SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna CKD - dla kobiety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4531

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 280 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11002
Witam.
Mam pytanie odnosnie odchudzania sie mojej zony. Oboje jestesmy na diecie CKD, ja jestem bardzo zadowolony, waga na poczatku drastycznie zleciala i teraz powolutki spada, czyli tak jak powinno byc. Niestety problem jest u zony, zaczela od wagi 55.5kg, po dwoch tygodniach zrobilismy ladowanie i waga jej skoczyla do 58.5kg ale zaraz po weekendzie spadla do 56.5kg, no i ta waga juz od miesiace sie trzyma, nic nie spada. Dla mnie jest to conajmniej dziwne poniewaz probowala zmiejszac kalorie i zwiekszac jednak przy zwiekszeniu waga idzie w gore a przy zmniejszeniu nadal stoi w miejscu. W lustrze widac ze wyglada lepiej ale efekty powinny byc duzo lepsze i waga musi spasc (u mnie zlecialo 15kg). Jest ona od drugiego tygodnia w ketozie, bilans kaloryczny jest taki jak byc powinien, jedzenie jest jak najbardziej dobre takze ja zalamuje rece i nie wiem juz jak jej pomoc. Prosilbym o wasza pomoc.

Jej dane:
Wiek: 24
Waga: 56.5kg
Wzrost: 153cm

B - 75, T - 90, W - <25g
Kcal: 1110kcal

Trening:
FBW 3x w tygodniu, Aeroby 3x w tygodniu
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Warto również dodać, że kilka lat temu uważano, że od tłuszczu się tyje - wszyscy zatem chudli na zbilansowanej i było dobrze. Teraz nagle okazuje się, że to węgle powodują ''tycie'', niedługo owa moda przeminie i nastąpi jakiś inny wymysł. Mamy gluten, zakwaszenie organizmu poprzez żywnosć, lewoskrętną witaminę C, owoce doprowadzają do stłuszczenia wątroby, co jeszcze powstanie? Dlatego warto mieć się na uwadze i opierać swoją wiedzę na rzetelnych źródłach, nie na plotkach z kolorowych gazet czy opinii ekspertów z internetu.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-12-08 10:54:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Skąd pomysł na tak głodową ilość kcal i akurat ten system żywieniowy i żony? W ten sposób zrobi sobie niestety krzywdę. Kobieca tarczyca potrzebuje węglowodany do prawidłowej pracy. Poza tym, zacznij od wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego.

http://m.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html


Zmieniony przez - domer w dniu 2017-12-06 16:20:23
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Fakt tego, że waga spadła w dość szybkim tempie jest powiązany przede wszystkim z utratą glikogenu oraz wody. U ciebie redukcja w ekspresowym tempie mogła również przyczynić się do znacznego spadku masy mięśniowej. Brak elementarnej wiedzy na temat diety ketogennej może wyrządzić wiele problemów zdrowotnych. Być może doszło do zaburzenia konwersji t4 do t3, przy czym warto nadmienić, że to własnie od poziomu t3 uzależnione jest tempo spalania tłuszczu zapasowego. Niemniej, takie głodowe ilości sprawią, że organizm spowolni przebieg procesów metabolicznych i nawet jeśli będziemy trenować niezwykle dużo oraz mało jeść to i tak będziemy spalać niewiele.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-12-06 16:49:32
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 280 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11002
Dziekuje za odpowiedzi.

Dudee, jest to moja trzecia redukcja na CKD i wszystko jest tak jak powinno, spadek masy miesniowej jest minimalny, spadek sily zaden tak wiec po mojej stronie jest jak najbardziej dobrze.

Kalorie zony zostawilem na takim poziomie poniewaz przy wiekszej ilosci waga jej rosnie. Wczesniej zona bardzo niedobrze jadla, nawet 500kcal dziennie, a czasem ponad 2000kcal tak wiec moze to miec wplyw.
Pomysl na tluszczowke stad ze niestety zbilansowanej zona nie potrafi utrzymac. Wedlug mnie jest to bardzo dobra, skuteczna i bezpieczna dieta.
Hormony miala badane i wszystko wydaje sie byc w normie.



Zmieniony przez - magnum44 w dniu 12/6/2017 4:57:43 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Robiłeś jakieś badania? Żona również?

Nie ulega wątpliwości, że 1100 to głodówka która ma negatywny wpływ na organizm
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 280 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11002
Tak, zona robila badania z innych przyczyn, jednak wyniki byly w normie.

Rowniez uwazam za 1100kcal to za malo, zaczela od 1400kcal jednak waga rosla tak wiec zmiejszylismy.


Zmieniony przez - magnum44 w dniu 12/6/2017 5:03:35 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Co badania uwzględniały?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 280 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11002
Badania byly pod katem ginekologicznym przez problemy z bardzo nieregularnym miesiaczkowaniem, niskim libido i innymi sprawami kobiecymi. Miala pobierana krew i robiony test wszystkich hormonow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Jeżeli przy 1400kcal obwody rosły, to musi być coś nie tak z hormonami. Jak najszybciej należy wyjść z tej patologicznej sytuacji. W tej chwili sylwetka nie jest priorytetem. Jest nim zdrowie. Im dłużej żona będzie jadła poniżej swojego bmr, tym bardziej metabolizm będzie zwalniał a hormony wariowały. Prosta droga do niedoczynności tarczycy.
2

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Co to znaczy badania w normie? To, że coś mieści się w normie laboratoryjnej nie znaczy, że jest ok. Dla mnie CKD (a tym bardziej dla kobiety), jest strzałem w kolano, tym bardziej przy nieregularnym miesiączkowaniu i utraci libido, zminimalizowanie spożycia kalorii może przynieść nieodwracalne skutki na ...długie lata, a kobieta (niestety mamy gorzej!) płacimy za to wielką cenę...
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 280 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11002
Poziomy hormonow miescily sie w normie, lekarz nie zauwazyl w wynikach nic niepokojacego.
Czytalem wiele badan i dieta tluszczowa nie ma wplywu na gospodarke hormonalna u kobiet. Czy moglabys napisac dlaczego CKD jest niedobra dla kobiet?
Kalorii je wiecej niz wczesniej, jedzenie i wyproznianie zawsze bylo dla zony problemem. Nie nalezy ona tez do osob bardzo szczuplych. Teraz odkad jest na CKD wyproznianie jest regularne. Zona zazwyczaj jadla dwa posilki dziennie i niekiedy fast foody i slodycze. Jesli przejdzie na diete zbilansowana to jestem bardziej niz pewny ze szybko sie znudzi a teraz w CKD sie "wkrecila".
Poki co zwiekszylem jej kalorie do 1350kcal i zobaczymy w ktora strone waga ruszy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

107KG 2100KCAL 1 MIESIAC WAGA NIE SPADA

Wiecej