SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta wysokobiałkowa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 24874

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich ekspertów i prosze o rade
Dobrych kilka miesięcy byłam na diecie Montignac ale przeczytałam na forum dużo pozytywnych opini na temat diety wysokobiałkowej i postanowiłam od dzisiaj na nią przejść i w związku z tym mam do was kilka pytań
Może zaczne od tego że nie mam nadwagi a jedynie chce poprawić swój wygląd i pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha ,bioder i ud ,dodam też że nie ćwicze siłowo nie chodze na siłownie ,ćwicze jedynie rano aeroby na czczo ,chciałabym dowiedzieć się czy w związku z powyższym moge spożywać ok.2g białka na kilogram masy ciała czyli w moim przypadku jakieś 106g ,i czy nie moge przekraczac tej granicy?? a i jeszcze jedno ile gram białka moge przyjąć w jednym posiłku bo obiło mi się o uszy że nie można w jednej porcji pokarmu przekroczyć ok. 30 g białka czy tak jest w rzeczywistości a jeżeli tak to co w takim razie złego dzieje sie z tym nadmiarem białka
Z góry dziękuje za każdą odpowiedż

Sandra
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Troche pózno ale lepiej tak niż wcale
A więc myśle że mniej więcej tak będzie ok.
150g bialka
100g węgli
40g tłuszczy
Prosze o skorygowanie błedów jeśli tak owe się znajdą

Sandra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
Dobrych kilka miesięcy byłam na diecie Montignac ale przeczytałam na forum dużo pozytywnych opini na temat diety wysokobiałkowej i postanowiłam od dzisiaj na nią przejść i w związku z tym mam do was kilka pytań
NAJPIERW USTALMY CO UWAZASZ ZA DIETE WYSOKOBIALKOWA

Może zaczne od tego że nie mam nadwagi a jedynie chce poprawić swój wygląd i pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha ,bioder i ud ,dodam też że nie ćwicze siłowo nie chodze na siłownie ,ćwicze jedynie rano aeroby na czczo ,chciałabym dowiedzieć się czy w związku z powyższym moge spożywać ok.2g białka na kilogram masy ciała czyli w moim przypadku jakieś 106g ,i czy nie moge przekraczac tej granicy??
OCZYWISCIE MOZESZ SPOZYCIE BIALKA W GRANICACH 1,5-2,2g/KG/DZIEN JEST SPOZYCIEM ODPOWIEDNIM. JESLI PRZEKROCZYSZ TE GRANICE - NIC SIE NIE STANIE - JEDNAK NIE MA TAKIEJ POTRZEBY.

a i jeszcze jedno ile gram białka moge przyjąć w jednym posiłku bo obiło mi się o uszy że nie można w jednej porcji pokarmu przekroczyć ok. 30 g białka czy tak jest w rzeczywistości a jeżeli tak to co w takim razie złego dzieje sie z tym nadmiarem białka
NIE MA JEDNOZNACZNYCH BADAN POTWIERDZAJACYCH TE REGULE, DLATEGO PRZYJETO ZE LEPIEJ BEDZIE JELSI PORCJE NIE BEDA JEDNORAZOWO ZBYT DUZE. NIE WOLNO JEDNKA MOWIC ZE 30G TO GRANICA I POWYZEJ NIC NI EPRZYSWOIMY ... PO PROSTU LEPIJE JESC CZESCIEJ A MNIEJSZE PORCJE NIZ 2 POSILKI NA DZIEN PO 50G BIALKA W KAZDYM JESLI ROZUMIESZ CO MAM NA MYSLI
CO SIE STANIE JELSI SPOZYJESZ WIECJ ENIZ 30G ? NIC SIE NIE STANIE. WCHOLNIESZ PRADWOPODOBNIE TE WIEKSZA ILOSC.
ALE SAMA WARTOSCI JEST MITEM W KTORY WIERZYC NIE POWINNAS.
PRZYJMI JEDNAK DO SERCA ZASADE - JEDZ CZESTO A MNIEJSZE PORCJE (5 POSILKOW/DZIEN ALE MALYCH I POZYWNYCH - Z ODPOWIEDNIA PORCJA DANYCH SKLADNIKOW ODZYWCZYCH)
pozdraiwam


Doradca w dziale Alternatywna Droga.
Kanarek.mafii.hardcor.suple.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
OCZYWISCIE MOZESZ SPOZYCIE BIALKA W GRANICACH 1,5-2,2g/KG/DZIEN JEST SPOZYCIEM ODPOWIEDNIM. JESLI PRZEKROCZYSZ TE GRANICE - NIC SIE NIE STANIE - JEDNAK NIE MA TAKIEJ POTRZEBY.

wiesz kanar, w gruncie rzeczy można spozywac większe ilości białka niż te 2,2gr. Szczególnie że spożycie białka o np 50gr ponad te podaż ma wywołać szereg - nazwijmy to anaboliczynch - reakcji.

W styczniu robie na sobie eksperyment - zwiększam podaż białka do conajmniej 4gr - to da mi jakieś 340gr - być może zwiększe do 400 dziennie..
druga sprawa że taki 'eksperyment' kosztuje

zauważ że w każdych amerykańskich opracowaniach podają że 2gr to absolutne minimum - i np w badaniach często widać ze autorzy "Zakładają iż sportowiec przyjmuje około 400gr białka dziennie"...

