SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3567

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 371
Witam wszystkich uzytkowników forum. Od dawna czytam posty na temat diety redukcyjnej i w koñcu i ja postanowilem zrobic cos dla swojego ciala. Dodam ze prócz szybkiej redukcji chcialbym poprawic równiez wyglad sylwetki (nie chce stracic zbyt duzo miesni)jesli to oczywiscie mozliwe.
Jestem endomorfikiem,
34 lata
178 cm wzrostu
77 kg wagi
TDEE - 2312 kcal (z redukcja 300 kcal => 2012 kcal)
Czyli: B- 150g / 600 kcal
T- 112,5g / 1012 kcal
W- 100g / 400kcal
Uczeszczam na silownie 3x tydzien + 3x tydzien areoby

A oto moja dietka dla oceny i poprawy dla naszych expertów;

7.00 sniadanie ( B-25g , T-31g , W-22g = 450kcal)
Platki owsiane 25g
Kefir 1% 100g
2x jajo na twardo 120g
Orzechy wloskie 25g

10.00 przed trening. (B-40,5g , T-2,5g , W-36g = 371kcal)
Kasza gryczana 50g
Tunczyk w sosie wlasnym 125g

14.00 po trening. (B-36,9g , T-6,2g , W-39,5g = 409kcal)
Ryz bialy 50g
Piers kurczaka 150g
Jablko 100g

17.00 obiad (B-17,5g , T-22g , W-6,5g =295kcal)
2x jajo na twardo 120g
Oliwa z oliwek 10g
Pomidor 80g
Cebula 25g
Groszek zielony z puszki 25g

20.00 kolacja (B-22,5g , T-16g , W-6,5g =280kcal)
Twarozek 0,3% 100g
Jajko na twardo 60g
Oliwa z oliwek 10g
Pomidor 40g
Marchew 25g
Groszek zielony z puszki 25g

23.00 II kolacja (B-12,5g , T-26g , W-3,5g =295kcal)
Twaróg 0,3% 100g
Salata 50g
Oliwa z oliwek 10g

Dziekuje za cenne uwagi.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 34

Waga: 77

Wzrost: 178

Obwód klatki: 100

Obwód ramienia: 36

Obwód talii: 93

Obwód uda: 56

Obwód łydki: 39

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 23

Aktywność w ciągu dnia: praca kierowca + fizyczna

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 3xtydzien silownia
3xtydzien aeroby


Odżywianie: bez ograniczen

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: b.o.

Stan zdrowia: ok.

Preferowane formy aktywności fizycznej: 2h dziennie jak wyzej

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nie

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: jesli to mozliwe to aminokwasy

Stosowane wcześniej diety: nie

Zmieniony przez - chiquillo w dniu 2009-08-08 23:42:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 371
A powiem Ci ze dziala. Powoli widac efekty choc to dopiero dwa tygodnie.
Dokupilem do dietki aminokwsy bcaa co by miesnie nie poszly i walcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dla mnie jest OK. Poza tym, że czasem mógółbyś wrzucać jakieś mięsa typu kurak/wołowina/ryby. Tun z puszki i jajka to trochę mało jak dla mnie. Z resztą świeże mięso jest zawsze lepsze niż konserwa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 371
Dzieki za ocene Morales_37.
Dorzuce jakas rybke lub kuraka do tych jaj.Co do mrozonek (rybka) to mysle ze nie ma zadnych przeciwskazan??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
Rzadko sie widuje zeby ktos ulozyl od razu tak dobra diete!

Jesli cos podszlifowac, to moze warto troszeczke zmniejszyc ilosc tluszczu w ciagu dnia na korzysc bialka i wegli, z podkresleniem na slowo troszeczke.
Zwlaszcza na II kolacje tluszcz jest ci nie potrzebny.
A przed treningiem nieco wiecej wegli, bo chyba dlugo jestes na tej silowni. Przed treningiem mozesz wlaczyc cos o nieco wyzszym IG (nie zaszkodzi), np. pol kromki chleba. Po treningu nieco wiecej bialka.

Zastanawiam sie jak ci wyszlo na II kolacje az 26g tluszczu? Chyba gdzies jest blad...
Z moich wyliczen jest okolo 0,3g + 0,1g + 9,99g = daje ok 10,4g Tluszczu.

Przyznam sie ze reszty nie liczylem, jedynie II kolacja mi sie rzucila w oczy.

Pozatym uwazam tak samo jak Morales_37: wrzucac kuraka i ryby (no i wolowine jesli ktos lubi).
Ryba mrozona jest bardzo OK.


A tak wogole to dieta bardzo ladna, az mnie sprowokowalo zeby swoja nieco doszlifowac.

