SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dlaczego posiłek po treningu jest tak ważny?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8085

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 5468 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30199
'Wiele osób ćwiczących na siłowni lekceważy posiłek zaraz po ćwiczeniach.
Albo je byle co, albo w ogóle nic nie je a to później przekłada się na wyniki, najczęściej zresztą kiepskie.
Trenując ciężko przez 60 min a nawet dłużej, zubożamy nasze źródło energii, (Glikogen), który służy do pracy naszego układu mięśniowego. Co się dzieje dalej ?
Jeśli uzupełnimy niedobory glikogenu w zły sposób np.: za późno albo nie w takiej ilości w jakiej mięśnie od nas tego wymagają uniemożliwimy pełną odnowę zapasów energetycznych.
W pierwszych 2-3 godzinach proces glikogenezy (produkcja glikogenu) jest najszybszy, wiec właśnie w tym czasie powinniśmy spożywać węglowodany proste i złożone.
Pytanie teraz które najpierw ?
Otóż w związku z tym, że organizm jest wygłodzony należy dostarczyć cukry, które wchłoną się bardzo szybko, czyli cukry proste. Mogą być w postaci odżywki carbo, względnie napój izotoniczny. Należy wypić około 50gram carbo w dość dużym rozcieńczeniu zaraz po treningu, a jeśli ktoś robi jeszcze aeroby to po treningu a przed aerobami. W dalszej fazie należy zadbać o dostarczenie węglowodanów złożonych np.: ryż, kasza itp. W ilości około 200gram w ciągu 2-3 godzin mogą to być 2 posiłki. Należy również pamiętać by w tym czasie unikać produktów z duża zawartością tłuszczu. Tłuszcz spowalnia trawienie i nie będziemy w stanie uzupełnić braku glikogenu całkowicie, gdyż właśnie po treningu mięśnie są zdolne do zwiększonego gromadzenia tej substancji..
Oczywiście węglowodany to nie wszystko czego potrzebujemy ale to już inna...
Pamiętajcie wiec o tym, wcale to nie jest takie kłopotliwe a może przynieść same korzyści naszym mięśniom.'


Nie można czynić postępów, trenując więcej niż potrzebuje tego organizm.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1851
A co jeżeli kończe siłownie około 19.20 i jestem w domu po 20 ??? Mam nie wielką tendencje do odkładania się tłuszczu! (sam zresztą nie wiem)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam sytuację jak kolega wyżej. Czy po treningu wystarczy np. tylko glukoza i odżywka białkowa, czy zjęść normalny posiłek? Ale tak na noc to chyba nie bardzo?
Aha wcześniej na forum przeczytałem, że jak się robi aeroby po treningu, to posiłek potreningowy należy spożyć po treningu aerobowym. Ja tak robiłem, ale teraz mam małe zamieszanie, nie wiem czy robiłem dobrze?

Z góru dzięki za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2925 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17201
jak trening konczysz pozno, to w cyklu masowym mozesz smialo zjesc normalny posilek potreningowy, organizm jest nastawiony na wzrost i regeneracje, nie na odkladanie zapasow (sadlo)

Jednak jesli masz tendencje do odkladania tluszczu, obetnij troche WW (np. 50g ryzu zamiast 100-150g). Szczegolnie dbaj o niskie IG WW (ryz brazowy, nie bialy, kasza gryczana)

na redukcji musi wystarczyc glukoza po treningu + bialko jako potreningowy i jednoczesnie ostatni posilek przed snem.

glukoza bez wzgledu na cykl zawsze bezposrednio po treningu (lub inne WW proste)

najlepiej samemu dobrac poziom WW w poznym posilku potreningowym, obserwujac reakcje organizmu, to czy zlapiesz sadlo, czy wszystko zostanie zagospodarowne to sprawa indywidualna

pozdro

mod działu ODŻYWIANIE

były moderator działu ODŻYWIANIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
co z tym posilkiem przed areobami?, osobiscie nie uwazam tego za dobry pomysł i nie stosuje. Troche bez sensu dostarczac cukry proste ktore zaraz beda spalone. Zalezy czemu ma sluzyc trening areobowy, bo jak poprawie sylwetki(w sensie obnizenia otluszczenia) to zdecydowanie nie.
Czasami areoby stosowane sa jako metoda na przyspiesznie odnowy biologicznej. Wtedy chyba nic nie stoi na przeszkodzie, ale raczej podzielic posilek na pol, bo moze wrocic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2925 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17201
ja tez uwazam, ze WW proste nalezy dostarczyc po treningu silowym+aerobowym.

m. silka a aerobami ma sens tylko wtedy jak duza objetosc obydwu treningow, ale ja wole postawic na intensywnosc.

zreszta jak robie aeroby na redukcji, to wybieram ranek, na czczo, po silce nie mam na to powera juz..

pozdro

mod działu ODŻYWIANIE

były moderator działu ODŻYWIANIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2265 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18238
Macff wpadnij do tego posta i odpowiedz jesli mozesz na pytanie mistic_mat'a (to na dole , 1 strona)
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=77871


https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=76012 - głosujcie na ulubiony zespół

SFD FIGHT CLUB

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Największe pakery co mam zrobić.?????

Następny temat

szybkie opalanie

WHEY premium