SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 76kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31159

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

27

Płeć

mężczyzna

Cel

redukcja

Waga

76

Wzrost

175

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

ok 25%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca fizyczna 7.00-17.00

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

full siłownia/ FBW 3 x tyg 19.00-20.30 po treningu 15-20 min aero

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak zdrowego odżywiania

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

aminokwasy 2 x dziennie, odżywka białkowa 2 x dziennie, witaminy Olimp Multiple sport 1 x
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ja bym zaczęła od tych 2700, po 2 tygodniach już będziesz wstanie określić, co się z wagą dzieje
Tak interwały mogą być na bieżni, rowerku, w terenie. Jak wolisz.
Białko w proszku 1 porcja wystarczy. Rodzynki częściej wymieniaj na świeże owoce. Ryby w puszkach raz na jakiś czas, buraki słoikowe zazwyczaj zawierają cukier, za dużo nabiału, puchatki kakaa do wymiany na odtłuszczone. Ryż biały na basmatii, jaśminowy, parabolied.
Warzy więej. Po treningu bezpośrednio lepiej owoc, nie musisz pić odżywki przez interwałami / areo. Zbędne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
pije białko+ aminokwasy na zatrzymanie katabolizmu, może być do tego banan? ile mają trwać interwały i jakie ustawić tempo biegu i w jakim tętnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
może faktycznie trochę zwiększę zapotrzebowanie, bo mimo że spełniam aktualne zapotrzebowanie to przez ostatnie 2-3 dni czuję głód. Być może nagła zmiana trybu odżywiania i treningi podkręciły metabolizm i czuję się głodny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Odczucie chęci zjedzenia, czasem można pomylić z głodem, jesz odpowiednią ilość warzyw, pijesz wodę?
Wiesz jak wcześniej jadałeś byle jak, nie liczyłeś czy coś, to teraz nagla zmiana tryby życia może też okazać się ciężka dla organizmu. Kwestia adaptacji, ale możoiwe, że kalorii jest za mało, ja poczekałabym, by zobacyzć co wykażą obwody.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
na początku niby waga szła w dół, później dołożyłem kreatyne i pewnie przez napompownanie mięśni wodą waga skoczyła w gorę, mam nadzieję że to się unormowało i teraz będzie widać efekty w cotygodniowym sprawdzaniu wagi, ogólnie patrząc w lustro mam wrażenie że efekty jakieś są

warzyw nie spożywam praktycznie wgl:/ a wody pije na treningu 1,5l w pracy szklanka herbaty, z odżywkami piję 400 ml i czasami jeszcze coś wypije, w dni nietreningowe piję mniej

jeśli chodzi o interwały w DNT to uważam, że nie wytrwałbym bym długo bo na siłownie mam 17 km co wiąże się z kosztami dojazdu, straconym czasem no i pewnie bym się szybko zniechęcił codziennie po pracy jeżdżąc nie mając czasu na swoje życie towarzyskie itp ,dlatego myślę, że dobrym rozwiązaniem byłaby Tabata w domu, tylko jakie ćwiczenia dobre na początek? nigdy nie miałem z tym do czynienia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
mam problem ze swoją redukcją, w ciągu tego tygodnia waga wgl nie poszła w dół, a nawet minimalnie skoczyła w górę(chyba że to błąd pomiarowy) ogólnie trzymam dietę i staram się dostarczać odpowiednią ilość kalorii. Tak się zastanawiam czy brak efektów może być spowodowany tym, że w tym tyg byłem tylko w poniedziałek i piątek w pracy, resztę dni spędziłem w domu i sobie jadłem tak jak zawsze i utrzymywałem ilość kalorii mimo tego że nie miałem wysiłku

w sumie to nie obcinałem jeszcze kalorii, może czaś obciać o 100 kcal?

Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2016-11-20 10:08:14

Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2016-11-20 10:09:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
witam, ponownie w temacie, mam pytanie odnośnie łączenia treningu siłowego z interwałami. Czy mogę robić na redukcji FBW a po nim 15 min interwały na rowerku np 1 min małe obciążenie i spokojne tempo, 1 min większe obciążenie i zwiększenie tempa i tak na przemian, a w DNT Tabata? Oczywiście biorąc pod uwagę większe zapotrzebowanie, zwiększe kalorie, żeby nie wyszedł zbyt duży deficyt bo będzie słaba regeneracja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Jak długo jużtrwa redukcja? Jak wygląda dieta, https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html wrzuć ją do wglądu.
Interwały robiłabym w DNT, tabatę dpuśc, nie dawaj na maxa aktywności, skoro masz siłowy ile razy? 3? To nie chodzi o to by robić w każdy dzień coś...regeneracja też jest istotna.
Jak obwody spadają etc opisz sprawę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
redukcja trwa 9 tygodni, do tej pory trenowałem FBW 3x tyg po tym 15 min aero i w Dnt tabate, chociaż czasami ją odpuszczałem. Jeśli chodzi o obwody to nie robiłem szczegółowych pomiarów ale widać dużą różnice, na nogach, biodrach no i teraz co raz bardziej widać na brzuchu, waga spadłą jakieś 5 kg może więcej












Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2016-12-23 22:53:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa masy mięśniowej - makroskładniki w diecie

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 71kg

WHEY premium