Zobaczymy efekt takich zabiegów w marcu

Pozdrawiam, Dezir - doradca w działach sportowych, głównie w "Fitness"
-----------------------------------------------
"Knowledge not shared is knowledge lost"

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
w Amerykanskich podaniach podaja wiele rzeczy dez ...a prawda jest taka ze 2g wystarczy (mowie o naturalnej drodze) a w tym przypadku w zupelnosci wystarczy


Doradca w dziale Alternatywna Droga.
Kanarek.mafii.hardcor.suple.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
huh, oczywiscie, i ja tak uwazam..
ale czas rozszerzyc wiedze o nowe źródła...
przykład - spójrz na zdjęcia amatorów na forach amerykańskich i porównaj do działu "nasze zdjęcia"

I jak?

btw - przyjedź dzis do mega - fajna impreza sie szykuje (i nie mów mi o kobietach jakie tam są, bo wiem )

Pozdrawiam, Dezir - doradca w działach sportowych, głównie w "Fitness"
-----------------------------------------------
"Knowledge not shared is knowledge lost"

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki chłopaki z waszych wypowiedzi wywnioskowałam że nie musze przejmować się jak spozyje troche ponad te 106g białka to dobrze bo moje śniadanie zawierało dzisiaj 52g
Kanarku co rozumiem pod pojęciem dieta wysokobiałkowa no właśnie miałam nadzieje że wy przybliżycie mi te kwestie ja rozumiem to tak że każdy mój posiłek składa się większości z białka np. (chudy ser twarogowy ,ryby drób ,jaja ,sery żółte )do tego węgle o niskim ig i troche tłuszczu głownie w postaci oliwy z oliwek bądż innych tłuszczów nienasyconych to tyle jeśli chodzi o posiłki ale mam do was jeszcze jedno pytanie czy kawa przed aerobami daje jakieś pozytywne dzialanie coś mi sie tak kojarzy

Sandra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2453 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37671
kofeina ma jakies dzialanie tluszczo palne
ale tez wzmacnia wytrzymalosc psychiczna podczas cwiczen
jogger tez pisal ze kofeina zapodana zaraz po aerobach spowania proces lipogenezy(nie wiem czy dobrze napisalem) i zwieksza dzialanie afterburnu

Th&#8494; &#1501;&#925;ly tHinG I u&#8362;d&#8494;&#1103;Sta&#1492;d i&#1109; wH&#1640;t &#1571; &#8355;e&#8494;&#915;

a great flame follows a little spark

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Słuchajcie a możecie mi przybliżyć co to znaczy proces lipogenzy i co to takiego afterburn i czy ktoś na własnym przykładzie może potwierdzić że picie kawy sprzyja odchudzaniu a nie odwrotnie (bo na przykład monti zalecał słaba kawe bezkofeinową) i czy w moim przypadku dobrym rozwiązaniem było by nabycie jakieś odżywki białkowej i spożywanie jej na ostatni posiłek czyli kolacje a jeżeli tak to prosze o zareklamowanie jakieś dobrej w smaku i działaniu

Sandra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2453 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37671
Ogolnie zeby nie namieszac to chodzi o dalsze spalanie tluszczu po skonczeniu wysilku (afterburn)

co do bialka to jak najbardziej cenowo dobra jest serwatka Trec'a lub Matrix olimpa lecz jesli nie chcesz wydawac pieniedzy to mozesz postawic na tunczyka tez dobry wybor
aha co do bialka to nie kieruj sie smakiem postaw lepiej na te bezsmakowe bo zawieraja mniej ww i tluszczy

i jesli nie pijasz kawy to lepiej bedzie dla zdrowia jak sobie ja darujesz

Th&#8494; &#1501;&#925;ly tHinG I u&#8362;d&#8494;&#1103;Sta&#1492;d i&#1109; wH&#1640;t &#1571; &#8355;e&#8494;&#915;

a great flame follows a little spark

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2453 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37671
co do dzialania odchudzajacego kofeiny to chyba powszechnie wiadomo
w ECA jest kofeina, w kremach wyszczuplajacych itp

ale wydaje mi sie ze kofeina przed aerobami ma bardziej dzialanie motywujace niz tluszczopalne

a co do montiego to moze kofeina by psula efekt diety, nie wiem

Th&#8494; &#1501;&#925;ly tHinG I u&#8362;d&#8494;&#1103;Sta&#1492;d i&#1109; wH&#1640;t &#1571; &#8355;e&#8494;&#915;

a great flame follows a little spark

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
"aha co do bialka to nie kieruj sie smakiem postaw lepiej na te bezsmakowe bo zawieraja mniej ww i tluszczy"

Nie mam pojęcia skąd taki wniosek.. Zobacz etykiete..

"ale wydaje mi sie ze kofeina przed aerobami ma bardziej dzialanie motywujace niz tluszczopalne"

I tak i nie. Działa pobudzająco, ale działanie 'tłuszczopalne' jest udowodnione. Jeśli chcecie to w necie są wyniki setek badań na ten temat.

"a co do montiego to moze kofeina by psula efekt diety, nie wiem"

Oczywiście...w przypadku diet niskowęglowodanownych. Kofeina podana z nawet niewielką ilością węglowodanów może wyrzucić organizm z ketozy, a więc główny sens diety jest zatracony. Co do montiego, to myśle że kierował się on jedynie efektami zdrowotnymi.
Jednak miesięczna suplementacja kofeiną nie powinna mieć żadnych większych negatywnych efektów.




Pozdrawiam, Dezir - doradca w działach sportowych, głównie w "Fitness"
-----------------------------------------------
"Knowledge not shared is knowledge lost"

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENAŻER

Następny temat

Jak łączyć preparaty na rozstępy?

WHEY premium