SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 115kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1995

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 417
Jako, że to mój pierwszy post to witam wszystkich bardzo serdecznie.

Kilka podstawowych danych o mnie:
- wiek 30
- wzrost 187
- waga 115
- staż na siłowni - kilka miesięcy z przerwami

Co tu dużo mówić, zapuściłem się strasznie. Trwa to niestety już ładnych kilka lat i waga tak wachluje miedzy ok 105, a 120 w zależności od aktualnej sytuacji. Apogeum było na początku 2016 r kiedy przekroczyłem 120kg. Później będąc na względnej diecie (choć rygorystycznie sie jej nie trzymałem co opóźniało postępy) i ćwicząc z trenerem udało mi się zbić do wakacji do ok 107kg. Niestety później znów przyszło rozprężenie, narodziny dziecka i mniej czasu na wszystko i waga w sporej części wróciła.

Myślę że aktualnie, wraz ze zmianą kodu na trójkę z przodu dojrzałem do postanowienia trwałej zmiany. Poniżej wrzucam dietę do oceny. Ogólnie chciałbym zjechać do ok 85-90kg i później oceniać co dalej.

Ćwiczyć planuję póki co tym rozpisanym przez trenera planem FBW 3x w tygodniu (pn, śr, pt) po godzinie + 30 min aerobów po treningu i do tego we wt i czw godzina aerobów (zapewne rower stacjonarny). Weekend generalnie regeneracja, może jakiś basen.

Niestety sytuacja wygląda tak że na siłownię mogę się wybrać dopiero ok 21 stąd w przypadku dni treningowych dzień jest dość długi wiec i 1 posiłek więcej. W dni nietreningowe rower ok godziny 20.

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam






Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699614
Witam ,
Jeżeli to dopiero początek redukcji to troche mało tych kalorii .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 417
No teraz po ponad półrocznej przerwie będzie to pierwsza dieta.
A ile mniej więcej podbić ten bilans? I na czym? Zakładam że nie białko, bo tu zastanawiałem się czy i tak nie za dużo.

Tłuszcze? To mógłbym dać jedno jajko więcej do jajecznicy (5 zamiast 4) lub dorzucić jakieś pestki dyni (to w dzień nietreningowy gdzie nie mam jajek).

Czy jednak węgle? To mógłbym dorzucić np razowe pieczywo w posiłku nr dwa, trochę więcej konfitury do twarogu (choć zdaje sobie sprawę że to raczej marne ww). A może np. jedna saszetka carbo (40g) podczas treningu na siłowni?

Właśnie, bo w pierwszym mailu zapomniałem o suplementacji. Także poza odżywka białkowa ujęta w diecie (50g/dzien) planuje jeszcze bcaa (20g) przy aerobach po treningu i w dni nietreningowe a także kompleks witamin i minerałów np. Multisport Olimpu i 2x omega3 gold Olimpu do kolacji. Coś jeszcze by się przydało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Moima zdaniem 50 g odżywki białkowej to przesada. Ww masz dawki homeopatyczne - 25 g ryżu? to widać? Daj normalną porcję, makaron też 50 g, a przecież żaden problem dać 100 g. Nie podbijaj konfiturą - teraz sezon na świeże owoce, truskawki są, a ty dżemem? Słonecznik bym wywaliła, jak i masło orzechowe http://potreningu.pl/articles/1506/smieciowy-produkt-ktorym-zajadaja-sie-sportowcy-wierzac-ze-jest-zdrowy 

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 417
Dzięki za odpowiedzi i rady. Rzeczywiście poczytałem podobne tematy i komentarze do nich i widzę że przesadziłem z ta kalorycznością i ilością WW.

Obliczyłem zapotrzebowanie według podanego wzoru i wyszło jak poniżej:

BMR (9,99*115+6,25*187-4,92*30+5 = 2175) + TEA ((3*60*7+3*5%*2175+2*60*7+35)/7=351)+NEAT(400)+TEF(6%*2926=175) = 3100

Poniżej wrzucam poprawione plany dla dnia treningowego i nietreningowego. Podbiłem znacznie ww (nie za dużo?), trochę tłuszcze, z kolei uciąłem trochę białko.

Usunąłem masło orzechowe i słonecznik i zastąpiłem olejem kokosowym i pestkami dyni. Konfiturę zastąpiłem świeżymi truskawkami. Z owoców dorzuciłem jeszcze jedno jabłko. Ilość odżywki zmniejszyłem do 30g, przy czym zastanawiam się czy w tym posiłku potreningowym nie za mało będzie białka?

Zerknijcie proszę teraz i dajcie znać czy ok. Choć muszę przyznać że jakoś wydaje mi się że dużo tego jedzenia:) Ale to rozumiem, że startuję i np po dwóch tygodniach sprawdzam czy i ile spada i jeśli nie to wtedy trochę przycinam kaloryczność (węgle)?

