SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o budowaniu masy!

Dieta na masę do oceny, 58kg

Wysłana -
Witam ;) Proszę o ocenę dietki i ew. poprawę :)

Waga : 58
Wzrost : 175
Obwód klatki : 87
Obwód ramienia : 31
Obwód talii : 74
Obwód uda : 49
Obwód łydki : 35
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 15%
Aktywność w ciągu dnia : szkoła
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW
Odżywianie :
Cel : Masa
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : zdrowy
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : odżywka białkowa
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
zdecydowanie za duzo owoców w diecie szczegolnie w tym 4 posilku to już calkiem przegiecie. Sosy ze skleu jakt ten z łowicza nie nadają się również do diety, są to produkty bardzo wysoko przetworzone.
Wysłana -
liczyłeś swe zapotrzebowanie na taką masę trochę sporo kalorii ?
Wysłana -
Korzyści wynikające z regularnej konsumpcji owoców nawet przekraczających niekiedy 1 kg dziennie mogą być zaskakująco szerokie bowiem dotyczy to przede wszystkim sportowców i osób obciążonych dużym wysiłkiem fizycznym ( w tym warto należy brać parametry zdrowotne i ogólną strategię żywieniową). Autor do tego ''grona'' się nie zalicza póty co.

Ile wynosi Twoje zapotrzebowanie kaloryczne?

Twoja rozpiska żywieniowa jest kompletnie nieprzemyślana.
Około 180g cukrów w jednym posiłku nie jest potencjalnie korzystne.

Wyrzuć gainera, sztuczne sosy, zredukuj ilość owoców do tych 0,5kg, a tym samym wzbogać swoje menu różnokolorwymi warzywami. Nie bazuj jedynie na kurczaku (są to ogólne tipy).

Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-18 16:56:47
Wysłana -
Z tego co wychodzi z kalkulatorów moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 2 437 kalorii.
Jestem ekto więc z tego co wiem powinienem dostarczyć dużo węgli, stąd też te ilości owoców + gainer.
Sprawdziłem sobie na dzienniku żywieniowym i np. 100g pomidora ma 2,4g węgli a 100g banana 21,9 więc nie rozumiem jaki jest sens zamiany owoców na warzywa skoro musiałbym ich zjeść aż takie ilości żeby dostarczyć potrzebnych kcal.
Wysłana -
Jaki sens? Ano taki, że masz za dużo kalorii i za dużo cukrów. To nie jest tak, że dołożysz nadwyżkę np. 1000 kcal i będziesz elegancko rósł. Nie, wtedy będziesz się błyskawicznie otłuszczał. Skoro zapotrzebowanie jest 2400 dołóż 300 kcal i obserwuj. A te wszystkie ekto/endo/mezo są mocno przereklamowane, a już w wieku lat 17, kiedy sylwetka nie jest jeszcze ukształtowana - zdecydowanie
Wysłana -
Dziękuję za wytłumaczenie :) W takim razie zmienię dietę i wrzucę jeszcze raz do oceny.
Wysłana -
Zgadza się.

W żadnej literaturze fachowej nie jest brany pod uwagę samotyp - każdy z nas jest hybrydą. Nasz ustrój ma pewne ograniczenia fizjologiczne, nadmiar energii w naszym organizmie nie wyparowuje zatem zbyt wysoka nadwyżka kaloryczna zostanie odłożona w adipocytach.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-19 14:39:58
Wysłana -
Przepraszam, że w takiej formie ale nie mam pojęcia jak wrzucić zrzut poprawionej diety.

POSIŁEK 1 - bez zmian
POSIŁEK 2 - bez zmian

POSIŁEK 3 - Pierś z kurczaka 80g
Ziemniaki ugotowane 350g
Orzechy włoskie 15g
Pomidor 350g

POSIŁEK 4 - Banan 120g
Jabłko 180g
Olimp Gainerator 100g

POSIŁEK 5 - Pierś z kurczaka 100g
Ryż basmati 75g
Oliwa z oliwek 20g
Pomidor 170g

Całość daje 2 701,8 kcal, 128,8 g białka, 392,1 g węgli i 68,7 g tłuszczy
Zredukowałem owoce, ale zostawiłem gainer ponieważ nie mam pomysłu czym mógłbym go zastąpić. Dostarcza dość sporo białka więc jeżeli nie jest jakąś przeszkodą to wolałbym go zostawić bo zawsze to mniej jedzenia :D A co do kurczaka to jest to jedyne mięso które lubię więc jego ilość nie stanowi dla mnie żadnego problemu :)
Wysłana -
Wprowadź do diety sugerowane zmiany i wrzuć jeszcze raz rozpiskę do sprawdzeni. Najlepiej kilka dni.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź