SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 82kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7532

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75801 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753518
Istotne jest to, jak zmieniają się obwody Twojego ciała a nie kg. Na podstawie tych zmian koryguj ilość kcal w diecie. Nie kombinuj już z nowymi wyliczeniami.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 14394
Ok. Zmieniłem dziś dzienną liczbę posiłków z 5 na 4. Jeśli mógłbym tak zostawić to było by to dla mnie duzo wygodniejsze i łatwiejsze w wykonaniu. Bardzo proszę o sprawdzenie tych diet :)







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dodałabym jakieś tłuste mięsa, ryby, orzechów brakuje, awokado np. oleju kokosowego, czy nasion jakiś.
Ponadto sporo owoców, a mało węglowodanów złożonych. Jak już jadasz suszone, to staraj się robić to raz na jakiś czas, wybieraj te świeże.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 14394
Suszone sliwki i rodzynki jadam codziennie z owsianka na śniadanie. Czym mógłbym to zamienić? Chętnie dodam do diety orzechy, tylko jakie? Moga być zwykle ziemne do łupania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Suszone owoce niestety mają ten minus, że dodatkowo są dosładzane, wiec jak raz na jakiś czas zjesz - nic się nie stanie, ale skupiłabym się raczej na świeżych.
Nie ma potrzeby jedzenia owsianki codziennie
Ponadto masz sporo innych węglowodanów: https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_-t1135388.html
A co do orzechów https://www.sfd.pl/Orzechy_i_ich_cenne_właściwości_-t1130750.html arachidów nie jedz, bo to właściwie nie orzech, bliżej im do fasoli. Skup się na migdałach, laskowych, włoskich, nerkowcach, brazylijskich - to te z tych powiedzmy to "tańszych" później już są sporo droższe jak pini, czy makadamia.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 14394
Dodam do diety migdaly. Ostatnio byłem też u lekarza bo mam problemy ze swędzeniem skory głowy i lekarka stwierdziła, że mam za wysoki poziom DHT i muszę dodać do diety palme sabwałową, olej lniany, ostropest plamisty, kurkume i liscie z Drzewa Moringa.


Zmieniony przez - malychudyalebyk w dniu 2017-06-14 01:44:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75801 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753518
Śmiało możesz dodać. Na pewno nie zaszkodzi. Jednak warto zbadać wszystkie androgeny, aby wiedzieć dokładnie na czyt stoisz. Wtedy będzie jasne jaka jest konwersja do dht.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 14394
Witam! Poprawiłem diety oraz wyeliminowałem posiłek na stołówce w pracy. Może ktoś na to rzucić okiem? :) Zapotrzebowanie 3000kcal.










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Tuńczyk świeży, czy z puszki. Co do za sos?
Ogólnie widzę tylko kurczak, twaróg i ryż...
Wrzucaj jakieś inne kawałki mięcha, podrobów. Rodzynki od czasu do czasu, wymieniaj owoce, non stop banan, jest sezon. Warzyw spokojnie więcej.
Warto dodać olej lniany, masło klarowane, czy olej kokosowy, ryby (np. halibut, śledzie, czy tuńczyk, makrela - niekoniecznie wędzone), awokado.
Wrzucaj też kasze, ziemniaki, można też warzywa strączkowe, etc.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 14394
Dzięki za odpowiedz. Tuńczyk z puszki ale ten lepszej jakości :) Sos gotowy ze sklepu - za jakiś czas wymienię go na coś innego. Olej lniany dodam jak tylko go gdzieś znajdę. A co do mięsa to jakie będzie dobre, ale żeby nie było trudne w przygotowaniu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podział makroelementów w posiłkach

Następny temat

10 tygodni redukcji co dalej?

Wiecej