SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta "redukcyjna"

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2275

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
Tak wyglądała moja dotychczasowa dieta i suplementacja podczas 5x5 Starra; pogrubiłem to, co planuję zmodyfikować:
----
g / B / T / W / kcal

I posiłek [8.00]
Płatki owsiane 75 / 9 / 5 / 47 / 275
Jabłko 50 / 0 / 0 / 5 /23
Jaja kurze całe 120 / 13 / 10 / 1 / 145 [lub biały ser chudy / półtłusty czy ryba]
Oliwa z oliwek 5 / 0 / 5 / 0 / 44

Czasem była rotacja posiłków i najpierw jadłem jajecznicę, a płatki owsiane na drugi posiłek. Zdałem sobie jednak sprawę, że takie rozwiązanie mogłoby nie być najlepsze podczas redukcji i tendencji do otłuszczania, więc płatki owsiane "pójdą" jako pierwszy posiłek, kiedy węglowodany zostaną przyswojone bez większych konsekwencji.

II posiłek [11.00]
Jaja kurze całe 180 / 20 / 15 / 1 / 218 [jajecznica na maśle]
Chleb żytni razowy 100 / 6 / 2 / 46 / 223
Oliwa z oliwek 5 /0 /5 /0 /44

Tu zostawię bez zmian lub ograniczę WW z chleba. Jak się zacznie "sezon", to naturalnie dodam tu pomidory.

III posiłek [14.00] 2h przed treningiem
Ryż brązowy 100 / 7 / 2 / 68 / 322
Mięso z kurczaka 150 / 30 / 24 / 11 / 371


Chyba jest ok? Zastanawiałem się nad zmianą ryżu na kaszę lub ewentualne przejście na posiłek białkowo - tłuszczowy na 3h przed treningiem i potem białko + banan na 1,5h przed treningiem (jak np. na low-carbie masowym)

IV [15.30] 30 min przed treningiem
5g kreatyny
~15g białka z WPC

Mono raczej nie odstawię, tylko przejdę na stałą suplementację 2,5-3g dziennie. Do tej pory brałem jeszcze 10-20g carbo. Usunąć i zostawić samo białko?

V [17.00 - 17.30] tuż po treningu
5g kreatyny
40-50g carbo
30g białka z WPC

Wypadnie kreatyna lub wspomniane 3g stałej supl. brałbym po treningu zamiast "przed". Carbo ograniczyć czy usunąć?

VI [18.00 - 18.30] posiłek 1h po treningu
posiłek identyczny do tego na 2h przed treningiem, czyli:
Ryż brązowy 100 / 7 / 2 / 68 / 322
Kotlet z kurczaka smażone panierowane 150 / 30 / 24 / 11 / 371

Tutaj może wypadałoby coś zmodyfikować? Niestety nie wiem, jak się za to zabrać, aby nie zmarnować "okna anabolicznego", a i nie zniwelować efektów redukcyjnych węglowodanami w późnej porze dnia

VII posiłek [~21.00 - 22.00]
Ser twarogowy chudy 150 / 30 / 1 / 5 /149
Oliwa z oliwek 20 / 0 /20 /0 /176

Raczej bez zmian. Przy okazji chciałbym spytać, czy zmiana oliwy z oliwek na inne źródło tłuszczów wpłynie jakoś znacząco na efekty?

Łączna ilość 150 / 114 / 261 / 2682 [bez wartości energetycznych z odżywek]
Dostarczona ilośc na kg masy ciała [g] 2,0 / 1,5 / 3,5 (Może być inna, bo nie liczyłem gramatury i kcal dla zmienionej wersji diety)

Ustalone dzienne zapotrzebowanie 150 / 113 / 234 / 2550

----
Chciałbym nie schodzić poniżej zerowego bilansu kalorycznego, bo ma to chyba dość negatywny wpływ na mój metabolizm, nie mówiąc już o spadkach masy, siły i energii przy wykonywaniu HIIT.
HIIT będę robił w dni nietreningowe, zaczynając od 4 interwałów najprawdopodbniej w proporcji 15/45, choć również tutaj jestem otwarty na wszelkie sugestie. 1,5-2h wcześniej będę jadł posiłek, a tuż po treningu białko i ~1h później kolejny posiłek.
Na typowe LC się nie zdecydowałem nie tylko ze względu na wzrost kosztów, ale też i dlatego, że przy obecnym 14-15% bf prawdopodobnie nie będzie to potrzebne. Ciężko mi określić typ budowy, ale na pewno nie jest to żaden z wzorcowych, tylko "miks" . Dorzucę do tego spalacze oraz wspomnianą kreatynę. Ze spalaczy dysponuję:
- Venom (45kaps.),
- Tight,
- 120ml Redline,
ale temu już poświęcę osobny temat w innym dziale.

Co musiałbym zmienić w diecie?
Dzięki za sugestie i komentarze.

