SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 76kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31148

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

27

Płeć

mężczyzna

Cel

redukcja

Waga

76

Wzrost

175

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

ok 25%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca fizyczna 7.00-17.00

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

full siłownia/ FBW 3 x tyg 19.00-20.30 po treningu 15-20 min aero

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak zdrowego odżywiania

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

aminokwasy 2 x dziennie, odżywka białkowa 2 x dziennie, witaminy Olimp Multiple sport 1 x
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
Witam, miesiąc temu postanowiłem wziąć się za siebie i zbić trochę tłuszczyku który odłoży się na brzuszku, żeby poprawić swój wygląd i stan zdrowia. Dotychczas moja dieta opierała się na słabym śniadaniu ok 6.00 z jakiejś drożdżówki, pączka, w pracy około 11 jakieś kanapki, wafelki, batony, soki, po pracy ok 18 solidny obiad ze smażonego fileta z kurczaka i ziemniaki, a później cały wieczór w łóżku lub do tego ze 2 razy w tyg jakaś pizza, mcdonald, picie dużej ilości pepsi i wgl spożywanie śmieciowego jedzenia. Stan bf określam na ok 25 % przy wadze 76 kg, 175 cm wzrostu, 27 lat. Od miesiąca ćwiczę na siłowni FBW 3 razy w tyg, po treningu 15-20 bieżni, słodycze ograniczyłem do 0 ,jedynie 2 łyżeczki cukru do herbaty, pizza 1 raz w tyg mała, dorzuciłem jeden posiłek przed snem ,staram się jeść bardziej wartościowe produkty. Według dziennika posiłków Vitalmaxa, na redukcji -300 kcal moje zapotrzebowanie w dzień treningowy wynosi ok 2450 kcal. Moja dieta przedstawia się tak http://potreningu.pl/profile/bobsoon, wiadome że do ideału dużo brakuje ale to dopiero początki diety, piszcie co ewentualnie można zmienić.


Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2016-11-09 18:46:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699670
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
dzisiaj jak narazie 2035 kcal poźniej jeszcze posiłek przed snem tylko nie wiem jaki przedział kalorii dać w DNT




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Co będzie ostatnim posiłkiem? Bo ciężko oceniać całość, nie mając całości
- prochu za dużo, jedna poracja starczy
- ryby z puchy raz na jakiś czas jak już w sosie własnym/ wodzie
- ruskie pierogi...no chyba, ze z mąki ryżowej
- ważymy przed obróbką ziemniaki, mięsao etc
- nie dawaj "smażony filet z kurczaka" bo nie wiesz ile autor wrzucił tłuszczu na patelnię
- szynki wywal, wymień na jaja / ryby/ mięsa
- nabiał ogranicz, wybieraj raczej ten tłustszy, mniej przetworzony
- kakaa puchatki wymień na odtłuszczone.
- sporo pieczywa, zostaw w jednej porcji najlepiej z dobrej piekarni żytnie na zakwasie
Ogólnie mało kalorii, machasz makro. Nie wiem jakie przyjąłeś ustalenia? Ile wynosi Twoje zapoitrzebowanie?
Brakuje tłustych mięs, jaj ryb, awokado, oleju kokosowego, czy masła klarowanego. kASZY, ryżu...
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
ostatni posiłek twaróg, jakieś źródło węgli, oliwa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
ruskie pierogi tylko dziś wyjątkowo bo mało mięska było/ziemniaki postaram się zmienić na ryż,kaszę makaron, dodam 1 raz w tyg jakiegoś tuńczyka w sosie własnym, mięska będę starł sie raczej nie smażyć, nabiałł wybrałem ten bardziej przetworzony ze względu na tłuszcze, żeby ograniczyć

Zapotrzebowanie na redukcji w dzień treningowy wyszło mi ok 2450 kcal, w DNT dawać tyle samo?


Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2016-11-09 19:33:35

Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2016-11-09 19:37:36
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ale przecież dieta nie polega na ograniczeniu tłuszczu.
Ziemniaki są ok,a le urozmaić to. Bo ryż (a są go kilka rodzai), kasze (ich też są kilka rodzai) są wartościowe i warto by znalazły się w naszej codzienniej diecie Ponadto tuńczyk i inne ryby raz na jakiś czas. Raz na tydzień, a nawe 2-3 to zjedz świeżą rybę.
Tutaj mój artykuł które możesz śmiało wybierać https://www.sfd.pl/Ryby__po_które_warto_sięgać_-t1132561.html to samo z mięsami niech będzie też jakieś tłustsze https://www.sfd.pl/Tłuste_mięsa__po_które_sięgać,_czy_należy_się_ich_bać_-t1131895.html


Jakim sposobem liczyłeś? Jakoś mało na początek sięwydaje.


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2016-11-09 19:39:40
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
rozumiem, a np bezpośrednio po treningu piję 40 g białka i aminokwwasy a poźniej 15 min aero, wracam do domu koło 22 a o 23 ide spać, to co zjeść przed spaniem i co z tłuszczami i węglami

Takie zapotrzebowanie mi wyszło z Dzienniku Vitalmaxa, dałem 3 x w tyg trening siłowy po 90 min i 3 x 15 aero, wszystko średnia intensywność, budowa mezomorfik, - 300 kalorii redukcja

http://images83.fotosik.pl/151/008db9ee85fc6bf9.png




Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2016-11-09 19:46:20

Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2016-11-09 19:51:00

Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2016-11-09 19:53:28
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Te areo wymieniłabym na interwały w dnt najlepiej. Zaczęłabym od większego pułapu, dopadnie Cię zastój i skończysz na 2000 tys. Weź dla porównania stąd oblicz https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html
Czy po tym 40g białka nic nie jesz? Jak wracasz ? Tłuszcze i weglowodany tak samo jak i białko daj w każdym posiłku. Po treningu tym bardziej, tłuszczu też może troche byc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
po treningu około 22 dziś zjadłem twaróg, chleb żytni,kakao,mleko,troszkę masła 82%

już liczyłem tym kalkulatorem i jeśli dam Umiarkowana aktywność (ćwiczenia 1-2 razy w tygodniu) to mi wychodzi 2798 kcal- 300 kcal to wychodzi podobnie co według Vitalmaxa a jeśli dam Duża aktywność (ćwiczenia 3-5 razy w tygodniu) to 3114 kcal, nie wiem które wybrać, pracuje fizycznie 10 h raz ciężęj, raz lekko. interwały to jak wykonywać np na bieżni??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
dzisiejsza dieta, wiem że jeszcze dużo do zmiany ale staram się;)

1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa masy mięśniowej - makroskładniki w diecie

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 71kg

WHEY premium