SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 73kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6845

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8001
Czesc mam dietke do oceny. Cel to redukcja, potem masa - ale mniejsza o to.
Moje wymiary: 22 lata, 73kg, 176 cm. BF 10,8%
W lewym gornym rogu zostawilem bilans kaloryczny wygenerowany do moich proporcji.
Troche go jeszcze zmniejszylem i pozmienialem proporcje. Pytanie czy takie proporcje beda odpowiadac calosci? I czy posilki sa dobrze proporcjonowane.
Z gory dzieki za pomoc

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8001
Bede balansowal. Proporcje zostana jakie jest tylko bede zmienial produkty. Mam tez pytanie. Dzisiaj sie wazylem i mam 75kg. Po 5 dniach. Przytylem ok. 2 kg. Czy to jest efekt jojo? Wczesniej nie jadlem wymaganej ilosci kalorii, jak obliczylem to spozywalem ok. 500 kalorii niz jem teraz. Organizm dostajac nagle "wymagana porcje kaloryczna" zaczyna ja magazynowac? Jesli to dobrze odbieram, to dlugo to potrwa zanim sie przyzwyczai do aktualnej ilosci kalorii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699620
Wstaw zdjęcie do oceny , bo jeżeli Twój bf jest bliski 10 to nie wiem czy potrzebujesz redukcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8001
Wroce do domu to wstawie, bo teraz nie mam mozliwosci.
Ale z wygladu nie mam 10.8%. Jak patrzylem na te zdjecia BF na potreningu, to powiedzialbym, ze kwalifikuje sie pod 20%
Zakladajac, ze potrzebuje, to myslisz, ze takie proporcje bialka bylyby odpowiednie?
Generator pokazal mi, zebym jadl 94g bialka, 360g wegli, 80g tluszczu i 2400 kalorii, ale zmienilem to pod katem wiekszej ilosci bialka.



Zmieniony przez - Vasquito w dniu 8/9/2017 1:01:18 PM

Zmieniony przez - Vasquito w dniu 8/9/2017 1:05:11 PM

Zmieniony przez - Vasquito w dniu 8/9/2017 1:05:39 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
CPM najlepiej obliczać za pomocą specjalnie opracowanych wzorów matematycznych które są bardzo pomoce w oszacowaniu swojego zapotrzebowania kalorycznego --> http://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych-

Dieta ma w sobie niedobory żywieniowe. Brakuje warzyw, owoców, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych DHA i EPA, Ala - poza tym ogólnie lipidów jest zbyt mało.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-09 13:12:52
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8001
Dodalem warzyw, zwiekszylem ilosc orzechow/dodalem slonecznik.
Do tego na noc biore kwasy omega 3 zawsze, a po treningu suplementuje sie witaminami
Obliczylem kalorie i sie zgadzaja. Bardziej chodzilo mi o proporcje bialka, wegli i tluszczy - czy takie proporcje, ktore mam sa ok i czy w posilkach sa zachowane proporcje wzgledem pory dnia i czasu przed/po treningiem






Zmieniony przez - Vasquito w dniu 8/9/2017 2:20:18 PM

Zmieniony przez - Vasquito w dniu 8/9/2017 2:22:21 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75965 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754482
Ile w końcu jest tej tkanki tłuszczowej? 10, czy 20%? Wrzuć zdjęcie sylwetki. Po niej stwierdzimy jaki obrać cel.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Stosowanie witamin po treningu może upośledzać proces adaptacji wysiłkowej.. co więcej, omega-3 z kapsułek nie równa się z właściwościami DHA i EPA z konwencjonalnej żywności, tudzież mowa o rybach. Masz zachwianą równowagę o3:o6, bardzo duże ilość słonecznika ( do wywalenia ). Spożywasz tylko banana, a mamy sezon ( takie rozumowanie nie ma sensu ) czerpiemy wartości odżywcze z każdej barwy warzyw jak i owoców - tylko w taki sposób jesteśmy w stanie zapewnić wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Poza tym posiłki są dość jałowe odżywczo. Węglowodany mogą znaleźć się na kolację, ale co prawda nie muszą. Osobiście nie wyobrażam sobie jeść twarogu i wiórek.

Poza tym jak Domer - wstaw zdjęcie, gdyż mieszasz z tym %BF.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8001
Juz wstawiam zdjecie. Wymienie kurczaka w posilku potreningowym na makrele i dodam wiecej warzyw - bardziej urozmaice. Tym slonecznikiem chcialem wypelnic tluszcze. Rano mozliwe, ze tez dodam rybe, do bulki graham. Ale to zaaktualizuje i wysle. A witaminy calkowicie odpuscic? Czy brac rano/na noc?





Zmieniony przez - Vasquito w dniu 2017-08-10 12:18:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75965 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754482
Bliżej Ci 20% niż 15%. Jednak zdjęcie nie jest zbyt dobrej jakości, więc ciężko jednoznacznie określić.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8001
Porownujac do zdjec z potreningu.pl, ktore sugeruja BF to wedlug nich mam 15-20%. Do tego sam na siebie patrzac to widze. Wiec nie wiem dlaczego sprawdzenie tkanki dalo mi takie wyniki, powtorze je niedlugo.
Wstawiam tez diete nizej. Dodalem orzechy laskowe, zmniejszylem ilosc slonczenika. Dodalem wiecej warzyw, ktore bede wymienial z innymi, proporcje pozostana takie same.
Do posilku potreningowego dodalem makrele, ktora tez czasem zamienie na dorsza lub lososia.
Witaminy i omega3 w formie kapsulek odpuscic, a jak nie to kiedy brac?
Proporcje posilkow sa ok? Skupilem sie na tym, aby rano dac wiecej kalorii, dla energii. Potem reszta posilkow zbalansowana i wieczorem kazeina z wiorkami kokosowymi.
Jak sadzicie?
No i dzieki za dotychczasowa pomoc, bo pewnie dalej jadlbym tak samo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75965 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754482
Nie ma sensu ich powtarzać metodą bioimpedancji. Wyniki są niedokładne. Nie potrzebujesz z rana większych ilości kcal.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naleśniki proteinowe

Następny temat

Dieta do oceny

WHEY premium