SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Diteta 182 cm i 78 kg - proszę o sugestie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2365

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 22 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1288
Czesc! : ) Zalozylem nowy temat, zgodny z zasadmi działu. W sprawie poprzedniego napisałem do moderatora żeby go usunął.

Moje wymiary to 182 wysokosci, 78 kg wagi i wyszło mi że mam 2700 kcl zapotrzeobwania (wg wzoru z forum).
Wczoraj po kilku godzinach, ułożyłem sobie poniższą, prostą do przyrządzania diete.
Koledzy proszę o sugestie czy jest akceptowalna.







Zmieniony przez - Zhx123 w dniu 2018-02-14 17:42:46

Zmieniony przez - Zhx123 w dniu 2018-02-14 17:43:55

Zmieniony przez - Zhx123 w dniu 2018-02-14 17:44:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panie, pełno takich przepisów jest. Naleśniki z maki ryzowej/zytniej z twarogiem. Chleb żytni z tuńczykiem. Jogurt naturalny z białkiem i owocami jeśli masz blender.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Słabo niestety. Raptem kilka produktów. Za mało urozmaicenia. Za dużo suszonych owoców - prawie 100 g, owoce są dobrym żródłem ww i mikroskładników, ale dotyczy to świeżych owoców. Suszone są często dosładzane, konserwowane i olejowane. 180 g płatków owsianych to ryzyko problemów trawiennych. Za dużo odżywki w stosunku do konwencjonalnej żywności. Tłuszcze to nie tylko oliwa i jajka.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
No i teraz trzeb doprecyzować co nieco tam było 130g smażonej piersi, tu masz 130g surowej to jak to w koncu jest bo to co innego wychodzi.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Wypełnij dokładnie ankietę działu. Jest to podstawa do oceniania diety:

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 91 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 361
Też uważam, że za dużo suszonych owoców. Proponuję sprawdzić na opakowaniu w składzie jak dużo takie suszone owoce potrafią posiadać kalorii. Zamiast tych wszystkich rodzinek itd proponuję zastosować np do płatek owsianych łuskane ziarna słonecznika lub jeszcze lepiej orzechy laskowe.
Do owsianki lubię też dodać banana, ale nie całego, tylko pół - pokrojonego w plasterki.
Generalnie owsianka to niezły zapychacz, jej spożycie zaspokaja głód na wiele godzin. Wbrew pozorom dieta niskokaloryczna to też nie jest coś naturalnego i optymalnego. Tutaj masz to fajnie wyjaśnione dlaczego:


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-02-15 21:17:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 22 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1288
Zmieniłem ją zupełnie. Co sądzicie?



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Osobiście to ja tu zdecydowanych zmian "na lepsze" nie widzę. Znowu te same produkty, w jeszcze węższej gamie. W 3 posiłkach z 5 odżywka. To nie jakiś magic powder, to "kotlet w proszku", nie jest tak, ze im więcej odżywki, tym lepsze efekty. 250 g owsa w trzech posiłkach. Za dużo orzechów, za mało innych źródeł tłuszczy (masło, awokado, ryby, mięsa)

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 22 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1288
deja vu
W 3 posiłkach z 5 odżywka. To nie jakiś magic powder, to "kotlet w proszku", nie jest tak, ze im więcej odżywki, tym lepsze efekty.


mam 2,2kg białka po wspólokatorze który wyjehcał za granicę, więc logiczne że chce je po trochu spożytkować : )


""250 g owsa w trzech posiłkach. "
Matematyk! : D



Zmieniony przez - Zhx123 w dniu 2018-02-24 18:03:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Białko w proszku to uzupełnienie diety. Nie podstawa.

Jeśli wcześniej napisałam, że 180 g płatków owsianych to prosta droga do problemów trawiennych, to zgodnie z wnioskowaniem a minori ad maius - więcej płatków większe prawdopodobieństwo problemów trawiennych.

Dieta ma być urozmaicona.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Spożywać jak najbardziej. Jednak niekoniecznie zastępować nim źródła białka ile się da, tylko w sytuacji, gdy ona tego wymaga.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 22 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1288
Od dluzszego czasu trzymam ta diete, waga lekko drgnela, ale ogolnie stoi w miejscu.
Mysle jaki produkt dodac. Cos latwego i pozywnego. Jakis pomysl ktos moze podrzuci? Myslalem po prostu o jogurcie naturalbym lub serku wiejskim. Dobry pomysl?

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

strony z aminogramami

Wiecej