SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 90kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9595

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 177 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8577
Cześć, wiek 28 lat, waga 90kg. Staż kilka wiosen z długimi przerwami, aktualnie z uwagi ze bywam jedynie 2 razy w tygodniu na siłce fbw, natomiast chce wejść za niedługo na split 3 dniowy plus wykonuje prace fyzyczną. Zapotrzebowanie wychodzi mi wg kalkulatora 3460 -10% jako ze redukcja czyli 3100 około. Spróbowałem stworzyć coś co najbardziej by mi odpowiadało ale widze że mam braki w węglach a za dużo już białka i tłuszczy. (przyjełem szablonowo na redukcje i raczej taki chyba optymalne proporcje węg 50% biał 30% tł 20% ) Przykładowo warzywka z biedronki czy pomidor są zamienne oczywiscie na świerze brokuły surówki itp. Makrela na ewentualnie pstrąga lub brzuszki, ryż na kasze i też chce na makaron żytni ( ale nie wiem jeszcze jak 150 gr ryzu na ile makaronu do spagetti), w weekendy zamiast ryżu 150 gr chce ziemniaki ok 0.6 kg na posiłek 3 i 4 a kuraka zamienić na wołowe ( zwykłe extra które kupuje żona do gulaszu na pieczeń).
Dziennie napewno dijdzie z 10 ml oliwy z oliwek do polania warzyw ale to mi całkiem tłuszcz podskoczy. ( z jajek nie chce rezygnować mam swojskie)




Zmieniony przez - leloman w dniu 2017-07-04 20:16:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Proporcje są dobre. Ważne co będziesz jadł w inne dni. Wklej z 2-3 inne przykładowe dni i zobaczymy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Rozłóż makro nie procentowo, tylko w g na kg masy ciała - 2 g białka, min 1 g tłuszczy, reszta ww - jeśli ma być to dieta zbilansowana. Dobrze byłoby, gdybyś wrzucił ankietę działu, wtedy będzie można coś wiecej poradzić. Jak dla mnie - z racji lenistwa - sniadanie przekombinowane - jadłabym albo jajka, albo owsiankę z wpc. Chleba za dużo, odzywki dwie porcje to tez sporo. Wrzuć jakieś bardziej tłuste mięsa, chociażby udka z kurczaka, to białko spadnie, a tluszcze wzrosną. I wpisuj wszystko ważone przed obróbką - nie gotowana pierś z kurczaka, tylko mięso z piersi kurczaka bez skóry, czy jakoś tak. Jak kanapki robiśz, to posmaruj je maslem, albo pastą z awokado, bo takie suche, to średnio dobre są.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Skoro sam widzisz za duzo białka to zmniejszy jego zrodla a daj zrodla innych skladnikow odzywczych.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 177 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8577
To tak. Śniadanie nie z lenistwa ale pracuje na dwie prace i jestem mało wdomu dlatego rozbiłem na 4 porcje ile dam rady czasowo i gabarytowo zjesć. Chleb (100% żytni pumpernikiel)zawsze smaruje lekko serkiem almette z chrzanem ale jest tego na tyle nie dużo że cieżko wyliczyć gramy. Miarke białka po treningu moge wyrzucić, a zostanie ranna. Piers pisałem ogółem pierś z lidla, a robiona wszelako, na patelni teflonowej, w brytwanie piekarniku itp. Procentowe zapotrzebowanie wyliczył mi kalkulator z sfd a normy 50 do 30 do 20 są przecież polecane przez pare tematów na sfd forum i nie tylko wiec już sam nie wiem bo z kolei nie jestem też zawodowcem a jedynie osobą co zaczyna z dietą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Od dawna na forum zalecane jest przyjmowanie makro w g na kg masy ciała. Jak wpiszesz 100 g piersi gotowanej, to odpowiada jakimś 130 g surowej i przekłamuje makro. Przy 300 gramach różnica jest już spora. Zamiast almette używaj normalnego masła. Tłuszcze w diecie sa istotne. Pisałam że mnie by się nie chciało robić i jajek i owsianki, daleka jestem od zarzucania innym lenistwa

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Witaj,
Tak na prawdę starczy dla osoby ćwiczącej 1.5-2 gram białka, także spokojnie zmniejsz ilość na 150-180 gram a tłuszcze spokojnie do 100 gram podbij. Resztę kalorii pokryj z węglowodanów i wrzuć na nowo jadłospis.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Takie rozwiązanie powinno być dla Ciebie optymalne. Zastosuj się do wyżej wymienionych zaleceń.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 177 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8577
dodałem masło chociaż unikałem masła jak ognia bo z takich zabobońskich wskazówek dietetycznych to kazde źródła jakby poczytać wskazówki jak schudnąć to : unikaj masła, nie jedz po 18 , 0 ziemniaków bleble itp
Brakuje mi jeszcz ponad 300 kcal i nie wiem co tu jeszcze wepchać żeby przejeść, a dwa i co z tym chlebkiem? bo znalazłem słoneczny żytni taki czarny pumpielnikel co mi smakuje jako jedyny z tych "zdrowych" a wiem jedno. Lepiej zjem te łącznie 3 kanapki po 90 gram dziennie niz 2 woreczki ryżu lub kaszy więcej.





Zmieniony przez - leloman w dniu 2017-07-05 15:20:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Można spożywać pumpernikiem. Aćuy jddbak bedzdze jego skład. Wklej go tutay i zobaczymy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Ale 270 g chleba rozłozone na 3 posiłki to zawsze będzie monotonna dieta. I nie rozumiem: "Lepiej zjem te łącznie 3 kanapki po 90 gram dziennie niz 2 woreczki ryżu lub kaszy więcej." Dlaczego niby lepiej?

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Zdecydowanie gorzej. Urozmaicenie to podstawa zdrowej diety

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cardio po treningu - kiedy zaczyna się spalanie tłuszczu

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 103kg

WHEY premium