SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta optymalna...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11773

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czesc. Juz jakis czas odzywiam sie wedlug arkusza kalkulacyjnego z glownej strony i mam problemik. Moja dieta jest dobrana do mojej masy 80 kG i poziomu aktywnosci 14, a stosunek skladnikow ww 40 bialko 30 tluszcze 30. A problem mam taki, ze rodzicom ciagle nie podoba sie ze jem malo chleba czy ze w nocy w ogole go nie jem, no i w ogole sie im nie podoba, ze tak malo jem. Mi to sie oczywiscie nie podoba, bo ciagle mi truja. Ponizej zamieszczam swoj przykladowy, dzienny jadlospis:
rano:
- platki owsiane 30g z 250 ml mleka 2%
- za 2-3 godzinki, jajecznica z 3 jaj na 3 plastrach szyneczki + 2 kromki ciemnego chleba z maselkiem czy margaryna
- za kolejne 2-3 godziny, 50g kaszy gryczanej z 120 g piersi z kurczaka + jakies warzywka
- potem mam szkole i w przerwach miedzy lekcjami jadam 3-4 kanapki z ciemnego pieczywa z salatka, szyneczka i czasami zoltym serkiem (3-4 kanpki = 6-8 kromek ciemnego chlebka)
- po szkole 20:00 raczej nic nie jem, poniewaz o 21:00 z reguly ide biegac
- po przyjsciu z biegania zjadam sobie tunczyka w sosie wlasnym i to koniec. Spac ide o 1:00.
Na silownie chodze 3 razy w tygodniu. Wstaje o 7:30 ide na silownie, po godzince wracam i wypijam sobie koktail, ktory jest troche zmodyfikowana wersja tego samego w kąciku kulinarnym: 250 ml joghurtu owocowego, 1 banan, troche galki muszkatolowej, troche mleka (zeby nie byl zbyt gesty) i wrzucam dwie lyzki otrebow pszennych. Acha i tak apropo, ostatnio zaczalem dosypywac do posilkow, zarodkow pszennych(swietne z serkiem wiejskim). Po godzinie zjadam sobie jajecznice na szynce z 2 kromkami chlebka z maslem czy margaryna i reszte dnia jak wyzej. W dniach w ktorych nie biegam(a biegam 4x tygodniowo) wcisne jeszcze po szkole serek wiejski. Mam 18 lat i moim celem jest przyrost masy miesniowej. Jak juz pisalem waze 80 kG przy wzroscie 194 cm, a to chyba troche za malo. Juz nawet zaczalem sie interesowac dieta pana Kwasniewskiego i tu prosze osoby trenujace na mase i stosujace te diete o wypowiedz odnosnie efektow. Przeraza mnie jednak ta ilosc tluszczy. Trenuje od roku czasu, jednak z ciaglymi przerwami. Wiec moge powiedziec, ze zaczalem tak solidnie od 3 tygodni i na razie bez przerw. Prosze o pomoc, czy moja dieta jest spoko? Moze cos dorzucic? Z gory dziekuje ...

DEVON - PROGRESSIVE ARTZ.

Zmieniony przez - Devon w dniu 01-05-07 10:41:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co do Twojej diety, to mysle, ze moglbys ograniczyc tluszcze nasycone, a zwiekszyc ilosc jedno- i wielonienasyconych

poza tym faktycznie w Twoim przypadku to wszystko co jesz to malo, inaczej moovionc ja na Twoim miejscu nie zastanawialbym sie i nie bawil w jakies ZONE tylko pojechal na 50-60, 30, 10-20 (ww, b, t), przeciez musisz zalapac duzo masy, jestes do tylu troche ;]

