SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na redukcję do oceny dla początkującego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4915

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

26l

Płeć

M

Cel

Redukcja

Waga

83

Wzrost

171

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

35%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca siedząca,po pracy od 16-do 20 ruch na podwórku

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

3x w tyfodniu trening siłowy + 2x w tyg aeroby

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak wczesniejszych diet

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

raczej zdrowy, niedługo badania beda

Stosowana lub planowana suplementacja

kiedys brane białeczko oraz spalacz ale to z rok temu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2488
Witam wszystkich. Od razu zaznaczam ,że dopiero zaczynam z dietą i to są moje początki więc na początku chcę , żeby była ona jak najprostsza, z czasem gdy nauczę się gotować itd będą ją urozmaicał i poszerza ;) Otóż ważę 83kg, mam 171 cm wzrostu, 26lat.Fat myślę że na poziomie 35%. Chcę zredukować parę kg, najlepiej do 75, mam dużo fatu na brzuchu. Moje zapotrzebowanie wyliczyłem na około 2500 - 2600 i chyba od tego chciałbym zacząć - czy od razu już uciąć ze 100 kcal ?
Ćwiczę 3x w tygodniu FBW + 2x w tygodniu na razie aeroby po 25 minut - stopniowo będę zwiększać.
Oto moja dieta. Wrzucam zdjęcia z dziennika oraz z aplikacji Fitatu gdyż z niej na codzień korzystam i na niej bardziej się wzoruję. Marko wskazuje ona minimalnie inne.










Zmieniony przez - Kiibic w dniu 2018-06-27 10:58:30

Tak jak wspominałem , proszę na początku uwzględnić , że jestem amatorem i dopiero zaczynam. Chciałbym na razie tylko tądietędopracować i się jej trzymać a z czasem ją poprawiać. Oczywiście obecnie też wprowadzam zmiany, np. zamiast drugiego śniadania omlet , zamiast piersi jakaś rybka , zamiast ryżu makaron - ale wszystko idzie mniej więcej w okół tego zarysu.
Z góry dziękuje za pomoc i poświecony czas ;)

Zmieniony przez - Kiibic w dniu 2018-06-27 11:00:34
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
Będziesz tak sobie wydzielał 86g chleba, 43g chleba...a jak będzie 45 to co? będziesz ciął po kawałeczku aż trafisz równo te 2g?
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2488
Nie, wzoruje się na aplikacji Fitatu gdzie 1 kromka chleba to około 43g więc tak wpisałem ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html wrzuć pełną ankietę, reszta pytań też jest istotna, jak wrzucasz nasz zrzut z diety, to tego drugiego nie dawaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2488
Cel :redukcja
Płeć : mężczyzna
Wiek : 26
Waga : 83
Wzrost : 171
Obwód klatki : nie znam, uzupełnię wieczorem
Obwód ramienia : nie znam, uzupełnię wieczorem
Obwód talii : nie znam, uzupełnię wieczorem
Obwód uda : nie znam, uzupełnię wieczorem
Obwód łydki : nie znam, uzupełnię wieczorem
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : około 35%
Aktywność w ciągu dnia : praca siedząca, po pracy od 16-20 prace na podwórku lekkie, ruch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, w DNT 2x w tyfodniu aero po 25minut
Odżywianie : do tej pory jadłem mało , ale duże porcję,
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe : raczej brak
Stan zdrowia : raczej zdrowy, niedługo porobię badania
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia , rower
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : brak diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Rozbijaj każde danie na składniki - czyli ilość jaj, np. w przypadku jajecznicy, dodatki - tłuszcz na którym smażysz etc. Chleby z supermarketów są zazwyczaj głęboko mrożone, warto abyś zaopatrzył się w jakiś żytni np. na zakwasie z pobliskiej piekarni. Ryż biały wymieniaj częściej na parabolied, jaśminowy, czy basmanti, nabiał chudy na półtłusty, tłusty.

Więcej omega3 się przyda. Urozmaić mięsa etc. Warzyw więcej, ogranicz ten chleb, są inne źródła węgli.

Korzystaj z tego:

https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_-t1135388.html
https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html#post1
https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1
Podbiłabym tłuszcze, kosztem węgli - wrzuć około 100g tłuszczy, białka około 180 i reszta węgle, obliczałeś zapotrzebowanie w ten sposób:? https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2488
Co do rozbijania dania na składniki to akurat tak robię, jedynie przy tej jajecznicy podałem całą wartość makro, ale jest tam wliczone wszystko, szynka itd. Smalec również dorzuciłem do smażenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17700 Napisanych postów 132147 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460634
nie wzoruj się na produktach typu jedna kromka, bo kromka kromce nie równa, jedna garść itp miarach wagi bo słabo na tym wyjdziesz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2488
To jak mam miarzyć/warzyć np chleb i jedną kromkę?
Co do rozbijania dania na składniki to akurat tak robię, jedynie przy tej jajecznicy podałem całą wartość makro, ale jest tam wliczone wszystko, szynka itd. Smalec również dorzuciłem do smażenia.
Co do chleba , to zawsze prawie kupuję od pobliskiej piekarni, makro wrzuciłem akurat chleba z biedry bo ma podobne makro.
Okej - ryż zmienię na paraboiled, twarogi również na półtłuste.
Omega 3 - mam jajka, wrzuce więcej oliwy z oliwek, czasem wleci jakaś rybka
Co do mięsa to na pewno będzie ono urozmaicone, więcej ryb itd .
Warzyw też wrzuce więcej, w ogóle warzywa wliczać w bilans czy mogę je jeść bez liczenia ?

Tak , liczyłem zapotrzebowanie w ten sposób chodź do końca nie rozumiem.
BMR = (9.99 X 83 (kg)) + (6.25 X 171 (cm)) - (4.92 X 26) + 5 = 1765 kcal
Trening siłowy - 3 x 45 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1631 = 114)) = 1558 kcal <----- tu nie rozumiem jak to rozpisać, ćwiczę 3x w tygodniu siłowo + 2x w tygodniu aeroby
1558 kcal / 7 = 223 kcal
1765 kcal + 300 kcal = 2288
2288 + TEF(10%


Zmieniony przez - Kiibic w dniu 2018-06-27 13:07:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Ważyć należy za pomocą wagi kuchennej. Poza tym większość chlebów jest pakowana i wiadomoile kromek jest w całej jego objętości. Wystarczy wyliczyć to za pomocą proporcji.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17700 Napisanych postów 132147 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460634
Komka kromce nie równa zalezy od chleba jak to standardowy bochenek nie foremka to po środku kromka będzie najcięższa.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana Diety na mase bogatej w WW na tłuszcze ?

Następny temat

przytycie bez ćwiczeń

WHEY premium