SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1319

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 219
Witam wszystkich. A więc jak w temacie mam pewien dylemat.
Obecnie mam rozpisane dwie alternatywy diety na mase. Głowie się, która z nich jest odpowiednią alternatywą dla mojego organizmu.
Zbytnio się one nie róźnią... prócz dwoma posiłkami. A więc w jednej z nich śniadanie jak i ostatni posiłek(kolacja) jest czystko ketogeniczny: a więc białkowo-tłuszczowy.
Natomiast w drugiej śniadanie rozpisane mam jako posiłek białkowo tłuszcozwy, a zaś kolacja białkowo węglowodanowo tłuszczowa.
Prosze o radę, która z powyższych rozpisek bardziej jest przyswajalna i pozwala na odpowiednią regeneracje podczas snu oraz bardziej przypomina dietę masową. Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Mój staż to : 2 lata. Waga 66kg. Wzrost 169cm. Poniżej zamieszczam moje dwie rozpiski.
1. Jajecznica z 5 jaj na boczku +cebula/warzywa

2. 130g twaróg/serek wiejski+75g ryżu/makaronu/kaszy/płatków owsianych+10g oleju lnianego/oliwy

lub 130g piersi z Kurczaka(lub inne chude mieso np. mieso z ud kurczaka, wołowina, schab bez kości/ryba) +75g kaszy/ryżu/makaronu+10g lnianego

lub 130g serek wiejski/twaróg+130g bułka grahamka/chleb pełnoziarnisty+10g lnianego

lub 4jajka+75g kaszy/ryżu/makaronu/wafli ryżowych/płatków owsianych


3. 100g ryżu/kaszy/makaronu/wafli ryzowych + 130g piersi z kurczaka(inne chude mięsa/ryby/wołowina)

Lub 75g wafli ryżowych/150g serek wiejski

Lub 75g wafli ryzowych/płatów żytnich+40g odżywki białkowej

TRENING
Po treningu jakis owoc np. banan albo jabłko, i odzywka bialkowa 30g

4. 120g ryżu+150g piersi z kurczaka/indyka/ Wołowina/ryba

Lub 450g ziemniaków+ 150g piersi /150g mięsa z udek bez skóry/150g ryba(chuda)

Po treningu spokojnie mogą być ziemniaki tylko 100g ryżu, trzeba zjesc około 500g ziemniaków


5. 150g twaróg +25g olej lniany/oliwa z oliwek

Lub 150g piers/ryba +25g olej lniany /oliwa z oliwek

Lub 40g odżywka białkowa+50g orzechy

Lub (ewentualnie)4 jajka


..........................................................................................................................
1. Jajecznica z 5 jaj na boczku+ cebula/warzywa

2. 130g twaróg/serek wiejski+75g ryżu/makaronu/kaszy/płatków owsianych+10g oleju lnianego/oliwy

lub 130g piersi z Kurczaka(lub inne chude mieso np. mieso z ud kurczaka, wołowina, schab bez kości/ryba) +75g kaszy/ryżu/makaronu+10g lnianego

lub 130g serek wiejski/twaróg+100g bułka grahamka/chleb pełnoziarnisty+10g lnianego

lub 4jajka+75g kaszy/ryżu/makaronu/wafli ryżowych/płatków owsianych


3. 75g ryżu/kaszy/makaronu/wafli ryzowych + 130g piersi z kurczaka(inne chude mięsa/ryby/wołowina)

Lub 75g wafli ryżowych/150g serek wiejski

Lub 75g wafli ryzowych/płatów żytnich+40g odżywki białkowej

TRENING
Po treningu jakis owoc np. banan albo jabłko, i odzywka bialkowa 30g

4. 100g ryżu+150g piersi z kurczaka/indyka/ Wołowina/ryba

Lub 400g ziemniaków+ 150g piersi /150g mięsa z udek bez skóry/150g ryba(chuda)

Po treningu spokojnie mogą być ziemniaki tylko 100g ryżu, trzeba zjesc około 500g ziemniaków

5. 4jajka+70g płatki owsiane/żytnie + 15g oliwy/lniany (czesto jest to omlet)

Lub 70g ryżu/kaszy/makaronu+130g piersi z kurczaka(innego chudego miesa/ryby/wołowina)+15g oliwy z oliwek/oleju lnianego

Do każdego posiłku jem 150-200g warzyw .

Na zdjęciu obecna forma. Stosuje dietę numer 1 ale waga stoi w miejscu.
Czy jest to jakas różnica ? niby zapotrzebowanie to samoo.... PROSZĘ O POMOC.







Zmieniony przez - oskiboski97 w dniu 2017-08-08 17:37:48
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
daj te 2 rozpiski w formie zrzutu będzie przejrzyście https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Poza wrzuceniem poprawnie rozpiski diety, wklej również wypełnioną ankietę działu, która znajduje się w linku wyżej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 219
Gdy próbuje wejść w ankietę wyskakuje mi błąd ; "temat został usunięty!"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Wszystko powinno działać.

WZÓR PRAWIDŁOWO WYPEŁNIONEJ ANKIETY
Wiek :redukcja
Płeć : mężczyzna/kobieta
Wiek : 38
Waga : 86
Wzrost : 176
Obwód klatki : 112
Obwód ramienia : 40
Obwód talii : 90
Obwód uda : 67
Obwód łydki : 42
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, w DNT aero/HIIT
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : nietolerancja laktozy
Stan zdrowia : nadciśnienie
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : CLA
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tylko takie które nie podnoszą ciśnienia
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalacz?

Następny temat

Tunczyk z puszki z warzywami

WHEY premium