SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dita tłusta na...mase??

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2646

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Jak w temacie czy uważacie że dieta z prawie zerem ww a z tłuszczem i białkiem oprócz robienia rzeźby moze miec przy odpowiedniej modyfikacji tł i białka zasosowanie przy budowie mięśni??



Ps. Biniu jakbyś tu mógł zajrzeć może coś dorzucisz to bedzie taki wiekszy post dla kogoś nowego.

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=30166&forum_id=10&t_orig=9496&forum_title=Od�ywianie&M=Fałsz&S=Prawda

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam na mysli to, ze jakos tak jem to co chce, jezeli w danym dniu jem dosyc 'chudo'
to pozwalam sobie nieco na ww. jednak zdecydowanie opieram sie na tluszczu i bialku.
A jezeli jem malo ww to po prostu czuje wewnetrzna chec na zjedzenie jakis ww - czy
to beda trzy sucharki, czy jogurt - po prostu jem.
Efekty? Bylem dosyc otluszczony gdy zaczalem diete wysoko tluszczowa, potem zjechalem
bardzo ostro - spadlem gdzies o 8kg stracilem tez kilka kg. sily ale poprawilem wyzezbienie. To bylo na dosyc surowej diecie wysokotluszczowej. Teraz pozwalam sobie
na pewne wybryki, poziom tluszczu nieznacznie sie podwyzszyl ale sila i masa poszly wyraznie. wrocilem i powoli przewyzszam forme ktora mialem przed 'odchudzaniem'/

bst
Happy HIT follower
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Jak w temacie czy uważacie że dieta z prawie zerem ww a z tłuszczem i białkiem oprócz robienia rzeźby moze miec przy odpowiedniej modyfikacji tł i białka zasosowanie przy budowie mięśni??

TERETYCZNIE TAK, ALE GLOWNIE TEORETYCZNIE.
ABY BUDOWAC MIESNIE NALEZY SPOZYWAC DUZA ILOSC KALORII NA DIECIENISKOWW TA ILOSC WZRASTA ZNACZACA, DO TEGO STOPNIA, ZE WIEKSZOSC STOSUJACYCH TE ZALECANIA MA PROBLEMY ZE ZJEDZENIEM WYSTARCZAJACEJ ILOSCI KALORII.
I NIE POMOZE TU ZADNA KOMBINACJA BIALEK ANI TLUSZCZY JESLI NIE ZJESZ DUZO KALORII NO CHYBA ZE JEMY TYLE BIALKA, ZE ZACZYNA OD DZIALAC JAK WW (CZYLI WYDIZLANA JEST SPORA ILOSC INSULINY I JEJ POCHODNYCH POTZREBNYCH DO PRZYROSTU MASY), ALE NIE O TO W TAKICH DIETACH CHODZI
ZNACZNIE LATWIEJ BUDOWAC MASE MIENSIOWA ORAZ TLUSZCZOWA PRZY STOSUNKU % WW OKOLO 30 I W GORE, JEDNAK JESTEM ZWOLENNIKIEM WOLNEGO BUDOWANIA MASY BEZ (LUB PRZY MINIMALNYM UDZIALE TLUSCZU) WIEC STARAM SIE ZJADAC ILE MOZNA.
CIEKAWA ODMIANA DIETY NISKOWW SA DIETY Z CYKLICZNYM UZUPELNIANIEM WW, TZ WCKD GDIZE WEGLE JE SIE RAZ NA 3 DNI LUB 5 DNI W ZALEZNOSCI OD WARIANTU. (POLECAM LIST PALOE NHE W TYM DZIALE)
PYTAJ

SORRY ALE PIEC STRON OD ZERA W TEJ CHWILI NIE MOGE CZYTAC MOZE ZA JAKIS CZAS , ULATWILOBY JAKBYS TO STRESCIL DO MOZE POL STRONY (WNIOSKI Z DYSKUSJI)

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Powiedz mi Biniu co na tej diecie z nabiałem??
Chodzi mi o sery tłuste (białe twarogowe) bo przeciez maja one niestety tez troche wegli 3/100g ??


Posiłek potreningowy. Obecnie kurde nie mam odzywy białkowej wiec jak proponujesz .Od razu po zakończeniu treningu zjeść jakiś tłusty+białkowy posiłek?

A teraz pytanie czysto teoretyczne na jakiej drodze przmian energii jest organizm na tej diecie. Wiadomo ze główną energie czerpie ze spożytego tłuszczu jak i z własnych rezerw tłuszczowych (stad efket chudniecia) Ale co z mięśniami dla ktorych paliwem jest glikogen??

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Chodzi mi o sery tłuste (białe twarogowe) bo przeciez maja one niestety tez troche wegli 3/100g ??

JESLI ORGAZNIM TWOJ TOLERUJE TEGO TYPU PRODUKTY NIE MA PROBLEMU PROSZE JEDNAK PAMIETAC O LIMICIE DZIENNYM DLA DIETY KETOGENICZNEJ (JESLI O NIE MYSLISZ) CZYLI OKOLO 20-30 G AKTYWNYCH WW (AKTYWNY TO WW - BLONNIK)
CZYLI WLICZYC WW Z NP SERA DO DZIENNEJ PORCJI

Posiłek potreningowy. Obecnie kurde nie mam odzywy białkowej wiec jak proponujesz .Od razu po zakończeniu treningu zjeść jakiś tłusty+białkowy posiłek?