czyli zwieksz ogolnom ilosc kcalorii

na temat diety optymalnej slyszalem wiele i miendzy innemi to, ze nie jest wskazana dla kulturystow, zreszta jesli sie zastanowic to juz z punktu widac, ze nie jest to dobry pomysl, bo opiera sie ona na tluszczach a w kulturytyce brak ww to brak przyrostow, poniewaz dochodzi wtedy do niedoboru glikogenu w miesniach, ktory odgrywa kluczowa role w zuzywaniu bialka do budowy masy, poza tym drastyczne zmniejszenie ww spowoduje zwolnienie metabolizmu, co rowniesz nie jest porzondanym zjaviskjem

gritz
manson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oki. No dobra zaczynam wiecej jesc. Moje zapotrzebowanie wedlug arkusza to 2600 kcal. Do ilu zwiekszyc? I jeszcze z tymi tluszczami, prosze dokladniej co z czym zamienic? Acha dodam, ze zamierzam wiecej warzyw i owocow wprowadzic do diety, wiec chyba troche tluszczow neinasyconych przybedzie. Dzieki za odp...

DEVON - PROGRESSIVE ARTZ.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18119
mansonique mylisz się odnośnie diety optymalnej.
Kiedyś Xena pisała że wielu znajomych kulturystów przeszło na tą dietę i ją sobie bardzo chwalą...


Poza tym piszesz:
a w kulturytyce brak ww to brak przyrostow, poniewaz dochodzi wtedy do niedoboru glikogenu w miesniach, ktory odgrywa kluczowa role w zuzywaniu bialka do budowy masy, poza tym drastyczne zmniejszenie ww spowoduje zwolnienie metabolizmu, co rowniesz nie jest porzondanym zjaviskjem...

Radzę ci poczytac więcej na temat diety optymalnej. Ja jeszcze za mało na ten temat wiem, bo dopiero od wczoraj zaczołem się tym interesować.
M.in to znalazłem:

PODSTAWOWE PRAWA BIOCHEMII

"Biochemia Harpera"
Wydawnictwo Lekarskie PZWL (rok. wyd. 1998)

Uważa się, że tłuszcze pokarmowe obciążają, podczas gdy białka i cukry oszczędzają wątrobę. Prawda jest jednak zupełnie inna: trójglicerydy wchłaniane z przewodu pokarmowego w przeciwieństwie do białek i cukrów nie są wychwytywane przez wątrobę (str. 207).
Twierdzi się, że tłuszcze pokarmowe odkładają się w naczyniach, powodując miażdżycę, podczas, gdy przy żywieniu tradycyjnym odpowiedzialne za to są kwasy tłuszczowe produkowane z cukrów w wątrobie (str. 207).
Sądzi się, że dieta owocowo-warzywna, niskotłuszczowa powoduje obniżenie ilości cholesterolu w tkance tłuszczowej i krwi. Faktycznie jest całkiem inaczej. Duże ilości cukrów w diecie zwiększają produkcję kwasów tłuszczowych, natomiast zjadanie tłuszczu powoduje zahamowanie jego produkcji (str. 277, 328).
Cukier owocowy (fruktoza) uznawany jest za bardzo zdrowy. Od dawna jednak wiadomo, że "zalewa" on szlaki metaboliczne w wątrobie, powodując nadprodukcję trójglicerydów i cholesterolu. Zazwyczaj z fruktozą spożywane są duże ilości glukozy, co pobudza wydzielanie insuliny i jeszcze bardziej wzmaga te procesy, co również doprowadza do cukrzycy (str. 264).
Duże ilości cukrów w diecie pobudzają wydzielanie insuliny, która pobudza produkcję tłuszczu, a hamuje jego rozkład (str. 278).
Powszechnie stosowane diety cukrzycowe zawierają zazwyczaj duże ilości węglowodanów, które w praktyce uniemożliwiają wyleczenie.Często zaleca się spożywanie soi i roślin strączkowych jako źródła protein, podczas gdy wiadomym jest, że są to białka o niskiej wartości. Białkami o wysokiej wartości są natomiast białka zwierzęce, a szczególnie żółtka jaj (str. 778).
W wielu przypadkach osobom chorym zaleca się diety niskokaloryczne, choć wiadomo, że ustrój ssaków wymaga dostawy środków odżywczych w ilościach niezbędnych do pokrycia wydatków energetycznych (str. 775).
Każdy dietetyk wie, że ilość energii otrzymana ze spalania grama tłuszczu jest około 2,5 razy większa, niż z takiej samej ilości cukru.
Tych kilka powyższych przykładów jednoznacznie określa, jakie produkty spożywcze są dla człowieka wskazane, a jakie nie.

