SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna - proszę o poprawki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3210

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez obliques z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
Witam !

Jestem 22 letnią posiadaczką 55kg przy wzroście 154cm. Jestem niska i każdy kilogram u mnie rzuca się w oczy. szczęście, że sylwetkę nadal mam proporcjonalną, jednak chciałabym wrócic do wagi 50kg. To tylko 5kg, dla mnie zgubienie ich jednak jest dużym problemem.

Ponad rok temu ważyłam 65kg(!) i w 5 miesięcy schudłam 20kg. Ważyłam 45kg. Najpierw chudłam regularnie około 1.5kg na 2 tyg /dieta 1000kcal/, potem była stabilizacja i zmniejszyłam bilans dzienny do 800kcal i jeszcze więcej się ruszałam - wtedy waga zleciała jak na zawołanie do 45kg gdy się dosłownie wystraszyłam i przeszłam na stabilizację. Był to maj 2010r.

Od września przytyłam 10kg. Uwazam, że nie wyglądam źle, ale najlepiej czułam się przy 50kg. chcę schudnać zdrowo i z głową.
Przeszłam miesiąc temu na dietę, znowu "własną" i ćwiczę 5 razy w tygodniu po 1.5h. Przez miesiąc jednak waga spadła tylko o pół kilo ! Co robię nie tak ? Pewnie popełniam wiele błędów. Proszę o pomoc..

Przykładowo:
śn: 3 kromki pieczywa bio 7 ziaren posmarowane serkiem do smarowania ziołowym (nie jem masła od 2lat). 3 plastry szynki drobiowej, 3-4 paski papryki czerwonej. Po śn kawa rozpuszczalna z mleczkiem 4% tł. którego dodaję 3 łyżeczki. Nie słodzę.

II śn: pomarańcz/jabłko/jogurt Jogovita Zott'a

obiad: 200g brokuł, 10 brukselek, 3 pieczarki uduszone z papryką czerową na wodzie z przyprawa do kurczaka do smaku
2 łyżki stołowe surówki z białej kapusty z koperkiem i 2 łyżki kapusty czerwonej

podwieczorek: 2 wafle ryżowe, ogórek konserwowy/pomidor, szczypta soli

kolacja: pomidor z 2cm plastrem twarogu 0% tł Piątnicy i szczypiorek do smaku

Co piję ? - na uczelni zwykle druga kawę z mleczkiem bez cukru, herbaty też niesłodzone najcześciej miętową i z kopru włoskiego lub zwykłą z cytryną, około litr wody mineralnej niegazowanej - wiecej nie mogę, nie mam ochoty (woda najcześciej w czasie ćwiczeń i po nich)

Nie podjadam. Jestem już troche zmęczona dietą. Monotonia.. Boje sie jeść bardziej kalorycznie. Nie chudne więc jedząc wiecej grozi mi tycie. Tak myślę..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Po pierwsze, masz bardzo słabą diete: brak pełnowartoścowego białka, które powinno sie znaleśc na pierwszym miejscu, brak zdrowcyh tłuszczy.
Masz spowolniony metabolizm, cokolwiek zjesz wiecej bedzisz tyć.

Jesli chcesz zmienic nawyki musisz niestety wziąść pod uwage to ze waga bedize wzrastac, bo zaczniesz od bialansu zerowego. Oczywiscie do tego trening siłowy...

Poczytaj podstawy układania diety, o makroskładnikach diecie, bo widze, ze mało artykułów masz przeczytanach.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 328 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5924
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html

poszukaj tutaj interesujacych Cie informacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 466 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15935
Hehe... było 20000000 tematów na temat diety, wystarczy poczytać. Rozklad Kcal sama sobie oblicz (na oko to z 1400-1700 wyjdzie), BTW też bo nie wiem czy jesteś ekto czy endo (a domyślać się nie będę).
Śniadanie: Płatki owsiane + woda (ewentualnie mleko 0,5%-1,5%) + orzechy + jajka
II Śniadanie: chleb żytni+ masło (nie serek topiony !!)+ ser/szynka+ jakieś warzywo (pomidor/ogórek)
Obiad: DT: ryż+ pierś/ryba/wołowina + sałatka
DNT: pierś/ryba/wołowina + sałatka
Podwieczorek: tuńczyk/jajka + jakieś warzywo
Kolacja: twaróg + oliwa/olej lniany/olej rzepakowy tłoczony na zimno (możesz dodać jakies warzywo ,ale nie musisz)

Jedz co 2-3 godziny, jeżeli masz chęć na owoce jedz je przed południem albo bezpośrednio po treningu, nie chodź głodna spać, pij dużo wody niegazowej, zielonej/czerwonej herbaty, przed treningiem możesz wypić kawę dla pobudzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
Dziękuję za spis posiłków, jak mają wyglądać. Mam wrażenie ze dużo w nim białka, więc dlaczego krytykuje się np. dietę Dukana ?

