SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na utrzymanie wagi, 70kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3061

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4204
Witam,
Chciałbym na razie zostać przy tej wadze przy której jestem, ale mam pytanie czy ta dieta którą teraz mam jest odpowiednia? Tzn. czy pozamieniać kolejnością jakieś posiłki, czy coś zmienić, czy coś kompletnie nie pasuje? Wiem, że brakuje tutaj 50g węglowodanów, a jest za dużo tłuszczy, ale nie wiem za bardzo jakimi produktami to zastąpić. Jest dużo kanapek, ale monotonne jedzenie mi nie przeszkadza, a chleb ma spoko węgli, a na to zawsze jakieś białko w postaci sera/mięsa można wrzucić.

Ryż/makaron/kasza i pierś z kurczaka to są zwykle posiłki, które jem zamiennie z typowymi polskimi obiadami.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
whatever123
Ok, dzięki, to w takim razie idę szukać diety na redukcje


Warto również zaznaczyć, że nie masz wysokiego poziomu tkanki mięśniowej. U osób niewytrenowanych da się zrobić rekompozycję sylwetki, ale tylko w przypadku gdy zastosujemy odpowiednie zabiegi żywieniowe jak i treningowe. Nie na zasadzie ''widzimisię'' do tego jednak potrzeba dużej wiedzy bądź kogoś kto już ją posiada i jest w stanie wprowadzić w praktykę.

Oczywiście diety się nie znajduję, bo to nonsens kompletny. Dieta aby była skuteczna musi być maksymalnie zindywidualizowana do danej osoby. Jadłospis ma korespondować z potrzebami fizjologicznymi danego organizmu tylko w taki sposób może przynieść korzyści w celu poprawy estetyki sylwetki jak i zdrowia metabolicznego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9031 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699307
Dieta słaba ,np margaryna to kiepski produkt
Tutaj możesz przeczytać o podstawach:
http://potreningu.pl/articles/290/jak zabrac-sie-za-ukladanie-diety
Zacznij od policzenia zapotrzebowania kalorycznego
https://www.sfd.pl/-t276436.html 
https://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135440.html- Źródła białka w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4204
Dzięki za linki, już czytałem. Możesz dokładniej powiedzieć co jest nie tak? Margaryna to chyba nie jest całkowity killer mojej diety? Czasem używam zwykłego masła, czasem osełkowego, czasem margaryny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4204
Margaryne mogę wyeliminować z mojej diety bez problemu.

Płeć : mężczyzna
Wiek : 21
Waga : 70
Wzrost : 165
Obwód klatki : 100
Obwód ramienia : 36
Obwód talii : 88
Obwód uda : 60
Obwód łydki : 42
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 18-20%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4 x 1h w tygodniu siłownia
Odżywianie : -
Cel : Utrzymanie wagi, zdrowsze odżywanie
Ograniczenia żywieniowe : -
Stan zdrowia : -
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : -
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : wole nie
Stosowane wcześniej diety : dieta na mase
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Wrzuć proszę zdjęcie do wglądu, bo poziom bf raczej sugerowałaby lekką redukcję

Sporo w diecie rzeczy przetworzonych, jak wafle, czy szynki sklepowe. Sporo chleba, brak urozmaicenia, posiłki niektóre, to przegryzki, brakuje w nich odpowiedniej podaży białka (minimum 20-25g na posiłek(, by próg leucynowy mógł zostać osiągnięty. Warzywa jadasz ?
Takie ilości płatków owsianych mogą przyczynić się do problemów żołądkowo - jelitowych niebawem, wymieniaj je, albo mieszaj z jaglanymi / gryczanymi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4204
Właśnie głównie mnie interesuje to czym mogę zastąpić te przegryzki. Co do śniadania to robie mix 50/50 owsiane z orkiszowymi i posypuje rodzynkami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4204
Dodaje zdjęcia








1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 256 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6000
Jak na moje oko to redukcja tam powinna iść :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Zdecydowana redukcja. Tutaj nie ma nad czym się zastanawiać. Poziom tkanki tłuszczowej pod 25%.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4204
Ok, dzięki, to w takim razie idę szukać diety na redukcje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tłuszcze zwierzęce- tygodniowy wagowy stosunek do roślinnych

Wiecej