SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna, a wieczorne aeroby?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1659

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 46 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 610
Witajcie,

mam bardziej techniczne pytanie zanim się zabiorę za układanie diety redukcyjnej. Ze względu na obowiązki rodzinne i pracę mam dzień zajęty od 6:00 do 20:00. Trening zazwyczaj rozpoczynam około 20:30. Jest to bieg 10-13 km w tempie 5:15-5:25 min/km lub maszyna eliptyczna 45 min + 20 min rower stacjonarny. Kładę się spać około 23:00. Tak trenuję na razie 2-3 razy w tygodniu w zależności od dostępnego czasu. Jak w takim wypadku powinien wyglądać mój posiłek przed i po treningu?

Sport to zdrowie:D (Różnie z tym bywa)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Otóż to, jeśli trenujesz - trenuj. Jeśli nie masz innej możliwości, w inną porę.
Ale jeśli chcesz skupić się na redukcji i zdrowym odżywianiu, a także "dokarmieniu" organizmu, bo na taki maraton się to przyda, to warto abyś zapewnił sobie odpowiednią podaż nie tylko kalorii, ale też witamin i minerałów.
Także posiłki mogą być lekkie, ale niech są zbilansowane.
Czyli bułka z masłem i miodem - to kiepska sprawa. Przed biegiem (1-2h) możesz zjeść coś ciekawszego, bardziej wartościowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Przed i po treningu je się pełnowartościowe, zbilansowane posiłki, po, bez jakiś dużych ilości tłuszczy. Natomiast plan by redukować robiąc aeroby jest słaby. Skoro masz czas na godzinne aero, to możesz go efektywniej wykorzystać na trening siłowy.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dokładnie, bazą powinien być siłowy, dodatkie - w momencie zastoju np.: areo.
Ogólnie nie polecam mocno na wieczór jakiejś aktywności, organizm powinien się wyciszyć i przygotować do snu, regeneracji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Mozesz dać 10-15 minut biegu/ orbitreka a reszte na siłowy przeznacz, rozumiem ze masz dostęp do siłowni

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699620
Wieczorem powinno się wyciszać , przed spaniem aeroby to kiepski pomysł , lepiej zostaw sobie na rano
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 46 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 610
Dziękuję za rady, ale trochę mnie nie pocieszyliście. Przygotowuję się do półmaratonu na wiosnę i mam tylko takie możliwości trenowania, żal mi by było temat odkładać i stracić to, co do tej pory wypracowałem. Siłownia to całkowicie nie moja bajka, absolutnie nie mam z tego frajdy. Codziennie staram się ćwiczyć we własnym zakresie (2-3 serie pompek, dół pleców, brzuszki, jakieś napięciówki), ale to bardziej ze względu na drobne problemy z kręgosłupem w odcinku lędźwiowym.

Może jest jakiś kompromis do wypracowania, bo swoje km muszę zrobić?


Zmieniony przez - Jorginto w dniu 2018-02-10 23:50:11
1

Sport to zdrowie:D (Różnie z tym bywa)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699620
Teraz wszyscy przygotowywuja się to maratonów , połówek , triatlonu , Armagedonu itp . Taki trend
Siłownia tez tutaj się przydaje , wiec zacznij trenować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 46 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 610
flex1976
Teraz wszyscy przygotowywuja się to maratonów , połówek , triatlonu , Armagedonu itp . Taki trend
Siłownia tez tutaj się przydaje , wiec zacznij trenować


Nie do końca rozumiem Twój sarkazm, ale to bez znaczenia.

To wracam do mojego pytania, co wtedy z posiłkami? Jakoś nie widzę tego, że mam między 19:00, a 23:00 spożywać dwa "obiady"?

Sport to zdrowie:D (Różnie z tym bywa)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
A co złego w zjedzeniu dwóch obiadów? Ze po 18:00? Ze "dziwnie"? Nazwy posiłków nie mają znaczenia. Nasze rady odnoszą się jednak do osób trenujących siłowo, może biegacze mają inne podejście. No i jeszcze jedna rzecz - jedzenie przed samym snem, może powodować dyskomfort - trzeba wybadać jaki jest optymalny odstęp czasowy od posiłku do snu - testując.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-02-11 08:13:20

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 46 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 610
deja vu
A co złego w zjedzeniu dwóch obiadów? Ze po 18:00? Ze "dziwnie"?

Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-02-11 08:13:20


Nie że po 18, bo absolutnie nie chodzi mi o powielanie jakiś stereotypów. Tylko właśnie chodziło mi o to, że to bardzo blisko mojej pory snu, jak na tak dużą ilość pokarmu oraz o komfort podczas treningu. Stąd pytanie.

Jak mam wolny weekend, to godzinę przed biegiem mogę sobie pozwolić na bułkę z masłem orzechowym 100% i miodem. Wtedy mam spokojnie pary nawet na 15 km bez żadnego dyskomfortu.

Nie nastawiajcie do mnie zbyt sceptycznie. Wyznaczyłem sobie jakiś cel, mam mocno ograniczone możliwości odnoście treningu i staram się je optymalnie wykorzystać, zarówno pod względem czasu, jak i diety. Za 2-3 lata, jak mi dzieciaki podrosną, to będę miał zdecydowanie inna sytuację. Na razie muszę sobie jakoś radzić.

Sport to zdrowie:D (Różnie z tym bywa)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699620
Bulka z masłem orzechowym i miodem nie ma nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem a już tymbardziej z dieta redukcyjna .
Kazdy ma jakieś obowiązki , kwestia organizacji dnia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

długa redukcja - co robić dalej

Następny temat

Brak efektów w diecie na masie

WHEY premium