SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Dieta waga 82 kg, cel spalenie tłuszczu

Wysłana -
Cześć, mój staż treningowy wynosi 1,5 roku. Stwierdziłem, że najwyższa pora wziąć się porządnie w garść i skupić się nie tylko na ćwiczeniach ale również na diecie. Do tej pory starałem się jeść zdrowo, skupiałem się na produktach nieprzetworzonych, natomiast nigdy nie ważyłem pożywienia i nie wyliczałem dokładnie ile kcal potrzebuję. Parę dni temu zamówiłem wagę kuchenną i teraz czekam, aż mi ją przyślą, dlatego póki co w moim planie wszystkie produkty z wyjątkiem odżywki ważą 100 g. Naturalnie proszę was o wyrozumiałość, przeczytałem 10 wskazówek żywieniowych z linku który znalazłem i wydaje mi się, że jest w miarę ok. Prosiłbym tylko o ogólną opinię, wiem że bez wagi pożywienia ciężko określić czy dieta się nadaje, czy nie, ale może wpadną wam w oko jakieś radykalne błędy, które od razu będzie można zweryfikować. Pozdrawiam

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Tak sie nie da ukladac diety. Trzeba zaplanoeac gramaturę posiłkow tak by zgadzały się makro i zapotrzebowanie kcal.Potrzebujesz 6 posilkow? 4 wystarczy, a planować łatwiej.
Wysłana -
Z pewnością łatwiej by mi było wystartować od 4 posiłków, przy czym wyczytałem, że powinno być 6-7.
Wysłana -
Ilośc posiłkow nie wplywa na efekty. Jedzenie wielu drobnych przekasek może nawet wplywac niekorzystnie na redukcję. Poczytaj o progu leucynowym i staraj się, żeby w kazdym posilku bylo minimum 20 g pelnowartościowego białka.
Wysłana -
bez względu na makro jedyie dobór skąłdników można ocenić

1 mało smaczne
2 ryb wędzonych często nie jadaj
3 ok
4 tunczyk wg m,nie raz w tygodniu maks
5 jako przegryzka np po siłowni ok, ale lepeij to wpc do śnaidania dodać przynajmniej jakiś smak będzie i wartosci odżywcze w śnaidaniu
6 ok
Wysłana -
Większa częstotliwość posiłków nie przyśpiesza tempa przemiany materii. Mało tego, duża ilość posiłków może utrudnić normalne funkcjonowanie, do tego dochodzi regulacja hormonalna łaknienia.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź