SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna w praktyce.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1805

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 538 Napisanych postów 1460 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20745
Witam.
Nie będę tu pytał o informacje, gotowe diety czy takie tam rzeczy, bo to wszystko jest tutaj zgromadzone i jeszcze dużo nie przeczytane przeze mnie.
Interesuje się sztukami walki i żywieniem pod kątem fizyczności, jak i psychiki.Jednakże nie wiem, jak to jest trzymać się na diecie przez dłuższy czas, aby to sprawiało nawet frajdę.Chodzi mi tutaj głównie o takie rzeczy, jak smaczne dania łatwe do przygotowania(ale to też chyba gdzieś tu znajdę), dostosowanie proporcji makroskładników do poszczególnych dni, nie popadanie w rutynę żywieniową i parę innych.

Moje pytanie do was:
Jak wygląda u was dieta redukcyjna w praktyce.Jak ją przeprowadzacie pod kątem schematycznym, ale jeśli chcecie podawajcie szczegóły.chętnie przeczytam z ciekawości :)

Siła ponad wszystko.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
Jeśli zaczynasz z bilansowaniem diety to wg mnie nie powinno się nic warzyć. To tylko niepotrzebny stres i dezorganizacja czasu to nie sprzyja utrzymaniu diety . Postaw na jakość wszystko masz w powyższych linkach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Różnorodne przepisy znajdziesz w tym dziale:
https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html

Drugiego pytania nie zrozumiałem.
Jak pod kątem schematycznym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 538 Napisanych postów 1460 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20745
Chodzi mi o schemat całej diety od tego jak to się ma do samopoczucia, myślenia, czy jest trudna czy jest coraz łatwiej z czasem.Coś takiego :)

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Osobiście uważam, że zbyt wiele zmiennych na to wpływa, aby móc to opisać w kilku zdaniach. Każda jednostka przechodzi przez okres redukcji inaczej, jest to zależne od danego przypadku - a mianowicie od okresu trwania redukcji, stanu ciała (poziomu tkanki tłuszczowej) w ustroju, kondycji zdrowotnej organizmu, ogólnej ilości kalorii w diecie, stosowanego systemu żywieniowego, psychiki etc..

Osoba otyła lub z nadwagą będzie inaczej się czuła niż osoba docinająca poziom tkanki tłuszczowej do 6-8%, trenująca już długi okres czasu.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-10-20 13:33:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 538 Napisanych postów 1460 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20745
Przeczytałem parę tematów podpiętych na forum, ale nie wiem czy są one najważniejsze przy redukcji.Mógłbyś podać tematy, po których zrozumieniu będę w stanie przeprowadzić samodzielnie redukcję?

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
http://m.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html

Co do redukcji to najważniejsza jest dieta, najpierw musisz wyliczyć swoje zapotrzebowanie i od niego odjąć te 300-500 kcal. Przede wszystkim zrezygnować ze słodyczy, ff, przetworzonych produktów. Do tego odpowiedni trening, suplementacja i będzie dobrze (:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 538 Napisanych postów 1460 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20745
No ok, ale jeszcze pytanko.Czy wymierzać sobie te posiłki? Szczerze, to wolałbym nie.Jest jakaś możliwość nauczenia się jedzenia "na instynkt"?
Czy jeśli będę jadł po 4-5 posiłków dziennie to organizm się przyzwyczai do takich porcji nie trzeba będzie po nocach czegoś jeść?
Właśnie, jeszcze to, czyli podjadanie po nocach tak zwane :]

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
Co do ważenia produktów to zdania są podzielone. Ty jesteś początkującą osobą, więc powinieneś używać wagi kuchennej, bo na tzw. instynkt to raczej osoby z dłuższym stażem, które bardzo dobrze znają swój organizm. Ja nigdy z podjadaniem w nocy nie miałem problemów, ale uważam, że powinno się zjeść odpowiedni posiłek tą godzinę czy dwie przed snem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 538 Napisanych postów 1460 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20745
Dzięki za porady :)

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Redukcja tkanki tłuszczowej w zasadzie różni się od budowy masy mięśniowej tylko tym, że jesz mniejsze ilości kcal. Łatwiej, czy trudniej to już sprawa mocno indywidualna. Ja na redukcji jadam sporo kcal i czuje się lepiej. Na dodatnim bilansie kcal czasami ciężko jest zjeść ponad 4500kcal.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja pod testy do woja. ( Nie sylwetka, a osiągi)

Następny temat

Problemy z redukcją.

WHEY premium