SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na redukcję - waga 85kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2425

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3270
Witam
Dieta rozpisana przez trenera z siłowni w ramach karnetu - proszę o opinię
Dni treningowe
1 POSIŁEK
4 całe jaja (na twardo, miękko, sadzone, jajecznica – dowolnie przygotowane)
50g boczku wędzonego/parzonego/surowego (UWAGA 1) LUB 20g masła klarowanego LUB 20g majonez (polecam kielecki) LUB 20g oleju kokosowego extra virgin (musi pachnieć kokosem)
Kiszone lub surowe warzywa (UWAGA 2) (w formie sałatki lub dodatku do jajek)
1kaps. OMEGA 3 - opcjonalnie

2, 3 POSIŁEK
150g piersi indyka/kaczki/gęsi/kurczaka LUB 150g wołowiny (o zaw. <7% tłuszczu) LUB 180g karczku wieprzowego LUB 200g chudej ryby (tilapia, tuńczyk, pstrąg, dorada, miruna…) LUB 150g tłustej ryby (łosoś, makrela) LUB 150-180g podroby (serca, żołądki, wątróbki)
70g ziemniaków/batatów (w formie talarków)
30g smalec gęsi/kaczy LUB 30g orzechów włoskich/brazylijskich/nerkowców/migdałów/makadamia 30g olej rzepakowy/lniany/sezamowy/ryżowy/oliwa extra virgin (UWAGA 5) LUB 30g masła klarowanego/oleju kokosowego
Warzywa surowe lub kiszone

4 POSIŁEK - posiłek potreningowy
150g piersi indyka/kaczki/gęsi/kurczaka LUB 180g wołowiny (o zaw. <7% tłuszczu) LUB 200g chudej ryby (tilapia, tuńczyk, pstrąg, dorada, miruna…) LUB 150-180g podroby (UWAGA 3) (serca, żołądki, wątróbki)
75g ryżu brązowego/paraboiled/basmati/jaśminowego LUB
75g kaszy gryczanej białej/jaglanej/bulgur/kuskus LUB
400g ziemniaków/batatów
Warzywa gotowane

5 POSIŁEK (W FORMIE SŁODKIEJ KASZKI)
50g płatków jaglanych/gryczanych/jęczmiennych/żytnich/orkiszowych LUB 50g ryżu brązowego/paraboiled/basmati/jaśminowego
Dowolny owoc (sugeruje banana, truskawki, maliny, rodzynki, żurawinę) (może być prażony na patelni na oleju kokosowym lub maśle klarowanym)
20g masła klarowanego LUB 20g oleju kokosowego LUB 20g masło orzechowe (bez soli i cukru – dostępne z firmy primavika) LUB 20g orzechów włoskich/brazylijskich/migdałów
Dodatki: cynamon, chilli, imbir, gozdziki

Dni bez treningu - dieta ta sama, tylko posiłek 4 wygląda tak samo jak posiłek 2 i 3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Trudno ocenić nie znając kaloryczności, podziału btw w/w rozpiski daj wg schematu https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Zastosuj sie do wskazowek jw będzie wtedy czytelniej i szybciej uzyskasz odpowiedz . Podaj rownież więcej informacji o sobie - najlepiej wypelnij ankiety link jw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3270
Do każdego posiłku oczywiście warzywa - czy to surowe czy też gotowane na parze.
Cel: Redukcja tkanki tłuszczowej z zachowaniem masy mięśniowej
Płeć : mężczyzna
Wiek : 30
Waga : 85
Wzrost : 176
Obwód klatki : 110
Obwód ramienia : 40
Obwód talii : 98
Obwód uda : 62
Obwód łydki : 42
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : nie mam pojęcia - jak dla mnie 25%
Aktywność w ciągu dnia : praca siedząca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, w DNT cardio po 20 minut na rowerku
Odżywianie : Kiedyś Low Carb, Keto - waga ok 76kg, obecnie od ponad roku nie jestem na diecie i waga tak skoczyła - osobiście myślałem nad CKD, ale nie wiem jak się za to zabrać
Ograniczenia żywieniowe : źle się czuję przy dużej ilości węgli, po produktach z laktozą
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia i cardio
Stosowane wcześniej diety : Low Carb, Keto, zwykła zbilansowana

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Kalorycznosc liczyłeś wg wzoru ?
Białka masz mało , warzywa gdzieś ?
Jak zamierzasz urozmaicac diete?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3270
Kaloryczność została mi wyliczona przez trenera.
Nie widzę sensu i nie znam badań które by potwierdziły że jedzenie więcej niż 1,5kg przynosi większe efekty. u mnie wychodzi ok 1,7grama na 1kg masy ciała lub 2,1grama na 1lean body mass.
Urozmaicenie jest napisane w pierwszym poście -gdzie są podane zamienniki - za udka np - pierś z kurczaka, indyka, wołowina, wieprzowina, ryba
etc - wszystko jest w I poście.


Zmieniony przez - ave470 w dniu 2017-12-07 14:27:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
W jakim celu ten temat ? Masz trenera to z nim konsultuj . Dostajesz poradę to jeszcze ja podważasz i udajesz ze wiesz lepiej ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3270
Nigdzie nie napisałem, ze wiem lepiej. Napisałem ze nie znam badan które by pokazywały większe korzyści z jedzenia więcej niż 1,5gram białka na 1kg masy ciała.
Temat założyłem aby wypowiedziały sie inne osoby co o niej myślą.
Jednak z poprzedniej twojej wiadomości widac, ze nie czytasz to co napisałem.
Pytałeś sie o warzywa - o nich było wspomniane zarówno w I jak i w II poście.
Urozmaicenie - w I poście wszystko opisane.





Zmieniony przez - ave470 w dniu 2017-12-07 16:19:38

Zmieniony przez - ave470 w dniu 2017-12-07 16:31:03

Zmieniony przez - ave470 w dniu 2017-12-07 16:38:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Pierwszy post był napisany dla mnie nie cZytelnie , w zrzucie nie dodałeś informacji o warzywach . Podczas budowy masy miesniowej wystarczy 1,5 g białka , redukcja znacznie lepiej jest mieć 2 g .
Najważniejsza sprawa- jeżeli trener ułożył Ci diete , to albo mu ufasz i z nim wyjaśnisz niejasności albo olewasz ta diete i układasz sam od podstaw .


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2017-12-07 16:55:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
No właśnie pytanie pierwsze prowadzi Cię ktoś mało zaufany, ze wrzucasz do wglądu dietę?
Jak dla mnie...za mało białka (o ile trenujesz siłowo), za mało kalorii na początek redukcji. Wrzucam jeszcze ściągi z czego korzystać:
https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_-t1135388.html
https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html#post1
https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny - masa

Następny temat

Jak schuść

WHEY premium