SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 88kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5075

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam was. Planuje od przyszłego tygodnia przejść na tą oto poniżej dietę, posiadam 190cm wzrostu, 88kg wagi niby szczupak ale mam brzuch tzw. oponkę, co mi znacząco przeszkadza. Starałem się ułożyć dietę przy jak najniższej cenie 12zł dziennie. Tak takie są realia zarabiającego 2000zł brutto. Dieta nie jest w całości zrobiona prze zemnie ponieważ podpierałem się innymi postami na forum i co nieco od siebie dodałem.
Do tej diety planuje dodać
PN- Bieganie interwałowe (1 min sprint 3 min trucht) ok 40-60min
Wt- Siłownia klata+triceps
Sr- leżenie bykiem
Cz- Bieganie interwałowe (1 min sprint 3 min trucht) ok 40-60 min
Pt- Siłownia biceps+plecy albo rowerek ok 40-60min
So- Bieganie (1 min sprint 3 min trucht) ok 40-60min
Nd- leżenie bykiem

Cel to zrzucenie tłuszczu do 80kg. dopóki lekkiego kaloryfera nie będzie.
zapotrzebowanie kaloryczne to 3050 dla utrzymania wagi.
żołądki nieraz zastąpię sercami, wątróbka,cycem z kurczaka.
Czy nagłe przejście na dietę, i odstawienie cukru może się źle skończyć? zwykle przyjmowałem 1800kcl (pomidorowa itp)
Suplementy jakie będę używał to Magnez, Vitaminy, omega3. spróbuje fat burner ale jakoś nerwowy po tym suplemencie byłem.



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Zamierzasz ćwiczyć na siłowni, jak teraz klaruje się sytuacja?

Wrzuć może też dietę do wglądu, jak jadasz obecnie https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9033 Napisanych postów 82682 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699324
A gdzie zgubiłeś trening nóg i obręczy barkowej? W twoim wypadku lepiej zastosować FBW. Interwały 60 min?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no fakt pominąłem. Interwały chodziło mi o bieganie 40 min i do tego 20 min sprintem no tyle, ze 20 min sprintem to raczej nikt nie podoła. Dlatego 3 min normalnego truchtu po czym 1 min sprintem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1113 Napisanych postów 3756 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68174
Hej .
Polskich realiów tłumaczyć nie musisz - tutaj co druga osoba ma w jakiś sposób ograniczone środki na jedzenie - albo już siedzi za granicą...
Zerknij tutaj, może się przyda:
https://www.sfd.pl/Mały_portfel_a_dieta__Poradnik-t1057692.html

Jeśli nie kupiłeś jeszcze tego fat burnera, to na Twoim miejscu bym odpuściła, bo złe samopoczucie nie musi towarzyszyć redukcji, wręcz przeciwnie - jeśli coś Ci nie służy, jest to przesłanka do rezygnacji lub zmiany na inny wspomagacz.
Ja bym się raczej zastanowiła nad suplementacją wit.D, bo jest ważniejsza dla dobrego metabolizmu, a metabolizm dla chudnięcia.

Poszukaj na forum artykułów typu "naturalny spalacz" , "naturalny termogenik" - wiele produktów żywnościowych można tanio kupić i wykorzystać podczas redukcji , np. czarną (gorzką) herbatę, przyprawy... Warto poczytać, co poprawia wrażliwość insulinową - oponka jest prawdopodobnie związana z jej osłabieniem. Substancje aktywne w spalaczach często właśnie poprawiają wrażliwość tkanek na insulinę.
http://potreningu.pl/articles/3395/insulina--jak-poprawic-wrazliwosc-tkanek-na-jej-dzialanie/page/3
http://potreningu.pl/articles/850/czym-jest-wrazliwosc-insulinowa-i-dlaczego-jest-wazna-dla-estetycznej-sylwetki
http://potreningu.pl/articles/1722/jak-poprawic-wrazliwosc-insulinowa-szesc-dietetycznych-zasad

