SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dipy na poręczach równoległych

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2600

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zastanawiam się jaki wpływ ma szerokość poręczy przy dipach.

Czy przy szerokim rozstawieniu poręczy cała klatka nie będzie już tak pracowała jak przy wąskim rozstawieniu?
Chodzi mi czy ta "środkowa część" klatki nie będzie już angażowana przy szerszym.

Wiadomo, że przy wąskim cała klatka mocno się spina, a w szerokim ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
W szerokim przy odpowiednim ustawieniu ciała i ramion też się spina. Ale nie koniecznie u osoby dość "wąskiej" z drobną budową dobrze będą znosiły jego barki. Stąd rozstaw warto dobierać do swojej budowy anatomicznej.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie da się zwiększyć pracy środkowej częsci stosując węższy chwyt. Zatem klatka będzie pracowała podobnie ALE przy zbyt szerokim chwycie masz o wiele mniejszy zakres ruchu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Ronie220 - polemizowałbym :)

Wiem, że sporo osób twierdzi, że to niemożliwe - ale moja wielokrotna praktyka pokazuje co innego. Ilekroć znacznie zmniejszałem szerokość chwytu - tylekroć natychmiast widziałem wyraźną różnicę w rozbudowaniu "środkowej" części klatki.

Wbrew pozorom o funkcjonowaniu naszego organizmu wciąż wiemy bardzo niewiele, niektórzy mówią, że włókno mięśniowe jako takie pracuje identycznie na całej swojej długości, przez co szerokość chwytu nie może mieć na nie wpływu, ale z drugiej strony przy różnej szerokości chwytu mamy inny stopień rozciągnięcia włókna mięśniowego w momencie największego obciążenia tegoż włókna, co moim zdaniem zupełnie zmienia postać rzeczy. Dlatego wolę oprzeć się na zaobserwowanej praktyce niż na wciąż niedoskonałej teorii.

Generalnie podczas poręczy unikałbym nadmiernie szerokiego chwytu ze względu na spłycenie ruchu i możliwość kontuzji.
Pozdrawiam
K


Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2017-09-20 00:57:10

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
U mnie w sumie też zawsze robienie na węższych poręczach lepiej działało niż na szerszych. A teraz mam problem z głowy - bo po operacji nie bardzo mogę robić to ćwiczenie w ogóle. .

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Trudno się z wami nie zgodzić, bo sam też przez wiele lat sądziłem, że można ćwiczyć środkowe części. Jednak według anatomii i aktualnej nauki nie jest to możliwe i zdaje sie, że taką opinię ma wielu światowej klasy ekspertów. Ja również jestem daleki od tego, by ufać w 100% badaniom naukowym, jednak w przypadku klatki nie obserwowałem u siebie żadnych zmian trenując "środek". Najczęściej po prostu węższy chwyt jest efektywniejszy w rozwijaniu całej klatki, a wraz z cała klatką poprawiaja się również wewn. części i stąd mogą brać sie takie opinie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Ronie - tak na logikę - jeśli węższy chwyt sprzyja rozwijaniu CAŁEJ klatki, to znaczy, że szeroki chwyt sprzyja rozwojowi NIE CAŁEJ klatki, a więc wynika z tego, że szeroki chwyt nie pobudza włókien na całej ich długości. Zauważ, że przy szerokim chwycie nie masz pełnego skurczu mięśnia, ponieważ takowy osiągasz wtedy, gdy ręce są ustawione niemal pionowo. Poza tym, gdyby węższy chwyt poprawiał całość, to chociaż wzrastałaby masa całego mięśnia, dysproporcja i "dziura" pośrodku pozostawałaby tak samo duża.

Czy naprawdę anatomicznie jest to niemożliwe? Mamy przecież coś takiego jak stosunek maksymalnego napięcia mięśnia do stopnia jego rozciągnięcia. Inaczej pracuje mięsień wtedy, gdy największą pracę wykonuję przy maksymalnym rozciągnięciu, a inaczej wtedy, gdy robi to w maksymalnym skurczu. Wielu rzeczy jeszcze nie wiemy :) "Naukowcy" wiedzą, że istnieje "pamięć mięśniowa" - ale nikt nie potrafi powiedzieć, gdzie ta pamięć się znajduje - to znaczy, która część ciała to "pamięta" - mięsień, mózg, układ nerwowy? Dopiero niedawno odkryli, że kości pod wpływem dużego nacisku zaczynają produkować nowe komórki i regenerować się - o czym Wodyn pisał już z 10 lat temu.

Obecnie "nałkofcy" radzą, żeby przyglądać się sztandze przez lupę, a tu po prostu trzeba naładować na nią talerzy i zapier....ć :)


Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2017-09-20 19:29:04
3

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Właśnie mi się zrobiła taka dziura w klacie, możliwe ze to przez szerokie porecze. A mam na dworze tylko te szerokie porecze i tak mysle zeby przerzucic sie na dipy na kolkach gimnastycznych i dodawac obciazenia do nich. Co myślicie? Przy kółkach juz wezszy chwyt to ten srodek troche by urosl. :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Najpierw zobacz czy dasz rade na kółkach, bo ja bez problemu robię dipy na poręczach a ma kółka nawet razu mi się nie uda, nie tak łatwo równowagę utrzynac

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Krzychu, ciekawe spostrzeżenia. Kto wie, może masz rację ? Ja jestem otwarty na inne opinie Ale z drugiej strony jakby przyjrzeć się dokładnie anatomii i przyczepom klatki to istnieje jedynie podział na górę i dół, nie ma tam środka. Jak będę miał więcej czasu to wkleję jakieś grafiki.

Co do pamięci: z tego co wiem, na przestrzeni lat u trenującego zwiększa się ilośc połączeń nerwowych, ilośc jednostek motoryczncyh i ilośc oraz wielkość włókien. Włókna nie trenowane maleją ale reszta zostaje i to jest chyba cały sekret pamięci mięsniowej. Chyba że chodzi Ci o coś innego.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
I taka ciekawostka w kwestii regeneracji: produkcję kolagenu stymulują obciążenia powyżej 60/70 % CM, zatem słuszny wydaje sie wniosek, iż nic nie robienie nie sprzyja odbudowie czy rekonwalescencji. Mój kręgosłup powie to samo.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening bez rozgrzewki

Następny temat

Czy ten push pull ma rece i nogi

WHEY premium