Jak cwiczysz aeroby (na czym ile, jakim tetnem i technika)?

Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2009-08-10 02:05:27

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 319 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2329
a co zlego jest w tluszczu do twarogu przed snem? jedyne co mozna by zmienic w kolacji to twarog na bardziej tlusty;) dla mnie ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
Nie ma nic zlego w odrobine tluszczu na II kolacje, ale nie jest tuz przed snem niezbednie potrzebny, bo jest go duzo w ciagu dnia i na obiad i na I-sza kolacje o 20-stej. Troche zlego jest w tym ze 50% kcal w ciagu dnia pochodzi z tluszczu. Rezygnacja z tluszczu na II kolacje bylaby dobrym ruchem podczas redukcji i w tym przypadku.

Z reszta to jest temat warty dyskusji, bo pojawiaja sie rozne zdania. Jedni twierdza ze lepiej wolno przyswajalne bialka i tluszcze na kolacje (spowalniaja wchlanianie bialka) przed snem, inni sa zdania ze lepiej b. malo lub 0 tluszczu i 0 wegli a najlepiej samo wolnowchlaniane bialko (np ser bialy chudy). Osobiscie uwazam ze nie ma to az takiego znaczenia czy jest to samo wolnowchlanialne bialko czy bialko i odrobina tluszczu, zwlaszcza na poziomie amatorskim i polamatorskim. Wazne ze nie ma wegli.

Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2009-08-10 02:32:21

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 319 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2329
ja jem twarog z oliwa zeby spowolnic wchlanianie bialka bo ostro i zawziecie cwicze. wierze, ze to tak dziala i tego sie trzymam;) pewnie ze wazne, ze nie ma wegli, a jesli polowa kalorii jest z tluszczu to przegiecie. nie ma c marudzic, trzeba isc spac, wytrwalosci zycze!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
mengele88: zalecenia zywieniowe sa w sporej czesci ustalane w oparciu o wiedze teoretyczna jaka posiadamy odnosnie procesow zachodzacych u czlowieka. Moze sie okazac ze za niedlugo jacys badacze odkryja cos nowego, czego wczesniej nie wiedzielismy i sie okazac moze np. ze tluszcz wcale nie jest OK na kolacje.
Generalnie wiele ustalen dietetycznych i wyklocanie sie specjalistow dietetykow odnosnie relacji B T W, czy tluszczu i bialka na kolacje to jest troche przerost tresci nad forma.
Jedyny sposob aby potwierdzic skutecznosc danej metody zywieniowej jest proba statystyczna na wiekszej grupie kontrolnej. To samo sie dotyczy strategii/metody cwiczen w celu osiagniecia danego efektu. Statystyka powinna tu decydowac o przewadze danej metody a nie teoria procesow biochemicznych.

Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2009-08-10 03:17:44

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 371
MaximusRex dzieki za pochwale.
Ta dieta to owocna praca w czytaniu wielu,ale to wielu tematów na temat diety redukcyjnej na forum. Jeszcze ja szlifuje.
W kolacji rzeczywiscie wkradl sie blad,nie dopatrzylem.Powinno byc 9,6 tluszczy.

Za rada Moralesa dorzucilem mieska do kolacji (na zmiane z rybka),a pozbylem sie twarogu (zostaje na noc) i zamienilem miejscami obiad z pierwsza kolacja (mniej kalori na wieczor).

Za twoja rada wywale tez tluszczyk z II kolacji i dodam jakies warzywka o niskim IG (marchew moze byc?)
Dorzuce tez troche wegla przed treningiem i sprobuje podciac kalorie z tluszczy.

Co do aerobów to mam tylko orbitka i wykorzystuje go do aerobow. Czas to +/- 50 minut na tetnie ok.180-190 a co do techniki to co 10 minut robie sprint przez 5 minut(tetno wzrasta)i tak w kólko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 371
A co do czasu przebywania na silowni to wchodze o 11.15 na ok.1,5h max 2h ,pozniej 10 minutek orbitka i basen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 319 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2329
MaximusRex: spokojnie. ja wiem o czym mowisz;) napisalem tylko, ze jem bialko z tluszczem przed snem bo dzieki tluszczowi bialko trawione jest wolniej i na dluzej starczy. zapierdzielam duzo na silowni, redukuje sie, waga spada mi powoli, miesnie i sila rosna wiec na podstawie wlasnych obserwacji moge stwierdzic, ze na mnie ma to dobry wplyw. im wiecej miesnia tym lepiej.
kolezka ma za***ista diete i tylko pogratulowac. bez lyzki oliwy wieczorem nie umrze hehe.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nieregularna dieta

Następny temat

co mam zrobic co by przytyc troszeczke choc

Wiecej