da rady chwycić węziej by móc zaangażować inne rejony klaty


no tak ale te ławki są docelowo na klatę a nie na inne rejony....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
ale zwężenie rozstawu dłoni wcale nie oznacza ze nie ćwiczysz klatki...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 114 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 854
QUEBLO
ale zwężenie rozstawu dłoni wcale nie oznacza ze nie ćwiczysz klatki...


no niby nie ale nadgarstki dostają porządnie w tyłek podczas nieprawidłowego uchwytu, bodajże pod kątem prostym.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pompki na podwyższeniu

Następny temat

Jaki zestaw na klatkę piersiową ??

WHEY premium