SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2318

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78
Wiek : masa
Płeć : kobieta
Wiek : 19
Waga : 51
Wzrost : 165
Obwód klatki : 87
Obwód ramion: 95
Obwód talii : 62
Obwód uda : 47
Obwód łydki : 34
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 17
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : Chodzę do szkoły pieszo, bo mam blisko. Biegam jak czas mi pozwala. Aktualnie 2 razy w tygodniu. Ćwiczenia siłowe (obciążenie maks 3kg na ręke- ze względów zdrowotnych, mini band i deska różne warianty) 4 razy w tygodniu.
Odżywianie : zdrowo się odżywiam
Cel : masa, ale nie taka żeby ulać się. Tylko żeby wyglądać coś takiego jak agata zając, anna lewandowska.
Ograniczenia żywieniowe: 0
Stan zdrowia : ok
Preferowane formy aktywności fizycznej : ćwiczenia w domu, bieganie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : 0 i nie zamierzam
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : nie czuję potrzeby
Stosowane wcześniej diety : 0

Problem tkwi w tym ile jeść kcal i kiedy co ile zwiększać. Dodatkowe wskazówki mile widziane.

Co do kcal to wg. Jakiegoś tam kalkulatora co nie wiem czy dobrze policzył:
BMR 1359kcal
Żeby wage utrzymać 2344kcal
15% białka: 352 kcal = 88 g
55% węglowodanów: 1289 kcal = 322 g
30% tłuszczu: 703 kcal = 78 g
Nie wiem ile jeść kcal na początek, bo normalnie zjadam prawie 2100kcal.
Planuje kcal liczyć i się ich trzymać. Planuje makra się trzymać, ale nie liczyć aż tak dokładnie. Nie wiem czy taka "dieta wystarczy".
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Policz wg wzoru https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html
Daj na te 0kaloryczne i zobacz co bedzie sie dzialo
Daj 2gr bialka,1-1.5gr tl reszta wegle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78
kamilplnk
Policz wg wzoru https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html
Daj na te 0kaloryczne i zobacz co bedzie sie dzialo
Daj 2gr bialka,1-1.5gr tl reszta wegle
Ok. Dziękuje :)
Dobrze policzyłam BMR i wyszło 1286kcal ? Jeśli tak to i tak nie wiem za bardzo co dalej :/



Zmieniony przez - _11Fit11_ w dniu 2018-05-22 13:32:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Skoro stan zdrowia jest ok, to dlaczego "ze względów zdrowotnych" hantelki 3 kg. 3 kg to dobrze zaopatrzona torebka damska moze wazyc

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78
deja vu
Skoro stan zdrowia jest ok, to dlaczego "ze względów zdrowotnych" hantelki 3 kg. 3 kg to dobrze zaopatrzona torebka damska moze wazyc
Myślałam, że chodzi o stan zdrowia, który może mieć wpływ na dietę, a nie ogólnie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Żeby rosły mięśnie, a nie tkanka tłuszczowa oprócz nadwyżki kalorii, potrzebny jest bodziec do wzrostu tych mięśni. Tym bodźcem jest trening siłowy. machanie hantla 3 kg - takiego bodźca nie da dużym partiom mięśniowym. Budowanie masy mięśniowej u kobiety jest trudniejsze niż u mężczyzny, z uwagi na uwarunkowania biologiczne/hormonalne.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Bierzesz pod uwagę CPM - całkowitą przemianę materii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78
deja vu
Żeby rosły mięśnie, a nie tkanka tłuszczowa oprócz nadwyżki kalorii, potrzebny jest bodziec do wzrostu tych mięśni. Tym bodźcem jest trening siłowy. machanie hantla 3 kg - takiego bodźca nie da dużym partiom mięśniowym. Budowanie masy mięśniowej u kobiety jest trudniejsze niż u mężczyzny, z uwagi na uwarunkowania biologiczne/hormonalne.
Wiem, ale nie do takiej sylwetki dążę jaką masz na myśli. Pytam się o diete. Nie trening. O trening się już pytałam i wszystko jest ustalone :) Ale dziękuje za rady :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78
dudee
Bierzesz pod uwagę CPM - całkowitą przemianę materii.
Tyle to ja wiem, ale dzięki. Jakbyś mógł to pomożesz mi w wyliczeniu ile kcal powinnam jeść zgodnie z aktywnością fizyczną, bo się na tym zatrzymałam i nie wiem za bardzo co dalej (rozmowy wyżej)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75954 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754417
Wyżej masz podany link ze wzorem. Jeżeli nie wiesz w danym momencie jak policzyć to pisz tutaj w czym problem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78
domer
Wyżej masz podany link ze wzorem. Jeżeli nie wiesz w danym momencie jak policzyć to pisz tutaj w czym problem.
Policzyłam bmr i dalej nie ogarniam. Wyszło 1286kcal
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Węglowodany - w ilu posilkach?

Następny temat

Kalorycznosc na redukcji + makro

WHEY premium