Jeżeli stosowana dieta kłóci się z podstawowymi prawami biochemii, to w żaden sposób nie może człowiekowi pomóc, a prawie zawsze musi doprowadzić do pewnych zaburzeń i pogorszenia stanu zdrowia. Żywienie optymalne jest jedynym, skutecznym sposobem na życie, a w świetle najnowszych badań amerykańskich i niemieckich uczonych, twierdzenia o szkodliwości jedzenia tłuszczu, jajek itp. można włożyć między bajki.



Gdzieś jeszcze było o tym, że z reakcji rozkładów tłuszczy nie ma prokutków ubocznych w postaci dwutlenku węgla, które to wystepują po rozpadzie weglowodanów (ale niestety nie moge znaleźć źródał informacji)

-=Ziomal=-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18119
Aha
Znalazłem bardzo ciekawy kawałek zaczerpnięty z:
http://republika.pl/ikoiko/dyskusja1.html

przy spalaniu tłuszczu potrzeba mniej tlenu. Aby otrzymać 100 kcal tłuszczu potrzeba tylko 75% tego co do spalenia węglowodanów (tez z uzyskaniem 100 kcal). Tym można wytłumaczyć poprawę ukrwienia końców (stop i dłoni), czy zmniejszenia bólów wieńcowych. Jeżeli mówimy o skutkach w terapii odchudzającej to sprawa ta jest dosyć jasna, choć nie dla wszystkich. Za gospodarkę węglowodanową w organizmie odpowiada miedzy innymi insulina, która jest wydzielana przez trzustkę wtedy gdy spożyjemy jakąś porcję węglowodanów. Wtedy gdy insulina zostaje uwolniona do krwi wątroba wychwytuje glukozę i zamienia ją w glikogen. Gdy ilość glikogenu przekracza pojemność możliwą do zmagazynowania jest on zamieniany w tłuszcz magazynowany w komórkach tkanki tłuszczowej i wątrobowej (stłuszczenie wątróbek gęsich uzyskuje się za pomocą dużych porcji węglowodanów wtłaczanych w żołądek gęsi a nie za pomocą tłustego pożywienia). Problem utraty nadwagi polega na tym ze okres trwania insuliny w organizmie jest stosunkowo długi, a jej obecność w krwioobiegu nie pozwala komórkom tkanki tłuszczowej na uwalnianie zgromadzonego w nich tłuszczu. Dlatego jedyna metoda na uwolnienie z tkanki tłuszczowej zapasów tłuszczu jest obniżenie poziomu insuliny we krwi. Jest jedna naturalna metoda polegająca na nie spożywaniu większej ilości węglowodanów niż 0.8 g na 1 kg wagi ciała (ok. 50 g dziennie). I takie warunki daje właśnie dieta optymalna w której dostawy glukozy są na takim poziomie jaki organizm potrzebuje do metabolizmu ale innego niż energetyczny.

-=Ziomal=-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmm.. jak widac rozne zrodla mowia inaczej

gritz
manson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 241 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3405
Spróbuj zmienić proporcje na 55-30-15, albo 60-30-10, a współczynnik na 17-18, jeśli zależy Ci na wzroście masy. Według mnie trochę mało energii dostarczasz rano. Wyczytałem gdzieś, że na I śniadanie powinno się dostarczyć ok.25% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Tzn rano więcej ww w stosunku do białka, a potem w dół. Oczywiście jeśli ćwiczysz późno to ww są potrzebne przed i po treningu.

kulmar

Pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mleko przed snem

Następny temat

Wafle ryżowe

Wiecej