SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dietetyczne naleśniki białkowe z żurawiną

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12078

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7641 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 41205
NALEŚNIKI BIAŁKOWE Z ŻURAWINĄ






Czas przygotowania: 40 min
Składniki: ok. 10 porcji

6 białek
1 żółtko
250g chudego twarogu
75g mąki razowej
50ml mleka
mały jogurt naturalny
pół szklanki żurawiny
2 łyżeczki cynamonu
3 ziarenka słodziku

Do przygotowania naleśników potrzebne będą również:
cienka patelnia teflonowa, robot kuchenny (mikser i blender)

Przygotowanie

Białka jaj, przy użyciu robota kuchennego ubij niezupełnie na sztywno (dobrze dodać szczyptę soli dla lepszego ubicia). Żółtko, mąkę, mleko i na końcu wodę (w ilości potrzebnej do uzyskania konsystencji ciasta do naleśników - około 1 szklanki) wymieszaj razem w misce. Dodaj do miski ubite wcześniej białka, skruszone ziarenko słodziku i dokładnie wymieszaj (jeśli zbyt gęste dodaj wody).

Naleśniki smaż na rozgrzanej patelni teflonowej (bez tłuszczu), wylewając na patelnie równomiernie ciasto. Gdy naleśnik zetnie się od spodu i sam będzie odchodził od powierzchni patelni przerzuć go na drugą stronę (używając drewnianej łopatki lub po prostu podrzucając patelnią).

Przygotowanie farszu polega na dodaniu do twarogu jogurtu, 2 ziarenek słodziku, sparzonej wcześniej żurawiny oraz łyżeczki cynamonu. Usmażone naleśniki zawijaj w rulony z nadzieniem. Całość polać możesz sosem z jogurtu, słodzika i cynamonu.

Wartości odżywcze

Białko: 91g
Węglowodany: 70g
Tłuszcz: 12g
Kalorie: 768 kcal




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2055
Za zurawina niestety ale nie przepadam, ale zbyt smakowicie to wyglada, zeby nie sprobowac ! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7641 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 41205
To wrzuć do środka rodzynki. Albo zrób jeszcze inaczej. Nadzienie z twarogu, jogurtu i ulubionej odżywki białkowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2055
W sumie, to moze byc nie glupi pomysl, dzieki za podpowiedz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2037 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17417
kurde tyle razy jadłem naleśniki z twarogiem ale nigdy nie pomyślałem żeby dodać jakiś bakalii , to jest dobra sprawa , jak będe miał czas to sprubuje tylko że bez cynamonu bo nie przepadam za nim

Jak pomogłem to podziękuj . !
Jak nie to pytaj .!

" Madrym jest ten ktory umie przyznac sie do własnej głupoty"



TEST FITMAX Fire Fit podsumowanie str.6 : http://www.sfd.pl/TEST_Fire_Fit__Cyborg69-t860618.html?pow=tak&userid=304292#post5.

http://www.sfd.pl/Cyborg69_,_będzie_sie_działo_!_-t948969.html - MÓJ DZIENNIK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 826 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 33987
ja dodaje Jagód wtedy jest mega :)

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1256 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14669
te wartosci odzywcze to do 10 porcji czy dla 1 ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
Tak na chłopski rozum to raczej że do wszystkich ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 237
Takie proste już chyba z mody wychodzą w sumie z jabłkami też są niezłe. Żurawina chyba gorzka jest w smaku co nie ?

Zmieniony przez - tomeh w dniu 2015-05-21 20:41:05

Portal https://infomiasto.eu - artykuły tematyczne.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 31 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 182
Żurawina słodziutka , codziennie serwuje do płatków owsianych.Teraz zaczyna się sezon truskawowy ktore uwielbiam i serwuje sobie do naleśniczków...ja bym odpuściła tu słodziki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sernik pakera na zimno by kiaudia

Następny temat

Omlet ze szpinakiem i serem pleśniowym

WHEY premium