Co do diety - kupuj półtłusty lub tłusty nabiał, tłuszcz mleczny jest zdrowy.
Możesz przeczytać to, jeśli interesuje Cię dlaczego - odtłuszczony nabiał naukowcy nazywają wprost dietetycznym nieporozumieniem :
http://www.ptfarm.pl/pub/File/Bromatologia/2016/Nr 2/Bromatologia 2_2016 s 160-167.pdf

Masło roślinne - to nie jest najlepsza opcja, jeśli dasz radę, zamień na prawdziwe masło tylko z tłuszczu mlecznego, smalec.
Jeśli chcesz używać masła roślinnego, to najpierw poszukaj info w internecie, czy dany produkt czasem nie zawiera tłuszczu utwardzonego (izomerów trans) - czegoś takiego absolutnie nie kupuj, bo izomery trans niszczą metabolizm i tuczą.

Odstawienie cukru może jedynie pogorszyć Ci samopoczucie psychiczne (w sensie tęsknoty za słodkim), natomiast dla zdrowia to jest wybawienie. Jeśli miałbyś z tym jakiś problem, możesz ratować się owocami, gorzką czekoladą 65% wzwyż (wliczaj ją w bilans). Polifenole z czekolady działają wspomagająco przy redukcji , o ile jada się ją z umiarem.

Wstaw na wszelki wypadek zdjęcie sylwetki, bo może nie potrzebujesz redukcji, tylko raczej próby rekompozycji sylwetki.

Pozdrawiam.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Staraj się też bilansować na tyle posiłki, by w każdym było minimum 20-25 g białka.
Byłabym za tym, by zmniejszyć ilość posiłków.
W śniadaniu, jak i w przedostatnim posiłku tego białka jest za mało.
Na kolację wrzuciłabym węglowodany, wspomagają regenerację i poprawiają sen.
Ograniczyłabym też nabiał.
Masło jak wyżej zostało wspomniane wymień na extra, 82%tł
Owoce jadasz?
Warzywa staraj się też wrzucać swieże


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2017-02-21 12:10:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sory że tak późno odpisuje.








...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Jest ok. Jeżeli będziesz urozmaicał, to powinno być dobrze.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A może coś innego niż bieganie i fbw? Nie znam się za bardzo na treningach, jest tyle tego ze nie wiem który jest najefektywniejszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 66 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1101
Zacznij 30 min cardio i ujmij chleb z ostatniego posilku i maslo zamoen na jakis orzech lub oliwe. Na sniadanie wrzuc jajka lepiej operowac tluszczem a masz twarogu zaduzo. Zostaw tylko na noc ;) powinno byc spoko i dzialaj nie poddawaj sie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1113 Napisanych postów 3756 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68174
Do spalania tłuszczu i poprawiania sylwetki trening siłowy plus interwały, dadzą najlepszy efekt, ale nie można przesadzić z dawką wysiłku, bo wtedy skutki są odwrotne, tzn. rośnie kortyzol i organizm nie chce spalać tłuszczu... Twarogu rzeczywiście za dużo, ale nie trzeba węgli wywalać z kolacji ani masła. Natomiast pasuje zwrócić uwagę na źródła omega3, aby w ciągu dnia zjeść ich trochę: http://potreningu.pl/articles/3681/kwasy-omega-3-i-omega-6--bo-licza-sie-proporcje
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do jakiej wagi redukować 78 :D? już czuje jak będę wyglądał jak komar (czasy gimnazjum) .


-Co do twarogu w ostatnim posiłku zamienię czasami na makrele itp.
- 2 posiłek zamiast serka 200g dam np 4 jajka 2 bez żółtka.
-Termogeniki itp. uwielbiam ostre przyprawy na tyle ze nikt nie jest w stanie zjeść moich potraw.
-Jeszcze zastanawiam się nad dodaniem kreatyny bo sporo jej zostało warto? czy zostawić to na później na masę?
mleko zastępie mlekiem w proszku no bo 150ml to by stało otwarte w lodówce parę dni :D


Jeszcze 1 dzięki za pomoc.




Zmieniony przez - Kornel628 w dniu 2017-02-26 03:26:08
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - wybór celu

Następny temat

Żelatyna - wliczanie w bilans

WHEY premium