TEH BEST JEST ZJESC PRZED TRENINGIEM BIALKO (OKOLO 20-30G )NAJLEPSZA SZYBKOWCHLANIALNA ODZYWKA (NP WHEY-SERWATKA)
PO TRENINGU OKOLO 40G BIALKA PLUS 30G TLUSZCZY

A teraz pytanie czysto teoretyczne na jakiej drodze przmian energii jest organizm na tej diecie. Wiadomo ze główną energie czerpie ze spożytego tłuszczu jak i z własnych rezerw tłuszczowych (stad efket chudniecia) Ale co z mięśniami dla ktorych paliwem jest glikogen??

KURDE NIE JESTEM BIOCHEMIKIEMI DOSC NIEPEWNIE SIE CZUJE NA TYM GRUNCIE, ALE PONIZSZY CYTAT POWINIEN ROZWIAC WATPLIWOSCI CO DO SPOOSBU SPALANIA ROZNYCH SUBSTACJI W TRAKCIE TRENINGU.
JESLI BEDZIE MALO MUSZE SIEGNAC PO ZRODLA
CYTAT POCHODZI Z HST SITE

First, you will begin to burn whatever fuel is required from within the cell. Usually glycogen, free fatty acids, and some intracellular fat. Glucose will emediately begin to be taken up from the blood and burned (non-insulin dependant glucose uptake). The exercise itself will cause a rise in catecholamines (norepinephrine & epinephrine), which will be followed by an increase in the release of glucose (from glycogen and gluconeogenesis) from the liver, as well as an increase in blood free fatty acids from adipocytes (both visceral and subcutaneous).
The false belief that anything less than 30 minutes of cardio is worthless comes from a misunderstanding of the implications of blood levels of glucose and free fatty acids over the first 30 minutes of a cardio session. Over the first 30 minutes, serum levels of glucose will drop as serum levels of free fatty acids rise (see above). At the end of 30 minutes blood glucose is pretty low (but stable) and FFAs are pretty high. This has been misinterpreted by "trainers" as meaning that only then does fat burning begin. Their wrong, but this is not surprising considering that you don't have to know anything about the "body" to be a personal trainer. You only have to know about how to do different exercises.

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Biniu w tym oście który Ci podałem kilka osób twierdzi ze dobre efekty sa jesli trzymajac diete ketogeniczna raz w tygodniu robiny dzień "odpustu" ale nie tyle ładujemy w nim wegle ale po prostu jemy co tylko chcemy tylko zwracajac uwage na wieksza ilosc wegla. Taki dzień bez diety.

Co ty na to?

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
dzień "odpustu" ale nie tyle ładujemy w nim wegle ale po prostu jemy co tylko chcemy tylko zwracajac uwage na wieksza ilosc wegla

Z PUNKTU WIDZENIA UZUPELNIENIA ZAPASOW WW W ORGANIZMIE, NAJLEPIEJ JEST LADOWAC WW ZLOZONYMI, TAK, ABY NIE TYLKO BYL UZUPELNIANY ZAPAS W WATROBIE, ALE ROWNIEZ W MIESNIACH (GLOWNY CEL)
TZW DZIEN WOLNY OD DIETY JEST RACZEJ PSYCHICZNA PRZERWA OD TRUDOW DIETY, KIEDY TO JEMY TO CO CHCEMY I LUBIMY, I GLOWNIE TEMU TO SLUZY.
Z REGULY TO CO LUBIMY TO JEDZENIE Z WW ORAZ Z TLUSZCZEM, A NIESTETY JEST TO NAJGORSZA KOMBINACJA, ALE JESLI BEDIZE TO JEDEN DIZEN TO NIE BEDIE TO AZ TAK SZKODLIWE JESLI CHODZI O ASPEKT SPALANIA TLUSZCZU


Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
I ostatnie pytanko (hehe ale Cie mecze)
Osobiscie jesli idzie o te 2 wersje (z ladowanie wegla raz na 6 dni) i bez.

Która jest lepsze jesli nie mam waz tak duzo do zrzucenia tego tłuszczyku?

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
LEPSZA WYDAJE SIE WERSJA Z LADOWANIEM (CELE PSYCHICZNE ORA FIZYCZNE)

JESZCZE LEPIEJ PODOBNO DIZLA LADOWANIEM JEDNYM POSILKIEM WYSOKOWW NA KONIEC DNIA CO 3-4 DNI, WIECEJ W LISCIE O NHE (W TEMACIE) - NAPRAWDE POLECAM

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja tam buduje mase na diecie wysokotluszczowej, ale nie trzymam sie tak mocno normy ilosci ww w diecie.

bst
Happy HIT follower
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Bst i jak wyniki? Czyli mowisz ze nie trzeba tych ww liczyc co do grama byle miescic sie w jakims minimlanym przedziale?


Ps Biniu przeczytałem artykuł Paleo jest dobry. Im wiecej wiedzy tym lepiej.

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
aby miescic sie w jakimkolwik przedziale musisz w taki czy inny sposob liczyc ww
przy przedziale do 30g jest tego tak malo ze warto sie pomeczyc, aby osiagnac skutki

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'

Zmieniony przez - Biniu w dniu 2002-06-13 09:14:40
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst - pytania

Następny temat

Dieta na odchudzanie

WHEY premium