SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta waga 82 kg, cel spalenie tłuszczu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2166

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2380
Cześć, mój staż treningowy wynosi 1,5 roku. Stwierdziłem, że najwyższa pora wziąć się porządnie w garść i skupić się nie tylko na ćwiczeniach ale również na diecie. Do tej pory starałem się jeść zdrowo, skupiałem się na produktach nieprzetworzonych, natomiast nigdy nie ważyłem pożywienia i nie wyliczałem dokładnie ile kcal potrzebuję. Parę dni temu zamówiłem wagę kuchenną i teraz czekam, aż mi ją przyślą, dlatego póki co w moim planie wszystkie produkty z wyjątkiem odżywki ważą 100 g. Naturalnie proszę was o wyrozumiałość, przeczytałem 10 wskazówek żywieniowych z linku który znalazłem i wydaje mi się, że jest w miarę ok. Prosiłbym tylko o ogólną opinię, wiem że bez wagi pożywienia ciężko określić czy dieta się nadaje, czy nie, ale może wpadną wam w oko jakieś radykalne błędy, które od razu będzie można zweryfikować. Pozdrawiam



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Tak sie nie da ukladac diety. Trzeba zaplanoeac gramaturę posiłkow tak by zgadzały się makro i zapotrzebowanie kcal.Potrzebujesz 6 posilkow? 4 wystarczy, a planować łatwiej.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2380
Z pewnością łatwiej by mi było wystartować od 4 posiłków, przy czym wyczytałem, że powinno być 6-7.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Ilośc posiłkow nie wplywa na efekty. Jedzenie wielu drobnych przekasek może nawet wplywac niekorzystnie na redukcję. Poczytaj o progu leucynowym i staraj się, żeby w kazdym posilku bylo minimum 20 g pelnowartościowego białka.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
bez względu na makro jedyie dobór skąłdników można ocenić

1 mało smaczne
2 ryb wędzonych często nie jadaj
3 ok
4 tunczyk wg m,nie raz w tygodniu maks
5 jako przegryzka np po siłowni ok, ale lepeij to wpc do śnaidania dodać przynajmniej jakiś smak będzie i wartosci odżywcze w śnaidaniu
6 ok

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Większa częstotliwość posiłków nie przyśpiesza tempa przemiany materii. Mało tego, duża ilość posiłków może utrudnić normalne funkcjonowanie, do tego dochodzi regulacja hormonalna łaknienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2380
Cześć,
znowu ja, waga w końcu do mnie dotarła no i dzisiaj pierwszy dzień starałem się wymodzić jakiś plan żywieniowy na ten tydzień. Potem wraz z doświadczeniem chcę go urozmaicać, ale póki co zależy mi na tym, żeby to zrozumieć i rozplanować prostą dietę która ma ręce i nogi. Ogólnie to co mi się rzuca w oczy to problem z tłuszczami, nie wiem jak wprowadzić ich więcej do diety. Może jakieś migdały jako przekąska? Może polewać mięso oliwą z oliwek po tym jak zrobię je na parze? Jeśli chodzi o węglowodany to też niby za mało, to może jakaś szklanka soku z pomarańczy do tego drugiego obiadu przed siłownią? No i białka niby za dużo. I tu również pytanie, czy ta odżywka po treningu ma sens, czy lepiej od razu jajka w domu? No i czy tego mięsa nie za dużo? Ogólnie wydaje mi się, że teraz ma to wszystko ręce i nogi bo posiłków mniej ale konkretne. Natomiast wartości mi się nie pokrywają z tym co powinno być. Jeśli chodzi o trening to zwykle trenuję około 17-18 po pracy więc to by wypadało po tym drugim obiedzie.





Zmieniony przez - bigredpl w dniu 2018-05-06 19:40:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Tłuszcze? Zmienić mięsa na bardziej tłuste - udka np., szynka, schab, podroby. No i nie robić mięsa na parze, brrr..

Zmniejszyć białko? Zmniejszyć porcje mięsa, a jak mięso będzie bardziej tłuste, to i mniej białka będzie miało. Wyrzucić odzywkę.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cukry na redukcjii

Następny temat

Obcinanie kalorii.

WHEY premium