SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta pytanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1297

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 281
Witam,

Jestem osoba z nadwagą (110kg, 182 cm wzrostu mężczyzna) i postanowiłem w końcu wziąć się za siebie i zrzucić trochę kilogramów. Biegam co drugi dzień (ok. 80 minut) a codziennie jeżdżę na rowerze stacjonarnym (niezbyt duże obciążenie, czas jazdy 85 minut). Poza tym mam prowadzę raczej siedzący tryb życia. Od 3 tygodni mam również dietę podaną poniżej i pytanie, czy organizm przy takiej diecie dostaje odpowiednią liczbę substancji odżywczych? Czy nie spowoduje żadnych negatywnych skutków dla organizmu?

- I posiłek - Musli owsiane z 150g jogurtu greckiego (raz naturalny raz owocowy)
- II posiłek - 1 banan
- III posiłek - połowa piersi z kurczaka robiona na grillu elektrycznym i odsączanie z niej tłuszczu za pomocą ściereczek, pół torebki ryżu lub kaszy i do tego mix mrożonych warzyw zrobionych na parze
- IV posiłek - serek z ryżem
- V posiłek - puszka tuńczyka w oleju roślinnym wraz z małą kajzerką z masłem

Z góry dziękuję za odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Daj ankiete zeby cos o Tobie sie dowiedziec a diete wrzuc wg tego https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Dieta jest zła - głodówkowa, jałowa. Podstawa kształtowania sylwetki jest trening siłowy, nie 85 minut na rowerze stacjonarnym. Bieganie przy tej masie ciała szkodzi stawom. Czyli wszystko trzeba zmienic. P.S. kurza piers bez skóry nie zawiera tłuszczu, wiec nie ma po co jej "odsączać". Tluszcz jest organizmowi niezbędny, w odróżnieniu od słodzonych jogurtów.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627363
Suchy cycek z kurczaka odsączyleś, ale wątpliwiej jakości tłuszcz z puszki tuńczyka razem z tuńczykiem zjadłeś? Tuńczyk się nie nadaje nawet swieży do zdrowej diety (duż aryba, długo żyje, zbiera wszytskie toksyny i gromadzi), a z tłuszczem roslinnym z puszki to w ogóle fuj (z puszki chemia przechodzi do oleju, a ten olej to nie wiesz nawet jaki - czyli ile trans tłuszczy, ile tłuszczy utlenionych itd. )...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Zacznij od wypełnienia ankiety działu. Następnie poczytaj o podstawach diety zbilansowanej i wylicz zapotrzebowanie kaloryczne w prawidłowy sposób:

https://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych-
https://potreningu.pl/articles/1300/dieta-prawidlowo-zbilansowana 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
1 co to jest musli, jakis gotowiec
2 banan to nie posiłek
3 Nie wiem naprawdę jaki Ty tłuszcz z tej piersi odsącza, jak już to wodę z piersi
4 serek z ryzem, jaki serek, ile tego serka, ile ryżu jaki to ryz
5 tunczyk nie jest pożądanym skąłdnikiem diety do tego w oleju roślinnym, jak już to w sosie włsanym i w kawałkach, ale taki tunczyk kosztuje ok 5 zeta w tej cenie 200 g miesa jakiegoś spokojnie kupisz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcja

Następny temat

Porady co do diety

WHEY premium