SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Dieta wysokotłuszczowa

Wysłana -
Witam, mam pytanie, czy jak jest sie na diecie wysokotłuszczowej moża sobie robić doładowania węglowodanami co 7 dni? Wiem, że jak jest sie na diecie ketogenicznej to wchodzi sie w stan ketozy, a jak to jest na diecie wysokotłuszczowej, jest w ogóle sens na niej być, jeżeli robiłoby sie takie doładowania 1 raz w tygodniu?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Co dla Ciebie znaczy wysokotłuszczowa? Jaki rozkład makro?
Wysłana -
deja vu
Co dla Ciebie znaczy wysokotłuszczowa? Jaki rozkład makro?
75% tłuszcze 20%białko 5% węglowodany.
Wysłana -
Skąd taki pomysł? Jaki cel?
Wysłana -
deja vu
Skąd taki pomysł? Jaki cel?
Chce schudnąć z 5 kilo, a pytanie stąd, że mam 19 lat i ciężko o dobre produkty na diecie wysokotłuszczowej (jakies dobre ryby i mięsa) chodzi o wydatek pieniężny, więc jak jem głównie jajka, kiełbase, jakies tam mięsa i czasem ryby z puszki, to chciałbym sobie zrobić swego typu "cheat day", w sensie że trzymie kalorie, ale jem węglowodany. Pozatym też teraz przez wakacje chodze w góry i ogólnie jest dużo wyjazdów i czasem ciężko o jedzenie wysokotłuszczowe :)
Wysłana -
Głównie też chodzi w pytaniu o to czy w ogóle jest sens być na diecie wysokotłuszczowej, jak nie moge cały czas jeść samych tłuszczy. Wiem, że na diecie ketogenicznej po paru dniach wchodzi sie w ketoze i energie czerpie się z tłuszczy, dlatego nie wiem czy te doładowania to głupi pomysł czy może być.

Zmieniony przez - darkvaderpl w dniu 2018-08-10 21:05:06
Wysłana -
Kiełbasa i ryby z puszki to jedzenie przetworzone , wiec spożywamy sporadycznie

Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2018-08-10 21:20:50
Wysłana -
Zeby schdnąc 5 kg nie trzeba diety wysokotluszczowej. Wystarczy ekonomiczna wersja zbilansowanej. Chudnie się od deficytu.

Z jajek, kiełbasy i mięsa nie uzyskasz 75% tluszczy i 20% białka.

Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-08-10 22:07:44
Wysłana -
deja vu
Zeby schdnąc 5 kg nie trzeba diety wysokotluszczowej. Wystarczy ekonomiczna wersja zbilansowanej. Chudnie się od deficytu.

Z jajek, kiełbasy i mięsa nie uzyskasz 75% tluszczy i 20% białka.

Bylem na deficycie miesiąc i nie mialem efektów, przeszedłem na wysokotłuszczową i przez 9 dni spadło mi 2kg tłuszczu, wiec jakoś ten typ diety na mnie lepiej działa, dlatego chce dalej na niej być, ale powoli zaczyna mnie męczyć.

Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-08-10 22:07:44
Wysłana -
pij sobie jakiś olej albo oliwę z oliwek :D
Wysłana -
Masa ciała nie powinna być wyznaczikiem efektów. Są nimi obwody ciała, mierzone co 2tyg. rano na czczo i ewentualnie poziom tkanki tłuszczowej.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź