SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta niskowęglowodanowa - niech to będzie przestroga dla każdego kulturysty

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 40326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 58
Zapewne uznacie ten temat za bezsensowny i nadający się do likwidacji, ale przeczytajcie post młodego, 17-letniego chłopaka, któremu ta dieta zruinowała część życia.
Otóż rok temu, na wakacjach skusiłem się na ową dietę niskowęglowodanową, gdyż miałem jakieś 20 kg nadwagi.
Początki były super, dieta niby cud. Szybko traciłem, traciłem i traciłem.
A miesiące mijały, wakacje minęły i nastął rok szkolny - nowa szkoła. W grudniu skończyłem dietę - chciałem zacząć chodzić na siłownię więc zacząłem się racjonalnie odżywiać. Wtedy też pojawiły się prawdziwe kłopoty.
Okazało się, że dieta kompletnie "wyssała" mnie z składników odżywczych. Ilości potrzebnych do życia składników odżywczych były tak niskie w tej diecie, że jak teraz tak sobie o tym myślę to po prostu załamuje ręcę, mimo, iż sam zgodnie przestrzegałem tej diety.
Wkrótce przestały mi rosnąć włosy i zarost. Po jakimś czasie zacząłem przyjmować ZMA apteczne(dokładnie od lutego). W maju doszedł Tribulus Terrestris(ja wiem, że naturalnie nie powinnienem tego przyjmować, ale zrozumcie moją sytuację...gdybym tego nie wziął, najprawdopodobniej spoczywałbym już na łonie Abrahama) i tak cudem powróciłem do normalnej wagi - ok 90 kg, a wcześniej było ponad 100 kg.
Na razie nie biorę żadnych supli, ćwiczę w domu i ogólnie jestem już szczęśliwy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
ale nic nie napisales o tym co jadles, jak, ile?

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Ilość składników odżywczych może być daleka od optymalnej również na diecie wysokowęglowodanowej, czy jakiejkolwiek innej. Wszystko zależy od sposobu w jaki zostanie ułożona dieta. Wszelkie celowe restrykcje na produkty żywieniowe zwiększają szanse powstania niedoborów, wtedy potrzebna jest większa wiedza by mimo wszystko zapewnić wszystkie potrzebne składniki odżywcze dla organizmu.

Zmieniony przez - ellis w dniu 2007-06-07 17:41:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 265 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1288
Colorek -
a może opisałbyś, jak wyglądała ta twoja dieta niskowęglowodanowa
bo z tego, co piszesz wynika, że Ty w ogóle nie wiesz, jak ona powinna wyglądać
polecam lekturkę - Nutrient Intake of Subjects on Low Carbohydrate Diet Used in Treatment of Obesity
http://www.ajcn.org/cgi/reprint/23/7/948.pdf 

All the good things for those who wait

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19
koncerny farmaceutyczne są nawet tutaj i ludzie lobbujący soje, kukurydzę czy pszenice, w końcu muszą to gdzieś sprzedać(upchnąć). Czy myślicie że wasze i moje mięśnie oraz zdrowie jest ważniejsze od ich pieniędzy i interesów?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy mogłby ktoś sprawdzić moją dietę redukcyjną?

Następny temat

odchudzanie-jojo-brak efektow

WHEY premium