SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna Za mało białka?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3423

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 949
Wiek: 22lata
Waga: 90kg
Wzrost: 178cm

Moja dieta ma 2100 kcal w tym 140g. białka.
ćwiczę 3 razy w tygodniu FBW + planuje dodać interwały

Dieta została ułożona przez dietetyka, jednak mam pewne obawy czy nie ma w niej za mało białka. Powiedział, że na razie nie przepisze mi więcej, tylko zobaczymy jak mój organizm będzie reagował na nowe potrawy. Ćwiczę od 1,5 miesiąca. Ciężko ocenić czy mięśnie rosną bo mam dużo tłuszczu, jednak widze duże postępy w sile. Czy dieta ta jest dobra na spalanie tkanki tłuszczowej i budowanie mięśni (po moich wynikach widzę, że to jest możliwe, zwłaszcza, że jestem początkujący) czy na następnej wizycie poprosić o zwiększenie kcal np do 2500 i białka do 180g?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Progres moze wynikac zwyczajnie z zanizonych wartosci na starcie, si? Chociazby.

Masz mglisty cel, jestes mlodziutki - sporo rzeczy moze "isc" po twojej mysli zupelnie nieswiadomie. Wiesz lepiej (to duzy plus znac odpowiedzi na pytania, ktore zadajesz sam) a to, ze nie odrozniasz podstawowych zasad od tego co twoje mlode cialo moze...tymczasowo...robic to inna kwestia.


I zeby ukrocic te dywagacje...za dwa, trzy miesiace wstawisz w tym temacie foty przed i po i wszyscy napisza: A jednak.


Zmieniony przez - abdulkanarek w dniu 2018-01-13 19:12:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699614
Jeżeli jesteś na redukcji to za jakiś czas głupota będzie zwiększanie kalorii . Jeżeli masz zastrzeżenia to udaj do niego i teraz to skonsultuj .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 949
Nie chodzi o to, że mam za mało jedzenia. Nie wiem czy taka ilość białka wystarczy do budowania mięśni
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699614
Troche nie rozumie , korzystałeś z pomocy dietetyka to musiałeś określić cel itp . Wiec jeżeli miałeś zastrzeżenia to dlaczego nie wyjaśniłeś tego z nim ? On miał pełne informacje na temat Twojej osoby i na tej podstawie ustalał zapotrzebowanie / rozkład .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 949
Miałem wtedy mała wiedzę w tym temacie. Poza tym chciałbym usłyszeć co wy sądzicie o takiej ilośći białka w diecie. No i to jest zwykły dietetyk który raczej układa jadłospis dla ludzi którzy chcą po prostu schudnąć.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Jakiego budowania mięśni? Przecież 2100kcal to ilość dla kobiety. Gdzie Ty chcesz na tym budować mięśnie? Skonsultowałeś w ogóle cel z dietetykiem? Ilość białka około 140g ujdzie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699614
Dokładnie
Patrząc rownież na wzrost - waga to pozostaje jedynie redukcja .
Możesz sobie sam ulozyc diete :

Tutaj możesz przeczytać o podstawach:
http://potreningu.pl/articles/290/jakzabrac-sie-za-ukladanie-diety 
Zacznij od policzenia zapotrzebowania kalorycznego
https://www.sfd.pl/-t276436.html 
Jeżeli Twoim celem jest redukcja to odejmujesz ok 300kcal
https://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135440.html- Źródła białka w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Jak sam napisałes, dietetyk chce sprawdzić jak nas to zareagujesz, jak uzna że nic nie idzie to mozliwe że coś zmieni przy następnej konsultacji

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Co to znaczy zwykły dietetyk?

Wypełnij ankietę działu + wstaw swój obecny model żywienia w zalecanej formie. Tak niska podaż kalorii jak 2100 w bardzo szybkim tempie zablokuje proces spalania tkanki tłuszczowej, organizm w takiej sytuacji w głównej mierze pozbędzie się mięśni - nie tkanki tłuszczowej.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-01-13 12:44:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699614
Podział jest ma zwykłych dietetyków i nadzwyczajnych dietetyków ( czarodziei)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nadzwyczajni to Ci co kradną metamorfozy z cudzych profili
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę z jedną nerką

Następny temat

Masa Masa

WHEY premium