SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 85kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2820

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 141 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1460
Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy utrzymując takie odżywianie jestem w stanie przybierać zdrowo na wadzę, warzę 85 kilo, zapotrzebowanie takie jak widać, ogromnie często ćwiczę, bmi w granicy 23%, rozpiska nie obejmuje porcji białka, którą dzisiaj jeszcze wezmę, liczę na szybką odpowiedź, pozdrawiam!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Wpisuj produkty a nie gotowe dania. Daje masz dość mocno przetworzone źródła węglowodanów w diecie. Jak kasza manna, ryż biały. Olej kujawski do wywalenia. Daj oliwę/kokosowy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Nie podałeś danych o sobie, więc trudno oceniać, czy podaż kalorii i rozkład makro jest ok. Wrzuc ankietę działu. Jednak przy bf 23% to nie będzie zdrowego przyrostu masy, tylko dalsze otłuszczanie, więc i foto sylwetki by się przydało.

Za dużo chleba kiepskiej jakości.. I to "podjadanie", na słodyczach trudno dobrą masę budować.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-10-03 20:39:44

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 141 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1460
deja vu
Nie podałeś danych o sobie, więc trudno oceniać, czy podaż kalorii i rozkład makro jest ok. Wrzuc ankietę działu. Jednak przy bf 23% to nie będzie zdrowego przyrostu masy, tylko dalsze otłuszczanie, więc i foto sylwetki by się przydało.

Za dużo chleba kiepskiej jakości.. I to "podjadanie", na słodyczach trudno dobrą masę budować.




Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-10-03 20:39:44



Aktualnie mam problem z telefonem, czyli przyjacielu masz rację, niestety podjadanie dzisiaj dało bardzo dużo złych kcal, powinienem mieć pod ręką więcej owoców i mniej przetworzonych produktów, co sądzisz o waflach ryżowych i chlebku typu WASA zamiast zwykłego pieczywa białego? Najzwyklejsze razowe z lokalnej piekarni by pasowało?


*Wiek 22 lata
*Wzrost 180
*Waga 85

Zmieniony przez - fificichocki w dniu 2016-10-03 20:44:42
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Koleżanko*

Chleb jest produktem przetworzonym, moze znaleźć się w diecie, ale jako dodatek, a nie baza. Szukaj żytniego razowego na zakwasie. Wafle, wasa - jeszcze bardziej przetworzone. Sporadycznie można jeść.

Podjadanie czegokolwiek to zły nawyk, zrób 3-5 solidnych posiłkow, ich liczba zależy od preferencji.

Dodaj mięsa różne, bo masz tam tylko wędlinę.

No i tluszcze, nad ich źródlami też trzeba się pochylić.

I tak jak pisałam, zastanowić się, czy masa, czy jednak redukcja.
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 141 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1460
deja vu
Koleżanko*

Chleb jest produktem przetworzonym, moze znaleźć się w diecie, ale jako dodatek, a nie baza. Szukaj żytniego razowego na zakwasie. Wafle, wasa - jeszcze bardziej przetworzone. Sporadycznie można jeść.

Podjadanie czegokolwiek to zły nawyk, zrób 3-5 solidnych posiłkow, ich liczba zależy od preferencji.

Dodaj mięsa różne, bo masz tam tylko wędlinę.

No i tluszcze, nad ich źródlami też trzeba się pochylić.

I tak jak pisałam, zastanowić się, czy masa, czy jednak redukcja.


Przepraszam, nie zwróciłem uwagi, że jesteś kobietą, jestem na etapie robienia masy, chce dobić do 90kg do grudnia do sylwestra, no czyli 5kg jeszcze :) Dziękuje za uwagi odnośnie chlebka, zwrócę na to uwagę, koleżanka z maturalnej klasy technikum gastro, doradziła mi w ramach przekąski wafle ryżowe, masło orzechowe i plasterki banana, co o tym sądzisz, pozdro!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Dobijanie do określonej wagi nie ma sensu, jeśli poziom bf jest wysoki. Wtedy nie da się efektywnie budować mięśni, tylko dalej rośnie tkanka tłuszczowa, czyli dobudowujesz sobie 5 kg tłuszczu. Masło orzechowe jeśli z arachidów, a takie najczęściej jest w sklepach to kiepski produkt. http://potreningu.pl/articles/1506/smieciowy-produkt-ktorym-zajadaja-sie-sportowcy-wierzac-ze-jest-zdrowy. A ciągłe przekąszanie to tez nie ejst dobry pomysł dla wielu osób konsumpcja posiłków zawierających mniej niż 350-400 kcal może nie być wystarczająco satysfakcjonująca. Być może również część osób potrzebuje większych ilości białka podczas pojedynczych posiłków (> 15-20 g), żeby w odpowiedni sposób modulować stężenia hormonów, takich jak grelina i peptyd YY:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20339363 

Poza tym jest trochę badań wskazujących, że ciągła podaż aminokwasów prowadzi do zjawiska utraty "wrażliwości" mięśni szkieletowych na stymulujący syntezę białek mięśniowych wpływ aminokwasów (""refractory response"). Obniżenie stężenia aminokwasów we krwi podczas dłuższej przerwy między posiłkami (minimum 3-4 godziny) pozwala przywrócić wspomnianą wrażliwość.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-10-04 09:05:30
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Określaniu celu jako danej masy ciała nie jest sensowne. Ważne są obwody i wygląd sylwetki a nie kg.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 141 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1460
Jeszcze pytanko, przybranie 5kg w dwa miesiące, jest równoznaczne, że to będzie 5kg czystego tłuszczu, jaka może być proporcja tłuszcz/mięsień, suplementuje się białkiem, mono, dzisiaj dojdzie gainer i bcaa, przy czym rezygnuje na koszt gainera z białka chwilowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Nie da się tego określić. Im niszy poziom tkanki tłuszczowej, tym lepszej jakości mięśnie będziesz budował. Gainera bm odstawił.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie jesteś w stanie zbudować 5 kg czystej masy mięśniowej przez dwa miesiące niestety, szczególnie tak jak Domer napisał - mając wysoki poziom tkanki tłuszczowej w organizmie, szanse są co raz mniejsze, a jak wiadomo to hormony kształtują sylwetkę, nie sugerowałbym się tak bardzo wagą, a kompozycją sylwetki. Jeżeli w zbyt krótkim czasie będziesz dokładał kilogramów, może to zainicjować pogorszeniem Twoich parametrów metabolicznych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 141 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1460
Ja doskonale rozumiem, że nie da się, chodzi mi o zdrowy stosunek przyrostu tłuszczu i mięsnia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na redukcje 1 dzień ocena

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 58 kg (kobieta)

Wiecej