SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna przy 112 kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5892

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 82 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5805
Witam serdecznie wszystkich!

Zwracam się z prośbą o sprawdzenie, ocenę oraz cenne wskazówki co do mojej diety. Załączam jadłospis z jednego dnia do oceny

Wiek; 24 lata
Wzrost: 200 cm
Waga: 112 kg
Pas: 106 cm
Praca siedząca, mało ruchu oprócz siłowni.
Trening siłowy 4 x tyg. (Push&Pull) ( czas trwania +/- około 45min - 1 h)

CEL: redukcja tkanki tłuszczowej.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
Dieta nie wyglada najgorzej o ile dobrze wyliczyłeś swoje zapotrzebowanie kaloryczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Myślę że ciut mało tych kalorii wyliczyłeś na takie parametry jakie obecnie masz wzrost 200 cm waga 112
jak strzelałeś na oko lub korzystałeś z gotowych kalkulatorów to oblicz z tego
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 82 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5805
Zgadza się, wyliczyłem z powyższego linku. Tych kcal wyszło mniej z racji tego że przyjąłem te wartości progowe dolne przy TEA oraz NEAT z racji mojej budowy endomorficznej. Wykluczyłem trening aerobowy z planu, ćwiczę tylko siłowo, co też wpłynęło na ilość kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Jeśli masz siedzący tryb życia poza treningami siłowymi to kalorii nie musi być wcale za mało. Na podstawie zmiany kompozycji sylwetki należy wprowadzać zmiany - kalibrować dietę w odpowiedni sposób.

Jak wyglądają pozostałe dni? w jaki sposób urozmaicasz menu?

Kurczak wędzony to dość kiepski wybór, a także masło orzechowe - jeśli spożywasz je dość regularnie. W diecie są kiepskie proporcje kwasów tłuszczowych, dlatego warto wprowadzić jakieś źródło o3 jak siemię, nasiona chia, orzechy włoskie. DHA i EPA czerp z tlustych ryb: halibut, łosoś dziki, śledź, pstrąg.. jak wygląda kwestia warzyw? brakuje również owoców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 82 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5805
warzywa dokładam, są to zwykle: pomidor, ogórek kiszony, rukola, brokuł, fasolka szparagowa, marchew, buraczki, kapusta kiszona. Zazwyczaj są dodatkiem do posiłków. W kwestii owoców to zwykle rano do śniadania m.in. banan, jagody goji, brzoskwinie, jabłko. Jeśli chodzi o urozmaicenie to oczywiście zastępuję kuraka wołowiną, indykiem oraz rybami. ( pytanie, czy wieprzowina również wchodzi w grę jeśli chodzi o mięsa, jeśli tak to na co można się rzucić z czystym sumieniem)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Karkówka, schab, łopatka, polędwica.

Warzywami rotuj, dodawaj do każdego z posiłków ( różnokolorowe ) owoców się nie bój, gdyż stanowią cenny składnik naszej diety. Warto dorzuć ALA: siemię czy nasiona chia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 82 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5805
Jeśli chodzi o siemię lniane to stosować zgodnie z instrukcją na opakowaniu tzn. zalać wrzątkiem odczekać i wypić czy jakiś inny przepis stosować podczas redukcji ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Siemię możesz dodawać do posiłków, tylko trzeba je mielić jak kupujesz w ziarenkach.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 82 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5805
a to luz, akurat mam zmielone dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ale sam mielisz czy już zmielone kupiłeś, jak zmielone to słabo.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta 85kg słabe efekty

Następny temat

Jaka diete dobrać

WHEY premium