SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dla Zielonych na Zielono.. czyli o co chodzi na chłopski rozum !

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3916

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 662 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15673
Artykuł ma na celu naświetlenie wszystkich czynnikow ważnych dla początkującego kulturysty w prostym i łatwym języku.

Wiek:

Cała przygoda ze sportem powinna trwac juz od najmłodszych lat, lecz z kulturystyką tak do końca nie jest. Aby rozpocząć treningi
trzeba byc już "Chłopakiem" a nie "Chłopcem" (Mam nadzieje ze wiecie o co chodzi) Myślę, że mając 15 lat można zacząć ćwiczyć
ale jeszcze nie z nadludzką intensywnością - nie jest to wskazane w takim wieku.. dopiero po przekroczeniu 17-18 lat gdy mamy
juz wykształconą podstawę, opanowaną technikę i wiedze na temat odżywiania oraz chociaż po częśći znajomość naszego organizmu
i wiemy co jest dla nas dobre a co nie, mozemy ćwiczyć bardzo intensywnie co w początkowej fazie przygody z kulturystyką i w dodatku
w młodym wieku jest niewskazane z uwagi na to, ze nasz organizm w tym okresie bardo się rozwija i gdy nie mamy pojęcia o diecie a
cwiczymy bardzo intensywnie możemy sobie zrobić kuku.

Dieta:

Myślę, że dla was - zielonych, zaczynających przygodę z kulturystyką zbilansowana dieta nie jset niezbędna. Ale zaznaczam, tylko na początku
jeśli chcecie osiągnąć w przyszłości jakieś rezultaty musicie się liczyć z tym ze będziecie siedzieli w kuchni ważąć produkty licząc kcal itp.
Na początku wystarczy 4-5 posiłków starajcie się jeść chude mięso, ryby, jaja, ryż, makaron, warzywa, oliwe z oliwek i opierać na tych produktach
swoje odżywianie i obserwujcie ogranizm, czy łapiecie mase ?? czy stoi w miejscu.. ? jesli stoi w miejscu zwiekszcie troche w porcji lub dodajcie jeden posiłek, tak to mniej więcej wygląda - póżniej sprawa odzywiania troche się skomplikuje, ale musicie od samego początku zdobywać wiedze i przez te pierwsze miesiące na siłowni będziecie wiedzieli juz jak możecie ułożyć dietę. Dieta to połowa sukcesu - naprawde, bez odpowiedniego odżywiania ciężko o dobrą sylwetkę.

Suplementacja:

Na początku nie będą wam potrzebne żadne odżywki, nie łykajcie bajeczek z kolorowych pudełek i reklam.. Na odżywki przyjdzie czas, a narazie skupcie
się na odżywianiu. Jeśli bardzo się upieracie na te suple to polecam Carbo jako przed/potreningowy dodatek do diety dodający energii i uzupełniający glikogen w mięśniach co jest bardzo ważne, będzie o tym coś w punkcie o treningu. Jeśli macie problem z dietą to możecie uzywać serwatki jako jej uzupełnienie, ale pamiętajcie, że żarcie to żarcie a nie proch. Pierwsze pół roku tylko to, innych supli się nie opłaca.. oczywiscie bądzmy szczerzy nie pisze tego dlatego, że moze wam sie coś stac jak wezmiecie, nic się nie stanie ! Tylko dlatego, że nie ma sensu bo na początku rezultaty są bardzo dobre a póżniej już nie idzie tak pięknie.. więc tą pierwszą kreatynke poleciłbym podjadać w okresie zastoju a nie w okresie w którym dobrze mi idzie (ah żeby szło jeszcze lepiej)..

Trening:

Wasz trening powinien mieć swój cel, masa, siła, gęstość, rzeżba itp.. choć np rzeżba zależy bardziej od diety.. ale nie o tym mowa - nie piszcie tematów
"ułóżcie mi trening na mase i rzezbe i jeszcze sile" bo takai trening nie istenieje. Trening to bodziec, dieta to budulec, regeneracja pozwala na cały proces wzrostu. Na początek pierwszy plan treningowy powinien być lekki, nic przesadzonego - musicie nauczyc się poprawnej techniki !!! to bardzo ważne. Odopwiednia technika i czucie mięśni które zdobywacie na początku to podstawa.. bezmyślne machanie sztangą to nie jest trening kulturystyczny, musicie czuć daną partie, w pewnej chwili mocniej przypiąć, w pewnej chwili zatrzymać sztange na moment.. itp jeśli nauczycie się tego na początku to wasze treningi będą bardziej efektywne. Ważną sprawą jest też, aby po każdym treningu spożywać szybko 20-25% dziennego spożycia węglowodanów moze to być postać bananów, soku, carbo etc.. Tam gdzie ćwiczycie szukajcie osoby obeznanej, abyscie wykonywali poprawnie dane ćwiczenia.. Tutaj są dwa przykładowe plany treningowe dla początkujących autorstwa dwóch doświadczonych forumowiczów:

https://www.sfd.pl/[art]_ACT,_czyli_trening_dla_początkujących_by_georgu!-t350762.html


Mam nadzieje, że łapiecie podstawy - gdy ja trafiłem na to forum nie rozumialem artów w których występowało dużo wyrwazów których nie znalem znaczenia (związanych z kulturystyką) a dzisiaj znam już je bardzo dobrze.. więc po przeczytaniu tego arta myśle, że juz wiecie jak to ma mniej więcej wyglądać na początku waszej przygody z tym sportem ale pamiętajcie to tylko bardzo ogólny zarys !!! poszerzajcie swoją wiedzę.

Życzę Sukcesów !!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1373 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27568
no nawet niezly ten art, napewno sie przyda świeżakom
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
Wasz trening powinien mieć swój cel, masa, siła, gęstość, rzeżba itp..
Sila dla poczatkujacych odpada na sto procent bo wiarze sie przedewszystkim z duzymi ciezarami, malymi odstepstwami od techniki i dobrze przemyslana progresja. Niestety te wszystkie rzeczy nie sa polecane tzw. swierzakom.

Art ladny i sie przyda
SOG jak wejdzie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Sog.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 662 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15673
ja to wiem, ale każdy kto zaczyna cwiczyc chce osiągnąć wszystko jednoczesnie wiec chcialem dac tylko do zrozumienia, że nie jest to mozliwe

dzieki odbijam

Zmieniony przez - Gym4Life w dniu 2007-10-03 18:34:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21771 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Ładnie się czyta bo sprawnie napisane. Można by pomyśleć nad zmianą i zwięzłością tematu żeby dało się go szybko znaleźć i żeby zachęcał do wejścia...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 662 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15673
Podstawy podstaw o kulturystyce ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
mi nie odbiłes
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 662 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15673
odswiezam moze jeszcze komus sie przyda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 436
nie ta kategoria ;)

Zmieniony przez - szyderca84 w dniu 2008-01-31 21:50:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 764
Przydało się dzięki.

KABELEK USB (Nie konfident ani z policji !) Jp - Jp

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zbyt częste treningi??

Następny temat

18latek - likwidacja kompleksow ;)

WHEY premium