Zmieniony przez - -MJ- w dniu 2008-03-20 16:01:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
Głupie teksty zachowaj dla siebie.
Niepotrzebna dyskusja wywołana Twoim zachowaniem i nieprzestrzeganiem netykiety zajmuje praktycznie pół tematu.
Nie chodzi tu też o pojedyncze zdarzenie, ale o wykształcenie prawidłowego zachowania i świadomości. Gdy więcej użytkowników będzie zadawać w tematach pytania niezwiązane z tytułem, to zrobi się zwyczajny śmietnik. Tak trudno to pojąć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
bump^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 375 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4391
I posiłek [8.00]
Płatki owsiane 75 / 9 / 5 / 47 / 275
Jabłko 50 / 0 / 0 / 5 /23
Jaja kurze całe 120 / 13 / 10 / 1 / 145 [lub biały ser chudy / półtłusty czy ryba]
Oliwa z oliwek 5 / 0 / 5 / 0 / 44 Tutaj zamiast oliwy dał bym orzechy włoskie (pamiętaj o bilansie tłuszczy 1:2:1) orzechy zmniejszą ilość jednonienasyconych na rzecz wielo. A i ogólnie to mało białka, daj z drugiego śniadania jedno jajko tutaj. BRAK WARZYWA, na redukcji przy zwiększonej ilości białka bardzo WAŻNE.

Czasem była rotacja posiłków i najpierw jadłem jajecznicę, a płatki owsiane na drugi posiłek. Zdałem sobie jednak sprawę, że takie rozwiązanie mogłoby nie być najlepsze podczas redukcji i tendencji do otłuszczania, więc płatki owsiane "pójdą" jako pierwszy posiłek, kiedy węglowodany zostaną przyswojone bez większych konsekwencji.Nie ma różnicy co pierwsze wszamasz węgle z płatków owsianych wchłaniają się długo (dużo błonnika), chyba, że chcesz jeść godzinę 1 posiłek :PP twój wybór, ale i tak to nie robi różnicy, a bardziej bym się przejmował szybszym przyswojeniem białka dostarczenie białka

II posiłek [11.00]
Jaja kurze całe 180 / 20 / 15 / 1 / 218 [jajecznica na maśle]tutaj wywal jedno jako i daj do śniadania
Chleb żytni razowy 100 / 6 / 2 / 46 / 223
Oliwa z oliwek 5 /0 /5 /0 /44
Tutaj również brak warzyw
Tu zostawię bez zmian lub ograniczę WW z chlebanom trochę dużo węgli. Jak się zacznie "sezon", to naturalnie dodam tu pomidory.

III posiłek [14.00] 2h przed treningiem
Ryż brązowy 100 / 7 / 2 / 68 / 322
Mięso z kurczaka 150 / 30 / 24 / 11 / 371


Chyba jest ok? Zastanawiałem się nad zmianą ryżu na kaszę lub ewentualne przejście na posiłek białkowo - tłuszczowy na 3h przed treningiem i potem białko + banan na 1,5h przed treningiem (jak np. na low-carbie masowym)Ryż jest w porządku, nawet leszy od kaszy ...

IV posiłek
[15.30] 30 min przed treningiem
5g kreatyny imo kreatyna na redukcji to bezsensu jest, lepiej jakiś anabolik ... tutaj mógłby się wypowiedzieć jakiś EKSPERT
~15g białka z WPC

Mono raczej nie odstawię, tylko przejdę na stałą suplementację 2,5-3g dziennie. Do tej pory brałem jeszcze 10-20g carbo. Usunąć i zostawić samo białko? Zamiast carbo owoce o wysokim IG i będzie git

V [17.00 - 17.30] tuż po treningu
5g kreatyny jak wyżej
40-50g carbodało by radę ryż biały ?? lepiej by było :P
30g białka z WPC

Wypadnie kreatyna lub wspomniane 3g stałej supl. brałbym po treningu zamiast "przed". Carbo ograniczyć czy usunąć?
"zamiast carbo lepiej ryż, a mono jak wyżej"

VI [18.00 - 18.30] posiłek 1h po treningu
posiłek identyczny do tego na 2h przed treningiem, czyli:
Ryż brązowy 100 / 7 / 2 / 68 / 322
Kotlet z kurczaka smażone panierowane 150 / 30 / 24 / 11 / 371Wywal smażone tym bardziej na redukcji, super opcja jest w tosterze ... :D POLECAM więcej info to wal śmiało/b]
BRAK WARZYW
Tutaj może wypadałoby coś zmodyfikować? Niestety nie wiem, jak się za to zabrać, aby nie zmarnować "okna anabolicznego", a i nie zniwelować efektów redukcyjnych węglowodanami w późnej porze dnia

VII posiłek [~21.00 - 22.00]
Ser twarogowy chudy 150 / 30 / 1 / 5 /149
Oliwa z oliwek 20 / 0 /20 /0 /176

Raczej bez zmian. Przy okazji chciałbym spytać, czy zmiana oliwy z oliwek na inne źródło tłuszczów wpłynie jakoś znacząco na efekty?
Ogólnie są źle ułożone tłuszcze pod względem proporcji, poczytaj trochę o tym popraw, źródłem tłuszczu nie musi być zawsze oliwa z oliwek ... poczytaj, mogę dać link do ciekawego artykułu

