SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase do oceny, 72kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4559

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4163
Witam, proszę o opinie odnośnie diety, moim celem jest zwiększenie masy - aktualnie jest to 72 kg przy 180 cm, wiek 24 lata, staż na siłowni niecały miesiąc + kilka miesięcy około 5 lat temu, ale nic z tego okresu praktycznie nie zostało :)

Oczywiście produkty jak tuńczyk, indyk, ryż biały czy ziemniaki będą w rotacji (kurczak, schab, kasza gryczana, ryż brązowy itd.)






Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Sporo owsianych, wymieniaj z jaglanymi, po pewnym czasie mogą spowodowac problemy żołądowo - jelitowe.
Mleko jak już pijesz weź te pełnotłuste, zerówki to woda zabarwiona cyzmś białym, mega przetworzone. Poza tym mleka za dużo, do minimum go ujmij. W białko celowałabym w okolice 160g, więcej Ci nie trzeba, ostatni posiłek nie ma białka właściwie, staraj się by 20-25g najmniej było go w każdym posiłku. Ryż biały częściej wymieniaj na basmatii, parabolied, jaśminowy, słodkie jogurty wywal.
Nabiału jest za duuuuuzo.
Wrzucaj też tłustsze kawałki mięsa, świeże ryby, awokado, czy jakieś siemię lniane. Można olej koksowy, czy masło klarowane zakupić.

A bf sądzę, że około 15% (bo brzuch jest lekko otłuszczony, ale ogólnie dość szczupło, jak wszedłbyś na typową redukcję, mogłby Cię wysuszyć). Staraj się nie wchodzić na nadwyżkę na razie, obserwuj obwody. Bo nie każde wyliczenie zerowego jest poprawne, żaden kalkulator nie da nam pewności ile mamy jeść, dlatego też obserwacja jest kluczowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
Z mojej perspektywy aktualnie to tam widze głód :) ale pamietam jeszcze jak kiedys ciezko bylo nabijac te kalorie, a zaczynalem z podobnej wagi wiec od siebie polece ci bazowanie na bardziej tlustym miesie niz legendarna piers z kury czy indora :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4163
Raadek1990
Z mojej perspektywy aktualnie to tam widze głód :) ale pamietam jeszcze jak kiedys ciezko bylo nabijac te kalorie, a zaczynalem z podobnej wagi wiec od siebie polece ci bazowanie na bardziej tlustym miesie niz legendarna piers z kury czy indora :)


Głód? :D w jakim sensie? Przy tej diecie i tak czasem na siłę muszę jeść, co do rodzaju mięsa to będzie ona w rotacji (raz kura raz schab itd.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
Moja aktualna redukcje wystartowałem z 4500kcal dlatego pisze, ze takie ilości to głód :)
Domyśliłem się, że ciężko ci nabijać kalorie dlatego zaproponowałem ci tłuste mięsa ale widzę, ze upierasz sie przy kurczaku i schabie :D no cóż pozostaje mi życzyć smacznego :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4163
Raadek1990
Moja aktualna redukcje wystartowałem z 4500kcal dlatego pisze, ze takie ilości to głód :)
Domyśliłem się, że ciężko ci nabijać kalorie dlatego zaproponowałem ci tłuste mięsa ale widzę, ze upierasz sie przy kurczaku i schabie :D no cóż pozostaje mi życzyć smacznego :D


Dzięki, a czy ogólna ilość B/W/T jest odpowiednia? Czy dieta jest odpowiednio zbilansowana?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
Z grubsza ok, dobierz pod siebie na czym ci latwiej nabijac kalorie, raczej nie masz tendencji do podlewania fatem ;)
Tluszczem szybciej nabijesz kalorii ale znowu bardziej zapycha niz wegle.
Ja na masie mam ok 6000kcal i raczej nie stawiam na kure(pierś) bo to jest najwiekszy zapychacz dla mnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4163
Raadek1990
Z grubsza ok, dobierz pod siebie na czym ci latwiej nabijac kalorie, raczej nie masz tendencji do podlewania fatem ;)
Tluszczem szybciej nabijesz kalorii ale znowu bardziej zapycha niz wegle.
Ja na masie mam ok 6000kcal i raczej nie stawiam na kure(pierś) bo to jest najwiekszy zapychacz dla mnie :)


Właśnie największy problem mam z dostarczeniem węglowodanów, białko wchodzi jakby lżej :) mam jeszcze pytanie: przyjmuje się że powinno dostarczać się około 2g-3g białka na 1kg masy a jak to wygląda w przypadku tłuszczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
Dobra mam wyjątkowo dobry dzień to podrzucie ci superlifehack :D 2 torby ryzu,pol sloika dzemu(polecam truskawkowy), 100g masla orzechowego -nerkowiec <3 (moze byc zwykle) :D wymieszaj w misce i zjedz w 5minut :D właśnie pękła ponad połowa twojego żarcia na cały dzień :P


Zmieniony przez - Raadek1990 w dniu 2017-08-02 19:50:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4163
Obawiam się że po takim daniu szybko bym je wydalił tą samą drogą którą zostało dostarczone :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Skąd pomysł na tak kosmiczne ilości białka?

Dietę wrzucamy w tej formie razem z ankietą pełną z działu https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4163
Tyle białka ze względu na to że przyjąłem górną granicę 3g na 1kg masy ciała i że łatwiej mi uzupełnić kcal białkiem niż węglami (węgle ciężko mi się je w dużych ilościach).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna - brak efektow

Wiecej