SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 80kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11062

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2931
Cel :redukcja 
Płeć : mężczyzna
Wiek : 22 
Waga : 80 
Wzrost : 179 
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 18-19% 
Aktywność w ciągu dnia : brak- praca siedząca 
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu siłownia( dwa treningi po 80 minut i dwa lżejsze po 45 minut) - push/pull
Cel : redukcja rozłożona w czasie (3 miesiące ) 
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia ::ok
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia 
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tylko białko  
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

Witam. Przyszedł czas na redukcję w związku z tym mam pytanie zanim ułoże dietę.
Zapotrzebowanie kaloryczne liczyć z suchej masy czy razem z bf?


Zmieniony przez - kendzior22 w dniu 2017-02-06 21:03:06
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
W Biedronce masz w podobnej cenie pełnoziarnisty. Jest ona jak najbardziej dobra i warto kupować większe ilości.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
Przy Twoich parametrach liczyłbym na całkowitą masę ciała.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2931
No to w takim razie przy aktywności ćwiczenia 3-5 razy w tygodniu wyszło, że muszę jeść 3199 kcal co jest trochę za dużo. Na tylu kaloriach robiłem mase. Myślę, że poziom zero będzie u mnie około 2950 kcal, odejme od tego 200 kcal, czyli będę redukował na 2750 kcal. Tym bardziej , że przez całe dnie nic nie robię oprócz siłowni. Dobre to będzie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Owszem.
Pamiętaj, iż obliczenia ze wzorów mogą być omylne to tylko oszacowanie.

Sugeruj się reakcją organizmu na dany pułap energetyczny i na tej podstawie rewiduj dietę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Trening siłowy będzie jedyną Twoją aktywnością? Sugeruję dodawać aktywności z dopiero później ograniczać kcal. Szczególnie, że jak sam piszesz, jest ona niewielka.

http://potreningu.pl/articles/1714/hiit-dla-poczatkujacych 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2931
napiszę jak to sobie zaplanowałem:
Obetnę kalorie do deficytu ( około 200), gdy dorwie mnie zastój lub nie będzie efektu dodam aero ( żeby nie obcinać kcal). Gdy znowu dorwie mnie zastój, wejdę na bilans zero na tydzień-dwa żeby rozbujać metabolizm. Potem znowu odejme kcal do poziomu wyjściowego i tak dalej. Dobrze kombinuje?

dieta do oceny:



Nie będę przez cały tydzień jadł kurczaka, tylko będę zmieniał. W ciągu jednego dnia ryba z mięsem wieprzowym. W drugi dzień kurczak itd. ( będę porostu mieszał). Warzywa i owoce doliczyłem na koniec, ale będę je wplatał do posiłków, ogólnie taka będzie ich ilość. Oliwą będę dobijał tłuszcze w dzień kurczaka, ale też nie wypije tego od razu z butli, tylko będę dodawał do każdego z posiłków po trochu.
Trening pomiędzy trzecim a czwartym posiłkiem.






Zmieniony przez - kendzior22 w dniu 2017-02-07 13:02:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2931
Dziękuję za link, na pewno się przyda. A jak reszta diety wygląda.... ujdzie w tłoku? :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ryż biały wymieniaj na basmatii, parabolied, jaśminowy.
Chleb jak już to na zakwasie, pełnoziarnisty.
Zostawiłabym w jednej porcji, węglowodany https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_-t1135388.html
Dodaj rybę jakąś
Olej kokosowy, masło klarowane, orzechy, awokado. ZTłuste mięsa nie tylko udka https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html#post1 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2931
Troszkę pozmienialem według wskazówek. Oliwę z oliwek zastąpie innymi źródłami tłuszczy. I co jest lipa? Wydaje mi sie że za dużo białka, ale moze sie mylę. ..







Zmieniony przez - kendzior22 w dniu 2017-02-07 19:11:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Zdecydowanie zbyt mało tłuszczów. Minimum g/kg masy ciała. Mniejsze ilości nie będą pożądane.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalanie tłuszczu

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny

Wiecej