SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2365

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 92
Witam,
Od 3 miesięcy staram się dostarczać mojemu organizmowi nadmiar kalorii aby zwiększyć swoją masę. Z treningami na razie chcę się wstrzymać ponieważ jestem bardzo chudy. Sprawa wygląda tak. Mam 26 lat zaczynałem od 60 kg przy wzroście 185 cm. Po ok 3 miesiącach przybyło mi 5 kg i waga zwiększyła się do 65. I problem w tym że już nie chce iść w góre. Swoje zapotrzebowanie obliczyłem na 3100 kcal. Zdarza się że dostarczam nawet 3700 kcal (pracuje fizycznie bardzo cięzko po 10 godz dziennie) a waga w miejscu. I teraz pytanie. Czy mój organizm przyzwyczaił się do nadmiaru kcal i co mogę z tym zrobić ?.
Pierwszy posiłek jem o 7:00
Drugi w formie shake o 9:00
trzeci o godz 11:30 do 12:00
czwarty o godz 14:00
piąty o godz 17:00
ok 19:00 zjem orzechy i z reguły wpadnie jakaś mała kolacja (nie wliczona w bilans) o godz. 22:00
Oczywiście używam też zamienników typu kasze, ziemniaki , mięso z indyka, mięso wołowe, mięso z łopatki wieprzowej. Jest to przykładowy dzień diety. Do każdego posiłku są warzywa nie wliczane w bilans i ok 2 litrów wody dziennie.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Zwiększaj więc tłuszcze w diecie. Im szybciej wprowadzić solidne treningi wielostawowe, tym efekty będą lepsze i stracisz w ten sposób mniej czasu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699675
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 92
Posiłki nie wyglądają codziennie tak samo. Często zdarza się że nie jem ostatniego posiłku.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne?ile dales tych kalorii na plus i czy wazac 5kg wiecej uwzgledmiles ze i zapotrzebownie wzrasta?
Kazdy posilek musi byc uzgledniony w bilansie
Po co Ci 7posilkow a raczej 6 bo te orzechy to powinienes dolozyc do ktoregos z posilkow
Zrob 4-5 porzadnych pisilkow a nie takie gdzie masz 140gr miesa jak baba
Miod,rodzynki sporo cukrow



Zmieniony przez - kamilplnk w dniu 2018-06-16 11:49:19

Zmieniony przez - kamilplnk w dniu 2018-06-16 11:50:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 92
Zapotrzebowanie po uwzględnieniu dodatkowych 5 kg to 3100 kcal. Dziennie staram się spożywać 3500 kcal więc jest w granicach 400 kcal na plusie. Posiłki rozłożyłem dlatego że nie jestem w stanie przejeść 180g ryżu i 280g mięsa w ciągu 15 minutowej przerwy w pracy. Moja waga jest bardzo mała a wiem że niektóre osoby ważące 20 kg więcej nie są w stanie zjeść tych 80 g ryżu w jednym posiłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 92
Czy jeżeli zamiast wafli i chorizo w posiłku 7 zjem 80g ryżu i 140g kurczaka to będzie dobrze ? Czy raczej próbować zmniejszyć liczbę posiłków tak jak radzi kamilplnk ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Nie pozostaje nic innego, jak zwiększać kalorie. Zdecydowanie nie z białka, a z tłuszczów i/lub węglowodanów. Pamiętaj jednak, że masa ciała nie jest miarą efektów. Dlatego nie patrzymy na kg, a na obwody ciała, mierzone co 1-2 tygodnie rano na czczo. Jak one się zmieniają?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 92
Obwodów ciała nie mierze. Ale jeśli to jest tak ważne to skontroluje jutro i następnie za dwa tygodnie. Tłuszcze zwiększyć bardzo łatwo ale problem zaczyna się już z węglowodanami. Maksymalnie mogę do 100g ryżu na posiłek. Jakieś sugestie jak mogę zwiększyć węgle w inny sposób ? Czy na tym etapie odżywka węglowodanowa jest dobrym rozwiązaniem ? Zaznaczam że jeszcze nie zacząłem treningów, przydałoby się jeszcze 5 kg i wtedy dorzucę trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699675
Jak nie zacząłeś treningów ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Mathayo23
niektóre osoby ważące 20 kg więcej nie są w stanie zjeść tych 80 g ryżu w jednym posiłku.
to chyba jakies pipki a nie chlopy
Ja wazac 85kkg czyli 20kg wiece niz Ty na posilek jadlem 225gr ryzu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
flex1976
Jak nie zacząłeś treningów ?
najpierw idzie w tluszcz i kg na wadze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa - kilka porad.

Następny temat

POWAŻNY problem z utrzymaniem kalorii

WHEY premium