SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1125

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 965
Witam. Po roku czasu i redukcji z 86 kg na 72 postanowiłem masować. Mało miałem wspólnego z siłownia.
Dużo biegałem, jeździłem rowerem oraz w ostatnich miesiącach robilem pompki. Jako iż nie mam w pobliżu siłowni ( najbliższa 22 km od domu) postanowiłem kupić ławkę/ gryfy oraz hantle + 100 kg obciążenia bo i tak podnoszę na klatę 45/50 kg :)
Wydaje mi się ze przez odpuszczenie treningu siłowego spaliłem trochę mięśnie

Wstawiam dietę z jednego dnia
Zaczynam od 2500 kcal czasami 2700 zależy jakie dania ustalę sobie dzien wcześniej
Chleba nie jem codziennie, jem twarogi chude, ryby, różne mięsa, jajka, koktajle,placki ziemniaczane, płatki owsiane itp

Proszę o ocenę oraz korektę
Zdjęcie wstawię po pracy bo nie nam
Mam 184 cm wzrostu, 72 kg wagi

Kaksks

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
Leo1991
Mam jeszcze jedno pytanie bo wcześniej robiłem tylko pompki i np po 100 czułem już klatkę, robiłem je powoli
A po podnoszeniu sztangi nie czuje nic poza bolącymi rękami . Czy to znaczy ze klata nie pracuje ?


tzn ze technika kuleje skoro czujesz rece a nie klatke. oczywiscie przedni akton barku dostanie zawsze po du.pie przy wyciskaniach, nieraz zaangazowany jest na takim samym poziomie jak piersiowy wielki, ale mimo tego faktu powinienes po kilku seriach odczuwac dobre napompowanie klatki.

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 965
Dodam ze mass atak już kupiłem wcześniej wiec mi go szkoda bo kosztował 160zl.

Kaksks

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699620
nie wyglada najgorzej
takie pierdoły jak masło orzechowe i szynka sporadycznie ,najlepiej zastąpić produktem nieprzetworzonym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 965
Problem w tym ze sniadanie w pracy mam o 10 a wcześniej mogę coś w biegu zjeść wiec dużego wyboru nie mam.


Mam strasznie wzdęty brzuch, gazy itp po całym dniu. Co może być powodem tego?
Wyrzuciłem już wiele rzeczy z diety na np tydzień i nadal to samo.
Czy mało snu może być powodem ??


I jeszcze jedno pytanko
Jakimi ciężarami ćwiczyć żeby nabrać masy i siły ? 55 kg udało mi się podnieść 2x ale jak jestem sam to ciężko
Czy mniejszymi tez dam radę ? Np wszystkie serie 45?
Bicka robię tylko hantlami 12kg bo już 17 nie podniosę albo gryfem łamanym z 20 kg a mam obciążenie 2.5 kg najmniej wiec jak założę z 2 stron po 2.5 to już mam 5 więcej






Zmieniony przez - Leo1991 w dniu 2018-08-14 17:12:43

Zmieniony przez - Leo1991 w dniu 2018-08-14 17:18:26

Kaksks

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 492 Wiek 30 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 18962
Cwicz mniejszymi ciężarami. A rób dokładne ruchy.
Ćwicz po prostu technicznie.


Zmieniony przez - Dannyboy1993 w dniu 2018-08-14 17:23:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Leo1991



Mam strasznie wzdęty brzuch, gazy itp po całym dniu. Co może być powodem tego?
Wyrzuciłem już wiele rzeczy z diety na np tydzień i nadal to samo.


I jeszcze jedno pytanko
Jakimi ciężarami ćwiczyć żeby nabrać masy i siły ? 55 kg udało mi się podnieść 2x ale jak jestem sam to ciężko
Czy mniejszymi tez dam radę ? Np wszystkie serie 45?
Bicka robię tylko hantlami 12kg bo już 17 nie podniosę albo gryfem łamanym z 20 kg a mam obciążenie 2.5 kg najmniej wiec jak założę z 2 stron po 2.5 to już mam 5 więcej



Zmieniony przez - Leo1991 w dniu 2018-08-14 17:12:43

Zmieniony przez - Leo1991 w dniu 2018-08-14 17:18:26



Ogólnie dieta wygląda spoko, zmieniłbym to śniadanko na płatki + owoce.

Za dużo białka, stąd gazy - 1.7/1.8g na kg ciała w zupełności wystarczy. Może to być też wina mass upa.

A co do treningo nie wiem czy to dobry pomysł robić wszystkie serie jednym ciężarem. Stopniowo co serie bym zwiększał.

I pamiętaj, że na wszystko potrzeba czasu, czasu i jeszcze raz czasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
co do gazow itp historii - w rozpisce ktora wrzuciles nie ma nic takiego, co mogloby powodowac takie problemy. mozesz sprobowac przygladnac sie fodmaps, zobaczyc czy czegos z nich nie konsumujesz i tak samo wywal to na jakis czas i obserwuj. rownie dobrze mozesz miec kiepska flore bakteryjna jelit, jak rowniez kilka innych schorzen, ale bez gastroskopii a najlepiej kolonoskopii z wycinkiem mozna sobie gdybac.

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
Soberko
Leo1991



Mam strasznie wzdęty brzuch, gazy itp po całym dniu. Co może być powodem tego?
Wyrzuciłem już wiele rzeczy z diety na np tydzień i nadal to samo.


I jeszcze jedno pytanko
Jakimi ciężarami ćwiczyć żeby nabrać masy i siły ? 55 kg udało mi się podnieść 2x ale jak jestem sam to ciężko
Czy mniejszymi tez dam radę ? Np wszystkie serie 45?
Bicka robię tylko hantlami 12kg bo już 17 nie podniosę albo gryfem łamanym z 20 kg a mam obciążenie 2.5 kg najmniej wiec jak założę z 2 stron po 2.5 to już mam 5 więcej




Zmieniony przez - Leo1991 w dniu 2018-08-14 17:12:43

Zmieniony przez - Leo1991 w dniu 2018-08-14 17:18:26



Ogólnie dieta wygląda spoko, zmieniłbym to śniadanko na płatki + owoce.

Za dużo białka, stąd gazy - 1.7/1.8g na kg ciała w zupełności wystarczy. Może to być też wina mass upa.

A co do treningo nie wiem czy to dobry pomysł robić wszystkie serie jednym ciężarem. Stopniowo co serie bym zwiększał.

I pamiętaj, że na wszystko potrzeba czasu, czasu i jeszcze raz czasu


nie ma nic zlego w wykonywaniu serii stalym ciezarem jezeli tylko zachowujesz odpowiednia progresje obciazenia np z tyg na tyd

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 965
Czasem na sniadanie miele w blenderze płatki owsiane mleko, truskawki, borówki itp nawet twarog mielilem bo to łatwo wypić w pracy :)
Poprostu będę robił co robię a jak nie będzie efektów to pomyśle

Kaksks

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699620
Właśnie po takich płatkach owsianych możesz mieć wzdety brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 965
Mam jeszcze jedno pytanie bo wcześniej robiłem tylko pompki i np po 100 czułem już klatkę, robiłem je powoli
A po podnoszeniu sztangi nie czuje nic poza bolącymi rękami . Czy to znaczy ze klata nie pracuje ?

Kaksks

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zbicie wagi u memłaczka

Następny temat

Dieta do sprawdzenia: 2500kcal

WHEY premium