Czytałam sporo szczególnie w okresie tego intensywnego odchudzania. Było skuteczne wiec postrzegałam je jako dobre. Czy nieuchronnie czeka mnie tycie teraz ?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 466 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15935
tak po krótce o diecie Ducana https://www.sfd.pl/Uderz_w_Dukana!!_Dieta_Dukana_=_SHITT-t678113.html 
Z tego co wiem w pierwszej fazie nie je sie w ogole warzyw, i brak w niej jakichkolwiek tluszczy ,a do sprawnego działania naszego organizmu potrzeba bialka ,wegli ,tluszczy, witamin ,mikroelementow itp dieta Ducana ogranicza sie praktycznie do jedzenia białka. W tej diecie co Ci rozspiałem jesz sporo warzyw i zdrowych tluszczy, a przy redukcji zwiekszona podaz bialka jest jak najbardziej na miejscu.
Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne obetnij z 200 kcali rozpisz diete (uwzgledniajac BTW) i wrzuc do oceny.
Doktorem w dziedzinie dietetyki nie jestem ,ale wydaje mi sie ze przy twoim schrzanionym metabolizmie i obecnej diecie (w zasadzie to nie dieta tylko niedojadanie) poczatkowo mozesz przybrac na wadze ,ale przy dalszym stosowaniu diety wszystko powinno isc w dobrym kierunku, potrzeba tylko cierpliwosci i dobrego nastawienia psychicznego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
Dziękuję !
Przykład:

śn: 1 kromka Schulstad Fitness Style. Kromka ma 75kcal
Rodzaj pieczywa:
chleb żytni, krojony, pasteryzowany

Składniki z których powstaje:
woda, ziarno żyta (32%), mąka żytnia (mąka żytnia razowa 13%), siemię lniane (3,5%), sól, drożdże, ocet, ekstrakt słodowy ciemny, błonnik ziemniaczany, regulator kwasowości (kwas cytrynowy).
Na 1 kromkę: 1,9g białka, 1g tłuszczu, 12,9g węglowodanów
2,1g błonnik

1 jajko na miękko
Ma w 100g: 12.5g białka, 10.7g tłuszczu, 1g węglowodanów
150kcal/100g

II śn: mandarynka

obiad: pierś z kurczaka 200 g
Na 100g: 21.5g białko, 1,3g tłuszcz, 0g węglowodany (mozliwe?)
A więc było x 2

Do piersi paczka brokuł 450g.
Na 100g: 3g białko, 0.4 tłuszcz, 5,2 węglowodany, 100kcal
Razy 4.5

I surówka z kapusty pekińskiej.
Na 100g: 1.2g białko, 0.2g tłuszcz, 3.2 węglowodany, 12kcal

Podwieczorek:
Łosoś w galarecie 230g Gaster

Kolacja:
Ok. 5 stołowych łyżek surówki z kapusty czerwonej, 5 stołowych pekińskiej, pół twarogu Piątnicy 0% tłuszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
wolalabym bys jadla prawdziwy chleb na zakwasie a nie przeczywo terminizowane.
Masz starsznie malo kalorii liczysz kalorie z warzyw ktore wlasciwie nie powinny byc liczone.
To co zaprezentowalas to nie dieta ale glodowka.

Kolega wyżej mowil dobrze bys obliczyła swoje zapotrzebowanie, ale żadnych 200kcla nie odejmuj.
Przedstaw tu obliczenia, rozloz kalorycznosc na BWT w ilosci 30/50/20% kalorycznosci diety i sprobuj ja ulozyc pod te wyniki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
Moje zapotrzebowanie energetyczne to 1744 kcal.

523.2 kcal - białka
872 kcal - węglowodany
348.8 kcal - tłuszcze

Jestem zagubiona już w tym wszystkim.. A coś trzeba jesć..
Nie wiem jak zamienić diete wysokoweglowodanową i niskotłuszczową zarazem na zdrową wartościową ale redukcyjną.
Dukan zły wiec jak z tym białkiem..
W Internecie jest strasznie dużo informacji, spora część z nich jest dla desperatek ("chcę łatwo i szybko") a ja chcę wreszcie zdrowo i aby nie czuc się głodna.
Nie umiem się jednak przekonać do masła/oliwy (nawet z oliwek) tłustych ryb, polewania sałatek oliwą itp.
Nie ma w mojej okolicy prawdziwego chleba na zakwasie, pytałam przez długi czas bo już czytałam, że jest zdrowy.

Czy mogę na sniadanie zjeść 1 serek wiejski Piąt**cy light z garścią orzechów i kilkoma rodzynkami ?

Czy mogę Wam zaproponować co wybrałabym, lubię na konkretne posiłki ale nie wiem czy nadaje się na redukcje?

Nigdy nie jedłam dużo, dieta jaką opisałam mi wystarcza nie czułam się głodna!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 466 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15935
Najprościej mówiąc porządna dieta redukcyjna polega na jedzeniu wszystkich składników odżywczych w odpowiednich ilościach ,a Ducan ogranicza się praktycznie do białka.
Tak w ogóle to w jakich godzinach ćwiczysz ? bo to jest ważny element podczas układania diety.
1. Może być pod warunkiem że dasz jakieś węgle oprócz tych rodzynek i błonnik np. grani, chleb żytni, orzechy, rodzynki + jabłko
2. Zapodaj może akurat będzie sie nadawać ,w końcu dieta to nie ma być katorga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie umiem się jednak przekonać do masła/oliwy (nawet z oliwek) tłustych ryb, polewania sałatek oliwą itp.

To nie masz szansy na zdrowa diete

Nigdy nie jedłam dużo, dieta jaką opisałam mi wystarcza nie czułam się głodna!
Dieta musi byc dostosowana do celow, niebycie glodnym nic nie znaczy

Pisz swoja diete, masz kolege chetnego do poprawiania to korzystaj
Nowy temat Temat Zamknięty
Następny temat

Tabletki i żele na powiększenie biustu...

Wiecej