Łączna ilość 150 / 114 / 261 / 2682 [bez wartości energetycznych z odżywek] czyli jak białka o odżywek nie liczyłeś co ty :/
Dostarczona ilośc na kg masy ciała [g] 2,0 / 1,5 / 3,5 ( Może być inna, bo nie liczyłem gramatury i kcal dla zmienionej wersji diety )

Pamiętaj, micha jest najważniejsza !!! >>>Odżywianie<<< :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
Na temat kreatyny juz sie wypowiedzial Lukasz K. i polecal suplementacje ~3g/dzien przez 10-12 tygodni. Nie bedzie to mialo ujemnego wplywu na efekty redukcyjne, a i swietnie zabezpieczy przed spadkiem sily / masy.
Warzyw wiecej dodam, jak sie zacznie "sezon" . Owoce, np. banany, zamiast carbo moge wrzucic. Z orzechami tez sie postaram. A nt. tych kotletow w tosterze, to moglbys mi napisac jakies info na PW . No i tak zostaly tam smazone, bo przepisywalem kiedys z kalkulatora, ale ogolnie przestawiam sie na gotowane / duszone mieso.

Co do tych tluszczow, to wiem, ale jakos tak z czystej wygody zawsze zmienialem miedzy oliwa z oliwek i oliwa z pestek winogron w ciagu dnia.
Sam juz nie pamietam, o co chodzilo z tym nieliczeniem wart. energetycznych z odzywek. Rozpisywalem to jakies 2 miesiace temu. Teraz tylko chcialem skorygowac. Przelicze jednak i sprawdze, czy wszystko sie zgadza.

Zmieniony przez - -MJ- w dniu 2008-03-22 09:52:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 375 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4391
Co do tego carbo, to przed treningiem możesz dać owoce, ale po treningu już nie. A to dlatego, że owoce niby zawierają dużo cukrów, lecz większość z nich to fruktoza (wolno przyswajalna i nadodatek nie uzupełnia glikogenu w mięśniach wyłącznie w wątrobie). Więć jeśli po treningi nie da rady białego ryżu to już lepiej zostawić carbo.

Bardzo dobry artykół o tłuszczach w diecie (na samym dole postu jest link do świetnej tabelki z proporcjami tłuszczy w tłuszczach :) https://www.sfd.pl/Rola_tłuszczy_-_art_by_szoho-t185012.html

Z warzywami miałem taki sam problem jak Ty, rozwiązałem go przez mrożonki warzywne... za***iste. około 2,5zł za 0,5hg.

Zmieniony przez - Kłąbik w dniu 2008-03-22 11:17:41

Pamiętaj, micha jest najważniejsza !!! >>>Odżywianie<<< :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
Ale czy smak i wartosci odzywcze pozostaja te same, choc w czesci?

Z posilkiem potreningowym zrobie, jak radzisz. Tylko mam pytanie, czy jesli zjem te 40-50g ryzu tuz po treningu, to czy 1h pozniej takze 100g ryzu?
Czy w dzien nietreningowy usunac ryz z diety i zastapic jakims posilkiem bialkowo-tluszczowym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 375 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4391
Jak najabardziej są OK, mrożenie to najlepszy sposób konserwowania żywności!!! jeśli nie wierzysz to przeczytaj https://www.sfd.pl/Mrożone_warzywa.-t314985.html. 

Między posiłkiem odrazu po siłce, a następnym powinno być z godzina, półtorej przerwy. Ale odrazu po siłce jesz biały ryż(lub jakieś inne żródło węgli o wysokim IG np:ziemniaki), a w następnym posiłku ryż brązowy(niskie IG) ewentulanie może być kasza (jęczmienna perłowa-najlepsza ). Takie rzecz posiłków musi być.

W dni nie treningowe mówisz że chcesz HIIT'a robić, to nie ma co rezygnować z węgli (wprowadzenie się w ketoze, w tak krótkim czasie jest bez sensu), tylko tyle że z posiłku przed i potreningowe robisz 1 norlmalny.



Zmieniony przez - Kłąbik w dniu 2008-03-22 12:01:50

Pamiętaj, micha jest najważniejsza !!! >>>Odżywianie<<< :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25636
jaki rozkład BTW powinien być przy redukcji?

rozkład tłuszczów 1:2:1 - a nie 1:1:1? i jak to idzie: jednonasycone, wielonasycone i...? i jak byś mógł podaj przykłady tłuszczów jedno, wielo itp.

z góry dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
proporcje tluszcy odpowiednie to 1/1/1 lub 1/2/1 nasycone/jednonienasycone/wielonienasycone, przychylal bym sie ku 1-wszej opcji

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25636
nasycone/jednonienasycone/wielonienasycone

aha a jakie to są nas. jednnscne i wielo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
Klima, od tego powinien byc osobny temat -_-'.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ukladam diete-pomocy

Następny temat

Jakie Odzywianie dla poczatkujacego? ( 0 białka )

WHEY premium