I od razu takie jedno pytanie "na wyrost". Biorąc pod uwagę moją wagę to do zrzucenia mam jakieś 30kg. Nawet zakładając ze dieta i ćwiczenia będą działać dobrze to jest to lekko z pół roku roboty. I teraz pytanie czy to robi się za jednym podejściem czy jednak tak długa redukcja jest nie wskazana? Wtedy rozumiem, że dzielimy na jakieś dwa okresy np. 3 miesięczne rozdzielone jakąś stabilizacją?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc












Zmieniony przez - Malin08 w dniu 2017-06-18 18:41:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1164
Kalorie możesz jeszcze o 100 podbić , to będzie można progress większy zrobić. Masa ciała nie powinna spadać wiecej niż 1kg/tydzień. Oczywiście im mniejsza waga tym spadać będzie wolniej. Co do cwiczen - basen naprawdę dobra opcja. Jak masz możliwość pływać to nic tylko korzystać.

Ed. Możesz wyrzucić odżywkę.


Zmieniony przez - Mrsec w dniu 2017-06-19 00:00:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Skoro wyszło 3100, zaczęłabym od 2800. W przeciągu mniej więcej 2 tygodni będziesz w stanie stwierdzić jak prezentują się obwody wraz z sylwetką.
Jeśli chodzi jeszcze o trening (dobrze byłoby, gdybyś siłowy skonsultował z chłopakami z działu trening dla początkujących). Trener Twój przesadził z aktywnością, nie widzę zupełnie potrzeby naginania takiej ilości areo.
Bo jak przyjdzie zastój (a jak sam podkreślasz jesteś świadom, że masz sporo do spalenia) to będziesz spędzał dzień w dzień na siłowni jedząc głodowe ilości kalorii.
Tego cardio jest za dużo.
Na razie sprawdziłabym ile wychodzi Ci bez cardio z samym siłowym, zawsze jakiś basen, spacer, czy rolki, rower można dodać - ot dla siebie.

Więc jeśli chodzi o makro - zacznij od tego 2800 (ujmujesz w tym momencie -300kcal, na początek to tak optymalnie).

Zaczęłabym z makro około 190g białka, około 135g tłuszczy i reszta węglowodany do tego 2800kcal.

Wrzucam Ci ściągi z czego korzystać:

https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_-t1135388.html
https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html#post1
https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1

Na pewno warto byś dodał tłuste kawałki mięsa (np. schab, karkówka, czy uda z kurczaka), tłustsze ryby.

Jeśli chodzi o czas trwania redukcji, po jakimś czasie około 2-3 miesięcy warto wejść na chwilę na zerowy bilans, by psychicznie i fizycznie odpocząć.
Załóżmy na około 2 tygodnie. Po tym czasie wraca się do deficytu.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 417
Ok, dzięki za odpowiedź.
Zatem tak zrobię, ogranicze trochę to cardio aby zobaczyć jaki będzie efekt z samym treningiem siłowym. Przy czym miałem to uwzględnione w dziennym zapotrzebowaniu więc jakby odliczyć to schodzą już poniżej 3k kcal więc ta dieta na ponad 2.6 powinna być już w miarę ok.

Będę czasem zamieniał te chude mięsa na jakieś z większą ilością tłuszczu.

Dzieki za rady. Od początku lipca ruszam z tematem i zobaczymy jakie będą efekty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 417
To jeszcze jedno pytanie odnośnie płynów. Ile dziennie powinienem pić przy swojej masie? Wiem że aktualnie pije chyba za mało i kiedyś wychodziło mi przy badaniu składu ciała że mam za mało wody.

Obecnie pije ok 2l wody dziennie plus ok 3 szklanki zielonej herbaty. Do tego podczas treningu też ok 1-1.5l wody.

Powinenem zwiększyć jeszcze ilość wody? I jaka wodę warto pić? Naleczowianka czy Cisowianka są ok czy lepsze te wysokozmineralizowane jak np. Muszynianka?

I odnośnie suplementacji, bo gdzieś wcześniej pisałem ale chyba nikt się nie odniósł. Odżywka ta co w diecie, bcaa przy aerobach, kompleks witamin i minerałów np multiple sport do śniadania i Omega 3 do kolacji i będzie ok? Czy coś jeszcze warto rozważyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Witaj,
Zamiast aeroby możesz próbować rytmy i interwały.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Staraj się bazować na wodzie wysokozmineralizowanej. Np. Muszyna/Muszynianka. Ilości zależne od wielu czynników. Min. 2-3l dziennie.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmęczenie, osłabienie na redukcji

Następny temat

Kcal i makroskładniki w diecie

WHEY premium